Kanal İstanbul

Bilimsel nedenlerden ötürü tartışılması önemli. Amma lakin aynı üniversitenin aynı bilim adamları önce Bedrettin DALAN için Haliç temizlenebilir raporu verdiler. Sonra Nurettin SÖZEN için Haliç temizlenemez raporu hazırladılar. Recep Tayyip ERDOĞAN kararlığında Haliç temizlendi. Osmanlı döneminden itibaren sanayi ve tersane bölgesiydi. Demirdöküm fabrikasının yerinde bugün Koç müzesi var. Hem de önünde denizaltı bile var.
Stratejik ve ekonomik açıdan tartışacak donanımlı ve vizyonlu uzmanlarımız yeterli değil. Yalnızca asker ya da sivil gözüyle bakarak olamaz. Çok yönlü ve geniş açıdan değerlendirilmeli. Elimizdeki değerlerimizi her türlü politikanın üstünde devlet siyaseti açısından değerlendirmeliyiz.
MİLLİ PİYANGO
Sadece çekiliş ve oyun açısından baktığımızda kumar ve şans oyunu olarak değerlendirilebilir. Diyanet içinde haram telaffuzu ve açıklamaları daha net. Daha derinlemesine toplantılar ve açıklamalar bekliyoruz. Tarihsel olarak bakarsak adı Tayyare Piyangosu. Uçak yapabilmek için bir kaynak oluşturmaya çalışıyordu devlet. Devletten aldığı kredi ile iş kuran ve hibe bulan iş insanları ile torpil ve referans ile işe girenler; bu olup bitenleri kendi haklarımı görüyor. Piyango tartışmasını medyadan uzakta diyanet organizasyonunda planlı olarak yapmakta fayda var. Büyük parayı büyük işletmeler doğru kullanabilir.
Diğer şans oyunları çok daha fazla oynanıyor. Örneği iddia gibi. Hatta çocuklar dahi oynuyordu. Allah’tan yasaklandı. Kumar bizde yasak ama illegal yollardan çok oyuncusu var. Kıbrıs adası kumar turizmin adresi olmuş durumda.
YILBAŞI
24 Aralık Katolikler, 6 Ocak Protestanlar için Noel. Dini ayinlerini bugünlerde yapıyorlar. Yılbaşı ise zamanla oturmuş bir eğlence. Bazıları abartarak, bazıları da aile ve dost arasında buluşma vesilesi olarak kutluyor. Başta muhasebe sistemi açısından ve yasal değerlendirmeler için yıl geçişleri önemli. Sınırlı varlıklar olarak biz zamanı sabitlemek zorundayız.
Hindi etini her zaman yemek önemli. Noel baba COCA COLA sayesinde kırmızı beyaz olan bir ticari figüre dönüşmüş. Biz hocayı Hızır vb. Mistik değerlerimizi özellikle de Dede Korkut için bir çaba sarf etmek yerine söyleniyoruz.
KIŞ 2019/2020
Henüz ciddi anlamda kış başlamadı. Doğu Anadolu kar altında bölgeleri var. Uludağ’da kaybolan 2 dağcıyı ararken birçok kuruluş ve kişi büyük bir tecrübe kazandı. Teknoloji en iyi şekilde kullanıldı. Şunu gördük ki devlet ve sivil örgütler olarak hazırız. Daha iyisini yapmak içinde çaba sarf ediyoruz.
KIŞ eziyeti giderek turizm ve spor açısından bir keyfe dönüşüyor. Ovit tüneli açıldı ve bölge kayak merkezi olarak düzenlenecek. Bakir bir doğa turizme kazandırılacak. Palandöken, Sarıkamış, Erciyes giderek gelişiyor. Doğu Anadolu’da her yerde kış spor tesisleri kuruluyor. Sporcu ve eğitimcisi sayısında artış ve başarı sağlanıyor. Halkın ilgisi ve becerisi artıyor. Mutlu azınlık değil avamda kışın nimetlerinden yararlanıyor.
TOGO KULELERİ
Günaydın rant denen gerçeği yeni mı öğreniyoruz. Ülkemizde en büyük gelir kaynağı rant ekonomisi. Üretim yok. Gözü açıklık ve kaba kuvvet ile kasaları dolduran; her türlü haramdan daha haram sistem. Tüm partilerde bu tıp adamlar var. Paralarının gücüyle her türlü mevkie ulaşıyorlar. Yurdun her yerinde imar planlanması ve denetimi yapılmalı. Bu bilinç sağlanmalı. Esas belanın bu olduğu görülmeli. Emlak zenginlerinden vergi daha yüksek alınarak adalet sağlanmalı.
NOT
Emlak ve arsa işleri sanatçılara bırakılmayacak kadar ciddi iştir. Kentsel dönüşüm ada bazında değil parsel ve hatta semt bazında düşünülmeli. İşin gereğini yapmalıyız. Emlak uzman ve eksperliği herkes tarafından yapılmamalı. Üretim dışında her şeyde maraza vardır. Fikri ve bedeni bütün bir üretim.

0 0 0 0 0 0

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Kocası Oklava ile Öldüresiye Dövdü, Tek Gözünü Kaybetti

sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
363.999

VAKA

316.008

İYİLEŞME

9.874

ÖLÜM

47.991

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
43.444.797

VAKA

29.132.600

İYİLEŞME

1.158.882

ÖLÜM

14.312.197

AKTİF VAKA

 • KOÇ
 • BOĞA
 • İKİZLER
 • YENGEÇ
 • KOÇ BURCU

  Bilinçaltınız sizin düşünceleriniz ile şekillenecektir. Olumlu düşüncelerle zihninizi donatırsanız olumlu olayları yaşarsınız.

  Devamı

  BOĞA BURCU

  Arkadaşlık ilişkileriniz, sosyal çevrenizle alakalı geçmişten gelen bazı durumlar ya da şu anki yaşananlardan kaynaklı çeşitli gelişmeler olabilir.

  Devamı

  İKİZLER BURCU

  Bazen olmuyorsa olmuyordur deyip yeni başlangıçlar yapmanız gerekebilir.

  Devamı

  YENGEÇ BURCU

  İlişki kurarken dikkatli olmanız gereken bir süreçtesiniz.

  Devamı
 • ASLAN
 • BAŞAK
 • TERAZİ
 • AKREP
 • ASLAN BURCU

  Kadersel tanışmalar hayatınızda büyük dönüşümlere gebe olabilir.

  Devamı

  BAŞAK BURCU

  Ani kararlar, hızlı durum değişiklikleri, yaşayabilirsiniz. Adım atarken düşünmeniz ve ileriyi görerek davranmanız oluşabilecek sorunları azaltacaktır.

  Devamı

  TERAZİ BURCU

  Haklılık payınız elbet anlaşılacaktır. Herkese tüm her şeyinizi anlatmamaya özen göstermelisiniz.

  Devamı

  AKREP BURCU

  Bu dönemde çevrenizle alakalı bazı durumlar için sizden yardım istenebilir.

  Devamı
 • YAY
 • OĞLAK
 • KOVA
 • BALIK
 • YAY BURCU

  Sert çıkışlardan kaçınmalısınız ve tatsızlıklardan olabildiğince uzak durmalısınız.

  Devamı

  OĞLAK BURCU

  Değişiklik yapmak hayatınızın her alanında size iyi gelecektir. Değişiklikten, farklılıktan çekinmeyin. Buna ihtiyacınız var.

  Devamı

  KOVA BURCU

  Sorunlarınızı iletişim kurma şeklinizle çok rahat çözebileceksiniz. Bugün sadece agresif yaklaşımlardan uzak durun.

  Devamı

  BALIK BURCU

  Yeni bir başlangıç yapabilirsiniz ancak değişken olmamalı kararlarınızda emin olarak yürümelisiniz.

  Devamı
Yazarlar
Video
Galeri
Güçlü Anadolu Gazetesi'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Güçlü Anadolu Gazetesi'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.