Hafta sonu tercihiniz neresi?

Ankaralılar genelde hafta sonlarını eğlenceli geçirmek için Ankara’nın pek de uygun olmayan şehirlerden birisi olduğunu düşünüyorlar. Fakat Ankara’da keşfedilmemiş o kadar çok yer var ki… Bunlardan birisi de Altındağ Belediyesine bağlı olan, Karapürçek sınırları içerisinde yer alan Altınköy.

Altınköy Ankaralıların nefes alacağı yeni mekanlar arasında gözde olmaya adaya yerlerden. Birkaç yıl önce Veysel Tiryaki’nin girişimleriyle kurulan Altınköy, hafta sonunu nerede geçireceğine karar veremeyenler için tercih edilebilecek Ankara’nın güzide yerlerinden. Ve neredeyse bütün gününü Altınköy’de geçirmek mümkün. Çünkü hayli büyük bir yer.

Altınköy’de gününüzü geçirmeye karar verdiyseniz orada güzel bir kahvaltı yaparak başlayabilirsiniz. Kahvaltı yapmak için içerisinde restoranların bulunduğu Altınköy’de kahvaltı ücretleri de çok yüksek değil. Üstelik kahvaltıda gelen ürünlerin çoğunun da yöresel ürünler olduğu söyleniyor. Kişi başı 30 TL vererek içerisinde kuş sütünün eksik olduğu bir kahvaltı yapmanız mümkün. Yalnız şunu söylemek gerekir ki havaların ısınmaya başlaması ve Ankaralılar tarafından Altınköy’ün keşfedilmesinden dolayı kahvaltı mekanları hayli kalabalık olabiliyor. Bundan dolayı biraz erken gitmenizde fayda var.

Altınköy; şehrin gürültüsünden bunalan, köyüne hasret duyan ya da çocuklarına bir köyün nasıl olabileceğini anlatmak isteyen ebeveynlerin de tercihi olabilir. Çünkü köyün içerisinde birçok hayvana rastlamak mümkün. İlkbahar mevsiminde olduğumuzdan dolayı ekin tarlalarının muhteşem yeşilliğinden gözlerinizi alamamanız da yanınıza kâr. Ha birde içerisinde bir rüzgar değirmeni var ki fotoğraf çekmek ve çekilmek için muhteşem bir alan.

Kısacası Altınköy Ankara’nın yeni nefes alınacak, görülesi yerlerinden birisi. Pek yakında da baya popüler olacak gibi duruyor. Peki, sizin tercihiniz neden Altınköy olmasın?

  YORUMLAR

  En az 10 karakter gerekli

  Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
  22.412.505

  VAKA

  2.290.032

  İYİLEŞME

  24.641

  ÖLÜM

  20.122.473

  AKTİF VAKA

  sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
  96.984.258

  VAKA

  53.508.849

  İYİLEŞME

  2.077.803

  ÖLÜM

  43.475.409

  AKTİF VAKA

  Yazarlar
  Video
  Galeri
  Güçlü Anadolu Gazetesi'e üye olun

  Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

  Güçlü Anadolu Gazetesi'e giriş yapın

  Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.