a

Hamamönü esnafından örnek davranış

Hamamönü esnaflarından Hüseyin Özçelik, “Bir Nefes’te Bizden Olsun” sloganıyla Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Hastanesi’ne gelen hastalara ücretsiz yemek imkanı sağlıyor.

Başkent Ankara’da en çok ziyaret edilen mekanların biride Hamamönü geliyor. Hamamönü’nde Hüso Gözleme Evi’nin işletmeciliğini yapan Hüseyin Özçelik, örnek bir davranış sergiliyor. Hacattepe Üniversitesi Onkoloji Hastanesi’ne gelen hastalara “Bir Nefes’te Bizden Olsun” sloganı ile ücretsiz bir şekilde yemek imkanı sağlayan Çelik, hiçbir destek almadan kendi imkanları ile projeyi yürütüyor.

HİÇBİR MADDİ BEKLENTİM YOK

Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Hastanesi’ne gelen hastaların gözlemleri sonucunda, sıklıkla yemek fiyatlarını sorduğunu belirten Özçelik, “Hastaneye gelen hastalar genellikle şehir dışından geliyorlar. Maddi imkanları kısıtlı olan insanlar. ‘Bu hastalara nasıl bir yardımım dokunur?’ diye düşünürken, hastalara ücretsiz yemek verme fikri, aklıma geldi. Hiçbir maddi beklenti içerisinde olmadan, böyle bir uygulamayı başlattım” diye konuştu.

NEFES İSİMLİ KÜÇÜK HASTA VESİLE OLDU

Küçük bir işletme yerine sahip olan Özçelik, gücü yettiğince projeyi devam ettireceğini söyledi. Projenin asıl çıkış noktasının Nefes Demirpençe isimli bir küçük bir hasta ile tanışmasından sonra geliştiğini anlatan Özçelik, “Nefes yaklaşık 2 yıl boyunca hastaneye geliyordu. Hala gelmeye devam da ediyor. Gözleme evimizde zaman geçiriyordu. Onu tanıdıkça, bir birimizi sevdik, aramızda bir yakınlaşma oldu. Nefesi tanımam böyle bir projeye imza atmama vesile oldu” dedi.

MUTLULUK BANA YETİYOR

Özçelik böyle bir projeye imza attığından dolayı mutluluk duyduğunu ifade ederek şu şekilde konuştu, “Bir sıcak caya bile özlem duyan insanlar var. Böyle bir projeye imza attığım için mutluyum. Bu mutluluk bana yetiyor. Küçük bir esnafım, gücüm doğrultusunda ücretsiz yemek vermeye devam edeceğim. Büyük şirketler var. Onlara da örnek olmayı umuyorum ve daha güzel şeyler olacağını düşünüyorum” dedi.

GÜCÜM YETTİĞİNCE DEVAM ETTİRECEĞİM

Hiç bir maddi beklenti içerisinde olmadığını vurgulayan Özçelik, kimseden de maddi destek beklentisinin olmadığını söyledi. Özçelik, “Maddi bir beklentim yok. Fakat ‘Benimde çorbada tuzum olsun. Bende bir hastayı, sevindireyim, mutlu edeyim’ diye düşünen vatandaşlarımız varsa, onlarda gelip bir yemek alıp bizzat kendileri götürüp hastanede hastalara verebilirler. Ben gücüm yettiğince, hastaneye gelen hastalarımızın, yemek ihtiyaçlarını ücretsiz bir şekilde karşılamaya devam edeceğim” dedi.

Hastalardan olumlu dönüşler aldığını söyleyen Özçelik, “Bazı hastalar, utanıyor, sıkılıyor isterken. Bunda sıkılacak, utanılacak hiç bir şey yok. Hiç sıkılmadan gelip buradan yemeklerini yiyebilirler” dedi. Hüso Gözleme Evi, Hamamönü’nde Dutlu Sokak, numara 11’de bulunuyor.

(Güçlü ANADOLU / Mehmet Ali AKKUM)

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Engeller Caddesi’ne tek engel direkler!

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.