Esra Albayrak

Şiddetsiz Toplum Derneği Esra Albayrak’a yapılan utanç verici saldırıyı 2 Temmuz’da yaptığı basın açıklaması ile kınadı. Bu basın açıklamasının noktası virgülüne bile dokunmadan siz değerli okuyucularım için aynı şekilde köşeme taşıyorum.

Şiddetsiz Toplum Derneği Esra Albayrak’a yapılan utanç verici saldırıyı 2 Temmuz’da yaptığı basın açıklaması ile kınadı. Bu basın açıklamasının noktası virgülüne bile dokunmadan siz değerli okuyucularım için aynı şekilde köşeme taşıyorum.
Şiddetsiz Toplum Derneği Başkanı Rıza Sümer, sosyal medyada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı, Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak’ın eşi Esra Albayrak’a yapılan saldırıyı, utanç duvarının yıkılmasının, akıl ve vicdan tutulmasının son örneği olarak algıladıklarını, hakaret, yalan, iftira, tehdit, hedef gösterme ve aşağılamanın, insan hakları bağlamında hukukta, bağımsız yargıda bir karşılığının olması gerektiğini açıkladı.
Sümer açıklamasında şunları da kaydetti
“İnsana yakışmayan ve eleştirmek için uygun kelimeleri bulamadığımız bu utanç verici, hatta ülkemiz ve insanlık adına korkutucu örneklere engel olmak amacıyla yapılacak düzenlemelerde, iletişim, örgütlenme, ifade ve haber verme-haber alma özgürlüklerine engelleme ve sınırlama getirilmemelidir.
Türkiye, şiddet suçlarına yönelik olarak, eğitimden çalışma ve sosyal yaşama kadar. her alanda sevgi, hoşgörü ve dostluk kampanyaları başlatmalıdır. Türkiye, şiddetsiz iletişimi, demokrasiyi ve adaleti öne alarak, söz ve davranışları ile farklılıklara şiddet uygulayanların içlerindeki kin ve nefreti, bilimsel yöntemlerle ortadan kaldıracak, yüreklerde sevgi ve dostluğu üretecek, istekli ve yetenekli insan gücüne sahiptir. Bilim insanları sevgi öğretilir diyor. Kin ve nefreti öğretenler, akıllarını başlarına, vicdanlarını yüreklerine toplamalıdır.
Medya, sosyal medya, kürsü ve mikrofonlarda nefret söyleminde bulunanların, insana, hayvana ve çevreye şiddet uygulayanların, kendileri farkında olmasa bile yardıma gerek duydukları kanısındayım. Gerekli olan bu yardımların hangi alanları ilgilendirdiğini ben de söyleyebilirim. Ancak, asıl bilim insanları söylemelidir.
Ülkemizin siyasetçilerini, köyden kente, her düzeydeki yöneticilerini, hukukçularını, bilim insanlarını, gazetecilerini, yazarlarını, şairlerini, sanatçılarını ve gönüllülerini, sevgi ve dostluk sözcüklerini kullanmak konusunda bir kez daha örnek olmaya çağırıyoruz.”

  YORUMLAR

  En az 10 karakter gerekli

  Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
  2.373.115

  VAKA

  2.246.047

  İYİLEŞME

  23.664

  ÖLÜM

  127.068

  AKTİF VAKA

  sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
  94.639.998

  VAKA

  52.137.750

  İYİLEŞME

  2.024.526

  ÖLÜM

  42.502.248

  AKTİF VAKA

  Yazarlar
  Video
  Galeri
  Güçlü Anadolu Gazetesi'e üye olun

  Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

  Güçlü Anadolu Gazetesi'e giriş yapın

  Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.