Hayvanlar Senfonisi

Genellikle gizem ve gerilim dalında güzel kitaplara imza atan Dan Brown, bu kez bir çocuk kitabı ile çocuk okurlarına seslenmiş.

Genellikle gizem ve gerilim dalında güzel kitaplara imza atan Dan Brown, bu kez bir çocuk kitabı ile çocuk okurlarına seslenmiş. Arkadaşımı ziyarete giderken, kitabı onun çocuğunun elinde gördüm. Başta şaşırdım diyebilirim ama sonradan kitaba göz atınca uygulama kullanarak çocukları ve ebeveynlerini heyecanlandırdığı fark ettim. Müzik, eğlence ve rengarenk resimlerle dolu sayfalar çocuk okurlarla buluşmuş.
Kitabın tanıtım yazısında şu bilgiler var: Maestro Fare ve müzisyen arkadaşlarıyla ormanların ve denizlerin derinliklerinde gezin! Kitabın içinde büyük mavi bir balina, hızlı çitalar, minik böcekler ve zarif kuğularla karşılaşacaksın. Üstelik her birinin seninle paylaşacağı bir sırrı var.Yol boyunca Maestro Fare’nin senin için bıraktığı sürprizleri bulabilirsin. Örneğin; saklanmış bir arı, ipuçları veren karışık harfler, hatta çözmen için şifreli bir mesaj.
New York Times’ın en çok satanlar listesinin bir numaralı yazarı Dan Brown, son derece eğlenceli, gizemli ve müzikli bu ilk resimli kitabı Hayvanlar Senfonisi ile çocukları etkilemeyi gerçekten başarmış durumda. Ücretsiz bir uygulama ve Dan Brown tarafından bestelenmiş müzikler içeren bu güzel kitabı yakından tanımak sizin elinizde. Çocuğunuzun dünyasına renkli şeyler kazandıracağı ve onu eğlendireceği kesin.
Kitabı arkadaşıma sordum şunları söyledi: Çok keyifli bir kitap olmuş. Özellikle aplikasyon indirip müziklerini dinleyerek okumak kızımın daha çok ilgisini çekti. Hem klasik müziğe aşinalık oluşturup, hem de enstrümanları tanımaya yardımcı oluyor. ilk bakışta şiir mi şarkı mı tekerleme mi ne olduğuna karar veremediğiniz kısa kısa cümlelerle dolu ve kişisel gelişim kitaplarından fırlamışcasına özlü sözlerle süslenmiş sayfalar çok mu abartılmış bir balon acaba dedirtir. Ama her sayfası başka bir değer ve kavram üzerine uzun uzun sohbet etmeye zemin hazırlayan çocuğunuzun yıllar içinde tekrar tekrar bakıp, bambaşka şeyler anlayıp, öğrenebileceği bir kaynak niteliğindedir. Tavsiye ederim.

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
2.418.472

VAKA

2.296.050

İYİLEŞME

24.789

ÖLÜM

122.422

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
98.277.828

VAKA

54.255.414

İYİLEŞME

2.109.626

ÖLÜM

44.022.414

AKTİF VAKA

Yazarlar
Video
Galeri
Güçlü Anadolu Gazetesi'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Güçlü Anadolu Gazetesi'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.