a

Keçiörenlileri başkan yapan proje birinci oldu

Keçiören Belediyesi ve Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesinin işbirliğiyle oluşturulan Halkla İlişkiler Akademisi ilk meyvelerini verdi. Halkla ilişkiler bölümünde öğrendikleri bilgileri Keçiören Belediyesinde çalışarak sahaya yansıtan 20 öğrenci, ortak akılla hazırladıkları 4 farklı projeyi jürinin değerlendirmesine sundu. Yarışmanın sonunda birinciliği, Keçiörenlilere belediye başkanı oldukları takdirde hangi hizmeti yapacaklarını sorup, bu hizmetleri hayata geçirmeyi öneren “Bugün Başkan Sensin: Söz Sizde Keçiörenliler” projesi kazandı.
Projeler arasından seçim yapmak üzere Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen Halkla İlişkiler Akademisi final programında Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak katıldı.

“VATANDAŞ MEMNUNİYETİ HALKLA İLİŞKİLERDEN GEÇER”

Projeyi Keçiören Belediyesi ve Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesinin ortaklaşa gerçekleştirdiğini anımsatan Mustafa Ak, proje sayesinde öğrencilerin işi sahada öğreneceklerini söyleyerek, “Biz de böyle bir çıktıdan istifade edeceğiz. Bugün burada jürimiz tarafından değerlendirilecek olan 4 projeden birinci olanı sahada uygulayacağız. Belediye denince yol, kaldırım akla geliyor. Oysa ki yerel hizmetlerde insanımız evinin kapısından dışarıya adımını attığı anda aldığı hizmetlerin büyük çoğunluğunu belediyelerden alıyor” dedi. Vatandaşın belediyeye vergi ve harç ödediğini, ödemiş olduğu bu karşılıktan dolayı belediyenin aynı zamanında müşterisi haline geldiğini belirten Başkan Ak, “Belediyeler de hizmet birimidir ve müşteri memnuniyetine önem verir. Vatandaşlarımızın memnuniyeti halkla ilişkilerden geçer. Halkla ilişkiler sayesinde halka kendimizi anlatıp, halkın bizden memnun olup olmadığını öğreniriz. İnsanların gönlünü kazanamazsanız, sandıkta cevabınızı alırsınız. Asfalt, kaldırım ve diğer hizmetlerimizin hepsi bir kefedeyse, diğer kefede halkla ilişkiler vardır, bu kadar önemlidir halkla ilişkiler” diye konuştu.

“PROJEYİ KEÇİÖREN’DE UYGULAYACAĞIZ”
Yarışmada sunulan her projenin çok güzel olduğunu ve bu projelerin Keçiören’de gerçekleştirileceğini ifade eden Başkan Mustafa Ak, “Biz daha önce ilköğretim, orta ve lise öğrencilerine 150 bin adet mektup göndermiştik. Mektupta ‘Başkan olsanız ne yapardınız?’ diye sormuştuk. Çok güzel geri dönüşümler olmuştu. Birinci olan projeyi de geliştirerek Keçiören’de uygulayacağız” dedi.
Başkan Ak ayrıca yarışmaya katılan her öğrencinin yanlarında bir refakatçi öğrenciyle birlikte Çanakkale gezisine gönderileceği müjdesini de verdi. Final programında sunulan diğer projeler ise “Sosyal Medya Belediyeciliği ve Whatsapp Uygulaması”, “Bir Uçtan Diğer Uca Keçiören”, “Benim Objektifimden Keçiören” oldu.

Eren GÜVENDİK

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Emir: Başkent’in ahbap çavuş ilişkisi sürüyor

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.