Şahinbey ilçesine bağlı Kahvelipınar Mahallesi 77 numaralı cadde üzerindeki kaldırım taşları ve orta refüj düzenlemesi tam gaz devam ederken daha sağlam ve sağlıklı olarak bilinen kilitli parke taşı sökülerek yerine antara (beton taşı) döşemesi yapıldı. Yapılan çalışma vatandaşın tepkisine neden oldu.

WhatsApp Image 2023-08-29 at 15.47.34 (1)

Kanun Hükmü filminin konusu ne? Kanun Hükmü filmi oyuncuları kim?Kanun Hükmü Altın Portal Ödülleri'nden neden çıkarıldı? Kanun Hükmü filminin konusu ne? Kanun Hükmü filmi oyuncuları kim?Kanun Hükmü Altın Portal Ödülleri'nden neden çıkarıldı?

ÇOK GEÇMEDEN YENİDEN KALDIRIM ÇALIŞMASI BAŞLADI

Çalışmaların devam ettiği cadde üzerinde evi ve işyeri bulunan vatandaşlar, yapılmasının üzerinden çok uzun bir süre geçmeden hem kaldırım taşlarının ve hem de refüjün değiştirilmesine bir anlam veremediklerini belirtti. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan vatandaşlar, caddedeki kaldırım ve refüjün yeni yapıldığına dikkat çekerek şunları söyledi:

“Kaldırımdaki kilit taşı hem daha güzel görünüyordu ve hem de yerinden oynaması ve çıkması zor olduğu için daha sağlıklıydı. Caddenin ortasındaki refüj ise daha önce ağaç dikilerek yeşillendirildi. Ancak refüj komple sökülerek daraltıldığı için bazı ağaçlar yerlerinden sökülüyor. Bu çalışmanın neden yapıldığını, görüntü ve sağlık açısından daha iyi olan kaldırımların neden değiştirildiğini anlamıyoruz. Belediyenin çalışanlarına sorduğumuzda ise ‘Biz işçiyiz, değiştirin dediler, değiştiriyoruz’ diyorlar.”

WhatsApp Image 2023-08-29 at 15.47.34

Cadde üzerinde hiçbir sorun yokken bu kadar masraf yapılmasını eleştiren vatandaşlar, “Burada bir sorun yoktu. Buraya yapılan masraf kaldırımı olmayan başka bir yere yapılsa çok daha iyi olmaz mı? Harcanan para hepimizin parası, milli servetin böyle heba edilmesi yazık günah değil mi?” dedi.

Haber Merkezi