a

Engeller Caddesi’ne tek engel direkler!

Engeller Caddesi üzerinde bulunan elektrik direkler hem araçlara hem de yayalara engel oluyor. Kaldırım kenarlarında ya da üstüne olması beklenen elektrik direkleri caddenin neredeyse tam ortasında duruyor.

Keçiören Atapark Mahallesi Engeller Caddesi’nin tek engeli, elektrik direkleri oluşturuyor. Cadde üzerinde bulunan elektrik direkleri görenleri hayrete düşürüyor. Yol genişletme çalışması sonrasında elektrik direklerinin cadde ortasında kaldığını belirten çevre sakinleri,  elektrik direklerinin yol ortasında bırakılmasına oldukça tepkililer. Uzun zamandır elektrik direklerinin cadde ortasında olduğunu ifade eden çevre sakinleri, büyük bir kaza yaşanmadan direklerin kaldırım kenarlarına taşınmasını istiyorlar.

YOLLAR GENİŞLEMEDİ DARALDI!

Daha önce gecekondu mahallesi olan Atapark Mahallesi’nde bu türden sorunlar oldukça sıkça görülüyor. Kentsel dönüşüm kapsamında yıkılan gecekondulardan sonra genişletilen sokakların, caddelerin ortasında kalan direkler uzun süre yolları işgal ediyor. Bunun son örneği Engeller Caddesi’nde karşımıza çıktı. Konuştuğumuz çevre sakinleri direklerin 8-9 yıldır aynı şekilde caddenin ortasında durduğunu ifade ettiler. Yıkılan gecekonduların yerine binaların dikildiğini belirten çevre sakinleri, “Binalar yapılınca dar olan yollar genişletildi. Daha önce kaldırımda olan direkler caddenin ortasında kaldı. Genişletilen cadde elektrik direkleri kaldırıma taşınmadığı için hiçbir fayda sağlamıyor. İki araç yan yana geçmiyor. Yol genişletilmiş olmuyor aksine, yolumuz daraldı” diye konuştular.

BAZI DİREKLERİ MÜTEAHHİTLER TAŞIDI

Yaklaşık 9 yıldır Engeller Caddesi’nde yaşadığını ifade eden bir vatandaş, “Direklerin daha eski geçmişini bilmiyorum. Ama ben taşındığımda bu direkler yolun ortasındaydı. Cadde sakinleri olarak bir çok kez şikayet ettik. Şikayetlerimizi muhtara bilirdik, fakat anlaşılan yetkililer bu durumdan hiçte rahatsız değiller” dedi. Cadde üzerinde bulunan birkaç direğin kaldırıma taşındığını söyleyen çevre sakinleri, “Kaldırım kenarına taşınan direkleri de müteahhit yaptı. Daha önce bir binanın inşaat çalışması sırasında kamyon geri gelirken direğe çarptı müteahhit bunu değiştirdi. Diğer direkler de olduğu gibi caddenin ortasına duruyor” dedi

İLLE BÜYÜK BİR KAZAMI OLMASI GEREKİYOR

Atapark sınırları içerisinde bulunan bazı sokak ve caddelerde aynı sorunun bulunduğunu belirten çevre sakinleri, “Diğer yerlerde bulunan direkler trafik kazası olunca kaldırıldı. Caddemizde bulunan direklerin kaldırılması için bir kazamı meydana gelmesi gerekiyor” diyerek sitem ettiler. Kimsenin canının yanmadan elektrik direklerinin cadde ortasından kaldırılmasını istediklerini ifade eden vatandaşlar, “Direkleri ya kaldırım kenarlarına taşısınlar, ya da elektrik hattın yer altına taşısınlar” diyerek yetkilileri sorunu çözmeye davet ettiler.

(Güçlü ANADOLU / Mehmet Ali AKKUM)

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Engeller Caddesi’ne tek engel direkler!

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.