a

Kardan adam

Son günlerde sosyal medya ve televizyonlarda bir video dolanıyor…
Bir kadın bahçeye yapılmış olan kardan adamı deyim yerindeyse yerle bir ediyor…
Şimdi bu biraz trajikomik bir durum…
Önce komik tarafına değinelim.
Kardan adam. Kış mevsiminin vazgeçilmezi. Mutlaka hepimiz yapmışızdır. Kışın soğukluğunu ve yıpratıcılığını ‘’kardan adam’’ gibi tamamen natürel malzemelerle renklendirmeye çalışıyoruz.
Videoda görülen kadın, kardan adam ona büyük bir yanlış yapmış olacak ki büyük bir hırsla onu devirmeye çalışıyor. Sonunda başarıyor.
Kazanan kadın oluyor diyeceğiz ama, kardan adamın yıkılması ile beraber kadın da yere düşüyor.
Çıkarmamız gereken sonuç keskin sirke küpüne zarar hesabı…
Gerçi video ülkemizin, son dönemki ruh halini güzel yansıtıyor…
Öyle ki kardan adama bile kızgınız. Görüntülerde ki kadının neye sinirlendiği bilinmiyor ama acısını kardan adamdan çıkarıyor.
Ama şöyle de ince bir nokta var ki bir canlıyı incitmektense, öfkesini bir nesneden çıkararak sonuca ulaşıyor. Burası takdir edilmesi gereken bir nokta.
Gelelim olayın trajik kısmına…
Bu masum kardan adamın suçu neydi?
Bizleri bu tarz küçük şeylere bile düşman eden sebepler nelerdir? Ülke olarak sıkıntılı dönemlerden geçiyoruz. Bunu hep belirtiyoruz. Fakat düzeltmek için neler yapıyoruz? Bunları hiç konuşmuyoruz…
Sigmund Freud ‘’Biyoloji yazgıdır’’ demiş. Yani biyolojimiz hareketlerimizi belirliyor kaderimizi çiziyor. Türkiye için şiddet problemi gittikçe daha ciddi bir sorun halini almaya başladı. Bizlere düşen bu sosyal sorunlarla en iyi ve etkili bir biçimde mücadele etmek…

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.