a

EN MÜHİM ŞEYİ UNUTMA

Dünya genelinde pandemi yaşadığımız ve zor günlerden geçtiğimiz bu günlerde en önemli zenginliğimizin sağlığımızın, huzurumuzun olduğunu anlamışızdır sanırım. En kıymetli hediye sağlıkla nefes alabilmekmiş meğer.

Dünya genelinde pandemi yaşadığımız ve zor günlerden geçtiğimiz bu günlerde en önemli zenginliğimizin sağlığımızın, huzurumuzun olduğunu anlamışızdır sanırım. En kıymetli hediye sağlıkla nefes alabilmekmiş meğer.
Önce manevi zenginlik gelmeli her şeyden evvel para, ev, araba yanımızda götürdüğümüz hırslarımız da bir kenarda kalmadı. Bununla alakalı olarak geçenlerde internette bir yazıya denk gelmiştim siz okurlarımla da bu yazıyı alıntılamak isterim:
“ Hikayede anlatılan efsaneye göre kadının bir, bir gün kucağındaki çocuğu ile birlikte bir mağaranın önünden geçerken içeriden gelen gür bir ses duyar:
Ses kendisini çağırmaktadır. Sürekli şöyle der;
“İçeri gir ve ne istersen al, ama en mühim olanı unutma!
Sonra ekler;
Sen çıktıktan sonra kapının bir daha asla açılmayacağını da dikkate al… Ancak bu fırsatı kaçırma, ama yine de en mühim olan şeyi unutma…”diyor, durmadan ikaz ediyordu.
Kadın dayanamayıp mağaraya girer ve büyük bir servetle karşılaşır. Yığınla altın ve mücevherleri görünce şaşkına döner ve çocuğunu yere bırakarak hemen büyük bir hırsla mücevherleri toplamaya başlar.
Bu sırada o esrarengiz ses yine duyulur:
“Yalnız sekiz dakikan var…”
Sekiz dakika çabuk geçer. Kadın toplamış olduğu kıymetli taşlar ve altınlarla birlikte mağaranın dışına koşar ve kapı kendiliğinden kapanır… Bu sırada çocuğunu içeride unutmuş olduğunun farkına varır, ama iş işten çoktan geçmiştir. Ağlamak, sızlamak, dizini dövmek, saçını-başını yolmak fayda vermez. Çünkü kapı bir kere daha açılmamak üzere kapanmıştır.
Zenginlik uzun sürmez, ama ümitsizlik hep yaşar.
Aynı şey çoğu zaman çoğu insanın başına da gelir. Bu dünyada yaklaşık 80 senelik ömrümüz vardır ve bir ses daima bize:
“Sakın en mühim şeyi unutma!” der gibidir.
Mühim olan açık, net bir şekilde bellidir, o da: “Ebedi hayatı kazanmak”tır. Kaybedilme ve riske sokamayacağımız şeyler:
Manevi değerler,
doğru inanç,
doğru arkadaş,
doğru çevre,
doğru aile,
hakiki dostlar ve sana ayrılan sınırlı hayattır.
Maalesef biz en mühim şeyleri çoktan unutmuşa benziyoruz…”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.