a

Gökyay Vakfı Satranç Müzesi öğretmenleri unutmadı

Türkiye’nin ilk ve tek satranç müzesi Gökyay Vakfı Satranç Müzesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde, Müzeyi en çok ziyaret eden okulu ve öğrencileri ödüllendirdi. Müzik ve dansın Müze’de buluştuğu Artes Tango Konseri’nde, Bahçeşehir İncek Koleji Okul müdürü Meral Hacıpaşaoğlu’na plaket ve Satranç öğretmeni Can Ünver’e teşekkür belgesi verildi. Anne ve babasının da öğretmen olduğunu dile getiren Satranç Müzesi Kurucusu Akın Gökyay, “Hepimize öğretmenlerimizin çok büyük emekleri var. Öğretmenlik mesleği toplumu şekillendiren bir meslek. Çocuklarının olgunlaşmasında büyük emekleri var” dedi.

Ağırlıklı olarak Arjantin tangolarından oluşan özel konsere, Capital Tango Dansçıları da eşlik etti. Cumhuriyet kazanımlarının müzik ve dansla ziyaretçilerle buluşturan etkinlikte, dansçılar Naciye Özmen, Mehmet Türkoğlu, Sanem Avşar, İbrahim Murat, Tuğçe Polatkan unutulmaz bir gösteri sundu. Gösterinin ardından müzisyenlere ve dansçılara Müze Kurucusu Akın Gökyay, Birten Gökyay ve Müze müdürü Binnur Uçakhan tarafından çiçek verildi. Gecenin en özel anı ise konsere davet edilen öğretmenlerin ödüllendirilmesi oldu.

“MÜZE’DE ÖĞRETMENLERİ VE ÖĞRENCİLERİ AĞIRLAMAKTAN BÜYÜK MUTLULUK DUYUYORUZ”

Gökyay Satranç Spor ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı, Müze Kurucusu Akın Gökyay, Müze’de öğretmenleri ve öğrencileri ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Satranç Müzesi’nin en önemli ziyaretçileri öğrenciler oluyor. 110 ülkeden 700 satranç takımının sergilediğimiz Müze’de, öğrenciler satranç taşları arasında keyifli bir dünya yolculuğuna çıkıyor. Bu önemli günde geleceğimizin teminatı çocuklarımıza yol gösteren öğretmenlerimizi de ödüllendirmek bize ayrıca keyif verdi. Başöğretmenimiz Mustafa Atatürk’ün de dediği gibi, ‘Eserinin üzerinde imzası olmayan yegane sanatkar öğretmendir.’ Sanata ve kültüre verdikleri destek ve çocuklarımızı bu bilinçle yetiştirdikleri için ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Tüm öğretmenlerimiz, günü kutlu olsun.”

“HER ZAMAN SATRANÇ MÜZESİ’NİN YANINDA OLACAĞIZ”

Satranç öğretmeni Can Ünver’in Satranç Müzesi’ni kendilerine tavsiye etiğini ve nerede ise haftanın beş günü çocuklarla beraber Satranç Müzesi’ni ziyaret ettiğini dile getiren Bahçeşehir İncek Koleji Okul müdürü Meral Hacıpaşaoğlu şunları söyledi:

“Satranç akıl yürütme ve zeka oyunu. Bizim bütün amacımız satranç bir zeka oyunu olduğu için; aklı hür, vicdanı hür, çağdaş nesiller yetiştirmek için o yolda satrancın çok önemli olduğuna inanıyoruz. Bahçeşehir Koleji olarak her zaman Satranç Müzesi’nin yanında olacağız.” (Türkan ÇATAL YILDIZ)

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.