a

Kendileri için sesi olmayanlara ses olmak: Ankara’da hayvan dostu bir mekân

Beşevler semtinde, sokak hayvanlarına yardımcı olan bir kahve evi vatandaşın ilgisini çekmeye başladı. Sokak hayvanlarına gösterdikleri yardım sever tavırlarıyla dikkat çeken işletme çalışanları, hayvanlar için, kışın zorluklarını azaltmayı amaçlıyor. Hayvan dostları bu hafta Change.org’da imza kapanyası başlattı.

BEŞEVLER’DE HAYVAN SEVER KAHVE EVİ

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte sokakta yaşayan hayvanlar için, belediyeler ve vatandaşlar birlikte çalışmaya başladı. Belediyelerin sokak hayvanlarını korumak için başlattığı çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Bazı esnaflar ve vatandaşların hayvanlar için tepkili davranışları sosyal medyanın da gündemine oturdu. Sokak hayvanlarını korumak ve yaşamlarını kolaylaştırmak için birçok vatandaş ve belediyelerin desteği, esnaflarda da görülmeye başladı.

SOKAK KÖPEKLERİ MÜŞTERİ GİBİ AĞIRLANIYOR

Beşevler semtinde bir kahve evinde, sokak hayvanları müşteri gibi ağırlanıyor. Kahve evinin çalışanları, hayvanlara, mama ve sıcak yer temin ediyor. Bazı müşteriler, kendileri için verilen şalları, köpeklerle paylaşıyor. İşletmenin sahibi ve çalışanların, duyarlı tavırları, müşterilerin de ilgisini çekmeye başladı. Bazı müşteriler, kahve evinin bu tavrından ötürü, orada oturmayı tercih ettiklerini belirtti. Müşteriler, bu duyarlıklarından ötürü işletmeye teşekkür ettiklerini ve bu tarz çalışmaların desteklenmesi gerektiğini söyledi. Yapılan çalışmalar hayvan severlerin yüzünü güldürüyor.

 

HAYVAN BARINAĞI İÇİN İMZA KAMPANYASI

Hayvan severler, barınaklarda kötü koşullarda bakılan sokak hayvanları için harekete geçti. Change.org isimli, toplumsal olaylara tepki için imza toplayan sitede, hayvan barınaklarının kötü koşullarının düzeltilmesi ve yetkililerin harekete geçmesi için bir imza kampanyası başlatıldı. Kampanyaya 120 bin kişi imza attı.
Sokak hayvanlarının korunması ve bakımlarının sağlanması amacıyla kurulan hayvan barınakları Türkiye’nin birçok ilinde faaliyet göstermekte. Hayvan severler barınakları faydalı bulmakta ve çeşitli yardımlarda bulunmakta. Manisa’da bir hayvan barınağındaki kötü koşullar hayvan severleri harekete geçirdi.
İnternet üzerinden başlatılan kampanyalar ile toplumsal sorunlara dikkat çekmeye çalışan change.org isimli sitede hayvan barınakları ile ilgili bir imza kampanyası başlattı.
Manisa Turgutlu Hayvan Barınağı’nda hayvanların kötü durumda olduğuna dikkat çeken imza kampanyasına 120 bin kişi imza attı. Hayvan barınağında, köpeklerin aç bırakıldığı ve bunun sonucunda yavrularını yemek zorunda kaldıkları kampanyanın dikkat çeken noktalarından oldu. Barınaktaki hayvanların, hastalıklı, çaresiz ve bakıma muhtaç olduğunu belirten imza kampanyasının yetkililer tarafından desteklenmesi bekleniyor.

Rozita Merve HAMİDİ

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Şampiyonluğa adım adım

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.