a

Güçlü Anadolu Gazetesi Konya’da

Güçlü Anadolu Gazetesi Konya’ya giderek Raina saldırısının faili olarak bilinen Lakhe Mashrapov’un kaldığı Bosna Hersek Mahallesi Muhtarı Ayhan Ufacık ile görüştü. Gazetemize konuşan Ufacık, saldırganın muhtarlığa başvurmadığını ifade etti.

MAHALLEMİZDE 3 BİNE YAKIN SÜRİYELİ VE IRAKLI VAR

Bosna Mahallesi’nin 100 bine yakın bir nüfusa sahip olduğunu söyleyen Ufacık, böyle bir yerde insanların misafirlerini bilemediklerini belirterek, “Bu kişi buraya gelmiş, 15 gün misafir kalmış ama tabi bizde basından duyuyoruz. Bosna Hersek mahallesi 100 bin nüfuslu yerdir. Bu insan misafir olarak da gelmiş olabilir. Bizim mahallemizde 3 bine yakın Suriyeli Iraklı var. Onların hepsini yakinen biliyoruz. Ben hayır kapısı derneği başkanıyım kimin ne olduğunu aşağı yukarı biliyoruz” dedi.

“BU OLAYI YAPAN KİŞİ İLE HERHANGİ BİR DİYALOĞUMUZ OLMADI”

Mahallemizde 15 gün kalan birinin ne yaptığını bilmenin zor olduğuna dikkat çeken Ufacık konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Saldırgan bizim muhtarlığımıza gelmedi. Mesela adam kayıt yaptırıyor bazen kaçak olarak duruyor. Eskiden 800 lira gibi bir ceza vardı. Adam bu cezaya istinaden kaydını mecbur yaptırıyordu. Şimdi gelen vatandaşı tabi biz araştırıyoruz. Evlere bakıyoruz kayıtlı yoksa kayıtlı olması için gereken şeyi yapmaya çalışıyoruz. Mahallemizde kimin ne yaptığını bilmeye çalışıyoruz. Yabancılar emlakçılarla görüşüyor ve hesaplı bulunan evleri tutuyorlar. Kendi TC’leri var. TC’leri olmayanlar normal pasaportlarını Türkçeye tercümesini getiriyorlar bize. Onların fotokopilerini, kontratlarının fotokopilerini alıyoruz. Onları takip ediyoruz yani. Bu olayı yapan kişi ile bizim herhangi bir diyaloğumuz olmadı. Ve de muhtarlığımıza gelmedi, bilgi vermedi.”

(Eren GÜVENDİK)

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Kayaer: Şehircilik üniversiteleri kurulmalıdır

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.