a

Emek ve Demokrasi Güçleri: Uyarıyoruz!

Mülkiyeler Birliği’nde bir araya gelen Emek ve Demokrasi Güçleri, Geçtiğimiz günlerde Ankara Valiliği tarafından, ilan edilen gösteri ve yürüyüşlerin bir ay boyunca yasaklanmasına tepki gösterdi. Emek ve Demokrasi Güçleri adına açıklamayı okuyan Kamu Emekçileri Sendikası Eş Genel Başkanı Şaziye Köse, bu yasaklara karşı direneceklerini ifade etti.

“ANKARA VALİLİĞİNİN KARARI OHAL KAPSAMINDA ALINMIŞTIR”

3 aylığına getirildiği söylenen OHAL süresinin üst üste uzatıldığını ve yakın aylarda kaldırılmasının söz konusu olmadığını belirten Köse, “Ankara Valiliğinin 1 ay boyunca açık alanlarda her türlü gösteri, yürüyüş, eylem ve etkinliği yasaklaması da bu kapsamda alınmış bir karardır. Kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi gibi askeri darbe dönemlerinde de aşina olduğumuz gerekçelerin artık suyu çıkmış olmalı ki bu kez gerekçelere hak ve özgürlüklerimizin korunmasını da eklemişler!” dedi.

“BİR AN ÖNCE OHAL KALDIRILMALI”

OHAL maskesiyle sayılan bütün gerekçelerin sahte olduğunu söyleyen Köse konuşmasına şu şekilde devam etti, “Cezaevleri tıka basa dolduruldu. İnternet yasakları, sansür, ihraçlar, açığa almalar ve sürgünlerin olduğunu biliyoruz. Aşure günlerimiz yasaklanırken IŞİD artıklarının sokaklarda gövde gösterisi yaptığını biliyoruz. Bir an önce OHAL kaldırılmalı, içeride ve dışarıda barışçıl ve demokratik ortamı sağlayacak adımlar atılmalıdır. Bizler, emek ve demokrasi için bir araya gelen siyasi partiler, demokratik kitle örgütleri olarak bu yasaklara direnmeye devam edeceğiz. Emek, demokrasi ve özgürlük mücadelemizi, dün olduğu gibi bugün de daha çok büyüterek sürdüreceğiz.”

(Güçlü ANADOLU / Kadir GÜRHAN)

 

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Yenimahelle Belediyesi’nden ailelere bağımlılık uyarısı

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.