Gömlekçi Batak: 3 bin farklı renk ve farklı kumaş ile hizmet veriyoruz

Başkent Ankara’da birçok siyasetçi ve ünlü isminin değişmez adresi olan Özen Gömlek 3 bin farklı kumaş, 3 bin farklı renk, 52 farklı yaka ve 12 farklı yazı karakteri ile müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor. Vücut hatlarına göre gömlek giymek isteyenleri Özen Gömleğe davet eden gömlekçi Ahmet Batak’ın oğlu Mustafa Batak, ölçüsünü aldıkları gömleği 3-4 gün içerisinde müşterilerine teslim ettiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MEB Bakanı Ziya Selçuk gibi önemli siyasetçilerin tercihi olan Özen Gömlek Balgat’ta iki, Pursaklar’da bir olmak üzere 3 farklı şubede hizmet veriyor.  Ekonomik krizden hizmet sektörü oldukları için fazla etkilenmediklerini anlatan Mustafa Batak, çırak bulamadıkları için mesleğin gelecekte tehlike ile karşı karşıya kalabileceğini belirtti. Gençlerin bilgisayarın başından kalkmadığından şikâyetçi olan Batak, “Şuan yanımızda çalışan birçok elemanımız var. Fakat onlar da ne zamana kadar çalışır, ne zamana kadar devam eder bilemiyoruz” dedi.

Fiyatlarının piyasaya göre çok uygun olduğunun altını çizen Batak, “Süslü laflarla camekânda şov yapmıyoruz. Gerçekten ucuz hizmet veriyoruz. Millete 300-500 TL arasında fiyat vermiyoruz. Gömlek fiyatlarımız kumaşlarına göre 80 ile 125 TL arası değişiyor. Gömlekseverlere istedikleri kumaşı ve istedikleri ölçü de gömlek diktirmelerini öneririm” ifadelerini kullandı.

“ANKARA’DA BİR NUMARAYIZ”

Yıllardır kişiye özel gömlek yapan bir işletme olduklarını söyleyen Batak, “Ankara’da bir numarayız diyebiliriz. Balgat’ta iki, Pusraklar’da bir olmak üzere toplam üç tane şubemiz var. Sadece kişiye özel gömlek dikiyoruz. Kişiye özel gömlek nedir, erkek gömlekte vazgeçilmezdir. Kişinin vücut hatları tutmadığı için, yakası, bedeni, kolu ve her şeyi içerisinde gömlek dikiyoruz. Kişi buraya gelerek istediği kumaşı, modeli, yakayı, düğmeyi beğeniyor ve bize söylüyor. Biz de onun isteklerine göre gömleği dikip kendisine veriyoruz. Bahsettiğim işlem 3-4 gün sürüyor” diye konuştu.

“YÜZDE YÜZ MISIR PAMUĞU KUMAŞLARI DİKİYORUZ”

Kendilerini özel kılan şeyin kaliteli kumaş olduğunu vurgulayan Batak, yüzde yüz mısır pamuğu kumaşları diktiklerini söyledi. Batak, “Denizli, Adana, İstanbul gibi birçok firmanın kumaşına çalışıyoruz. Burada önemli olan en önemli şey ölçüdür. Müşteri buraya geliyor, biz ölçüsünü alıp sistemimize kaydediyoruz. Bir sene sonra bile gelindiğinde tek tuşla aynı ölçüye ulaşabiliyoruz. Bu şekilde kendilerine gömlek dikiyoruz.  Dükkanımızda şuan nereden baksan 3 bin tane farklı renkte 3 bin kumaşımız var. Bunların içerisinde, ekosesi, saten pamuklusu var, kuş gözü, balık sırtı, kışlık, oduncu var. Ama genel anlamda 3 bin tane kumaşımız var. Bunların tamamı erkek gömleği, bayan gömleği dikmiyoruz çünkü. Dediğim gibi Ankara’da gömlekçi Ahmet Batak’ın oğlu Mustafa Batak olarak sekiz senedir kendim dükkan işletiyorum. Ama Özen gömleğin evveliyatı 30 seneden daha fazladır. Kısacası 30 yıldır Başkentlilere özel dikim konusunda yardımcı oluyoruz” şeklinde konuştu.

“BİRÇOK SİYASETÇİNİN VE ÜNLÜNÜN ADRESİYİZ”

Özen Gömlekten farklı müşterilerin gelip geçtiğini dile getiren Batak, “Birçok siyasetçi ve ünlü isim de Özen Gömlekten gömlek diktirdi ve diktirmeye devam ediyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a sürekli gömlek dikiyoruz. Özellikle Devlet Bahçeli’ye sürekli gömlek dikiyoruz. Genellikle biz gidip kendi ölçüsünü alıyoruz. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan İç işleri Eski Bakanı Beşir Atalay, Ahmet Davutoğlu ve koruma ekibi, AK Parti Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Dış Ticaret ve Gümrüklerden Sorumlu Eski Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, Hükümet Kültür ve Turizm Bakanı Eski Bakanı Atilla Koç, TOBB Başkanı M.Rıfat Hisarcıklıoğlu, Nihat Hatipoğlu, Okan Müderrisoğlu, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay gibi siyasetçi ve ünlüler bize gelerek gömlek diktirdi ve diktiriyor. Artvin Belediye Başkanından tutun Konya Belediye Başkanına kadar birçok belediye başkanı da buraya gelerek gömlek diktiriyor” dedi.

“ERKEK GÖMLEĞİ ADINA YAPILABİLECEK HER ŞEYİ YAPIYORUZ”

Ankara’da kendileri gibi düzenli ve teşkilatlı çalışan bir gömlekçi bulunmadığını savunan Batak, “Hep küçük yerlerde ufak şekilde hizmet veriyorlar. Örneğin bizde sadece 52 tane farklı yaka çeşidi var. Bunu hiçbir yerde bulamazsınız. 3 bin tane kumaş var. 12-13 tane yazı modelimiz var. Erkek gömleği adına yapılabilecek her şeyi yapıyoruz. Önceden yerimiz daha ücra köşelerdeydi. Şimdi ise merkeze taşınarak müşterilerimizin bize daha rahat ulaşmasını sağlıyoruz. Kumaşın iyi olması ve ölçünün iyi tutulması nedeniyle işlerimiz gün geçtikçe daha iyi oluyor ve daha çok kitleye ulaşmaya devam ediyoruz. Tamamen bu şekilde hizmet vermeye devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“GENÇLERİN ELİNDEN TELEFON DÜŞMEDİKÇE ÇIRAK BULAMAYIZ”

‘Sektörün bizden sonra nasıl ilerleyeceğini şuan tahmin edemiyoruz’ diyen Batak, “Yeniden Türkiye eski haline gelince, emekçiler işlerinin başına geçerse yeni nesil de biraz bu işlere merak sararsa sektörümüz yeniden canlanmış olacak. Fakat şunu söylüyorum artık çırak bulamıyoruz. Çırak bulmak zorlaştı. Gençlerin elinden telefon düşmedikçe, bilgisayar masasından gençler kalkmadıkça bizim çırak bulmamız zor. Bu şekilde devam ederse bu meslek yakın zamanda birmiş olacaktır. Şuan yanımızda çalışan birçok elemanımız var. Fakat onlar da ne zamana kadar çalışır, devam eder bilemiyoruz” açıklamasında bulundu.

“FİYATLARIMIZ KUMAŞINA GÖRE 80-125 TL ARASINDA DEĞİŞİYOR”

Ekonomik krizin hizmet sektörünü pek etkilemediğini kaydeden Batak konuşmasına şu şekilde devam etti: “Al satçı olsak belki etkilenmiş olacağız. Ama şuan etkilenmiyoruz. Çünkü biz müşterinin memnun olabilmesi için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Onlar da bizi tercih etmeye devam ediyorlar. Kumaşın çok olması ve ölçü nedeniyle talep çok oluyor. Fiyatlarımız piyasaya göre çok uygun. Süslü laflarla camekânda şov yapmıyoruz. Gerçekten ucuz hizmet veriyoruz. Millete 300-500 TL arasında fiyat vermiyoruz. Gömlek fiyatlarımız kumaşlarına göre 80 ile 125 TL arası değişiyor. Gömlekseverlere istedikleri kumaşı ve istedikleri ölçü de gömlek diktirmelerini öneririm. Çünkü kilolu ve zayıf insanlarda doğru kumaş seçmek gerekir. Doğru kumaş seçildiği zaman ortaya güzel bir gömlek çıkar ve keyifle giyilir. Bizim yaptığımız gömlek mağazadan aldığın gömleğe benzemez. Bir kere giyip çöpe atılacak gömlek değil. Ölçülü ve kaliteli gömlektir.”

“VÜCUT HATLARI UYGUN OLMAYAN KİŞİLERİN MUTLAKA ÖZEL DİKİM DİKTİRMESİ LAZIM”

“Kadınlardan çok talep geliyor fakat kadın gömleği dikmiyoruz. Erkek gömleğine zor yetişiyoruz. Konseptimiz 30 senedir erkek gömleği üzerine kurulmuştur. Bu şekilde devam ediyoruz. Ağırlıklı müşterilerimiz siyasetçilerdir. Bu oran yüzde 80’lere kadar çıkıyor. Çok az bir kısım spor takılan müşterimiz gelip bizi buluyor. Müşterilerimizin bize ulaşmaları için Ankara Özen gömlek yazmaları yeterli olacaktır. Sosyal medya üzerinden bize ulaşmaları çok kolaydır. Ölçü alırken müşteri refleks olarak karnını içeri çekebiliyor. O an biz bunu anlamayabiliyoruz. Böyle olunca da yapılan gömlek tam oturmuyor. O yüzden özellikle müşteriye karnını içeriye çekmemelerini istiyoruz. Ya da kolunuzu kaldırırken dikkatli kaldırmalarını istiyoruz. Birlikte canlı canlı ölçü almış oluyoruz. Yaka ölçüsünü kaç saat kravat taktığına göre alıyoruz. Ya da spor gömlek giyiyorsa ona göre ölçü alıyoruz. Kravat takanların ölçülerinin rahat olmasına özen gösteriyoruz. Vücut hatları uygun olmayan kişilerin mutlaka özel dikim diktirmesi lazım. Özellikle bu kişilerin gelip bizim yeri ziyaret etmeleri yeterli olacaktır. Referanslarımızın çok sağlam olduğunu kendilerine söyleyebilirim.”

Kadir GÜRHAN

 

 

0 1 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Bayrampaşa’da seyir halinde araç alev aldı

sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
308.069

VAKA

270.723

İYİLEŞME

7.711

ÖLÜM

37.346

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
31.759.233

VAKA

21.811.742

İYİLEŞME

973.904

ÖLÜM

9.947.491

AKTİF VAKA

 • KOÇ
 • BOĞA
 • İKİZLER
 • YENGEÇ
 • KOÇ BURCU

  Duygusal olarak kendinizi tartmak isteyebileceğiniz bir gün yaşayabilirsiniz. İç dünyanızda ilişkile

  Devamı

  BOĞA BURCU

  İçinizdeki öfke patlama noktasına gelmiş olabilir. Çevrenizdeki her şeyi herkesi yakıp yıkmak istiyo

  Devamı

  İKİZLER BURCU

  İletişiminiz oldukça güçlü olabilir. Neşeniz çevrenize pozitif enerji dalgaları yayabilir ve kapalı

  Devamı

  YENGEÇ BURCU

  Kısa seyahat planları yaparak gününüzü doldurabilirsiniz. Çevrenizle bir aradayken titiz davranmaya

  Devamı
 • ASLAN
 • BAŞAK
 • TERAZİ
 • AKREP
 • ASLAN BURCU

  Yeni bir ilişkiye doğru adım atıyor olabilirsiniz. Aşırı davranışlarla hareket etmek sizleri yanlış

  Devamı

  BAŞAK BURCU

  Maddi harcamalarınızı dengede tutmakta zorlanabilirsiniz. Keyfi seçimleri ileri bir tarihe ertelemek

  Devamı

  TERAZİ BURCU

  Maddi gelirleriniz hızlı bir şekilde eriyor olabilir. Alışveriş listelerini uzun tutmuş olabilirsini

  Devamı

  AKREP BURCU

  Geçmiş odaklı yaşamak güveninizi kırıyor olabilir. Artık temiz sayfa açma zamanı geldi de geçiyor bi

  Devamı
 • YAY
 • OĞLAK
 • KOVA
 • BALIK
 • YAY BURCU

  Organizasyonlar da hata yapılmasına müsamaha göstermiyor olabilirsiniz. Uzman olan kişi sizseniz, he

  Devamı

  OĞLAK BURCU

  Çalışma hayatınızda projelerde zorluk yaşıyor olabilirsiniz. Stratejik ve disiplinli kişiliğiniz sor

  Devamı

  KOVA BURCU

  Yeni umutlarla dolarak kendinize yeni bir özgürlük ufuk çizgisi belirliyor olabilirsiniz. Yeni ufukl

  Devamı

  BALIK BURCU

  Arkadaşlarınız sizi yanlarında görmek istiyor olabilir. Organizasyonlarda istenilen kişi olmanız sev

  Devamı
Yazarlar
Video
Galeri
Güçlü Anadolu Gazetesi'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Güçlü Anadolu Gazetesi'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.