Hayat pahalı değil ucuz…

Hayat pahalı deyip duruyoruz… Hayatın nesi pahalı, hele hele insan hayatı çok ucuz. Market pahalı, benzin pahalı ama insan hayatı ucuz. Ne kadar acı olsa da gerçek bu. İnsan insanı öldürüyor, hiç uğruna öldürüyor hem de. Para için öldürüyor, hırsından öldürüyor, kıskançlığından öldürüyor, öylesine baktı diye öldürüyor, kavga etti diye öldürüyor. İnsanın başka bir insanı öldürmek için bahanesi say say bitmiyor. Mutlaka bir yolunu buluyor ve öldürüyor.

İstanbul Beyoğlu’nda 7 Eylül akşamı bir cinayet işlendi. Halit Ayar isimli üniversite öğrencisi arkadaşlarıyla caddede yürürken 2 kişi tarafından gasp edilmek istendiler. Saldırganlar bıçaklılardı ve her ne istedilerse sırf alamadıkları için 23 yaşında bir insanın hayatını ellerinden aldılar. Şüphelilerin zaten kabarık bir sicillerinin olduğu ortaya çıktı. Birisi, hırsızlık, yaralama, uyuşturucu, tehdit ve gasp suçlarından 2016 yılında tutuklanmış. Cezaevindeki iyi hal sebebiyle 2 Eylül’de ailesinin yanına gitmek için izin almış. 9 Eylül’de cezaevine geri dönecekmiş. Yaklaşık 3 yıldır tutuklu, kısa bir süreliğine dışarı çıktı diye yine aynı suçları işliyor. Cezaevinden birkaç günlüğüne çıkıp aynı suçu işleyen bir şahıs içeride nasıl bir ‘iyi hal’ sergilemiş olabilir.

Gerçekten Türkiye’de yaşanan her şey film sahnelerini aratıyor. Aratmıyor demeyeceğim çünkü film sahneleri daha olumlu sahneler gibi kalıyor. Her gün bir şekilde masum birileri ölüyor… Öldürmek, ölmek hafif şeyler mi? Doğal sebepler dışında bu tip olaylarla bu dünyadan gitmek normal şeyler mi? Nasıl bir toplumla karşı karşıyayız. İnsanlar birbirlerine güvenmez oldu. Kimse kimseyle herhangi bir konuda tartışmak, muhatap olmak istemiyor. Çünkü kimin ne çıkacağı, başınıza neler getireceğini bilemiyorsunuz… Bu nedenle herkes birbirine yardımcı olmak kaçıyor, birinin yardıma ihtiyacı olduğunda çevredekiler aman bize bir şey olmasın diye düşünüyor. Haklılar da… Bu ülkede ölmek çok kolay çünkü…

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Akıllı araçlar ve ara gaz

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0
Güçlü Anadolu Gazetesi'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Güçlü Anadolu Gazetesi'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470