a

Diyanet İşleri Başkanı ne iş yaparsın

Rahmetli cennet-mekan Atatürk’ün tekke ve zaviyeleri neden kapattırdığını tarih yazar. Atatürk Diyanet İşleri Başkanlığını da neden kurduğunu, sayın Diyanet İşleri Başkanı da pek ala bilir! Peki Diyanet İşleri Başkanlığı varda, tekke, zaviye, tarikatlar neyin nesi?

Rahmetli cennet-mekan Atatürk’ün tekke ve zaviyeleri neden kapattırdığını tarih yazar. Atatürk Diyanet İşleri Başkanlığını da neden kurduğunu, sayın Diyanet İşleri Başkanı da pek ala bilir! Peki Diyanet İşleri Başkanlığı varda, tekke, zaviye, tarikatlar neyin nesi?
Yunus Emre, Tapduk Emre, Ahmet Yesevi, Hacı Bektaşi Veli, Hacı Bayram Veli gibi pirler olsaydı bizde o dergahlardan feyz alır, vatan sevgisinin, insan sevgisinin, mahlukat sevgisinin özünü yaşardık. Her ne hikmetse bu memleket de alnı iki rekât secdeye gelen, Müslümanlığın özel kalem müdürü kesiliyor. Ne acıdır ki, çoğu tarikatın yaşamında öncelik holdingleşme ve şirketleşmektir. Bazılarında da ne ararsan mevcuttur… Taciz, istismar 32 kısım tekmili birden… Hadi kuldan (müritlerinizden) utanmıyorsunuz sizde hiç mi Allah sevgisi ve korkusu yoktur. Ey Diyanet İşleri Başkanlığı, sizler görevinizi tam yapmış olsaydınız meydan din bezirgânlarına kalmazdı… Elin sabileri de seks kölesi olmazdı. Tarikatlarla ilgili hazırlamış olduğunuz rapor dört dörtlük fakat gereğini yapacak sizlersiniz. Minberlere çıkıp da, Allah’la aranıza kimseyi sokmayın, yüce Allah peygamberimize “Ya Muhammed biz seni icbarcı olarak değil, teblici olarak gönderdik.” Buyruğunu neden anlamıyorsunuz? Sizler ne iş yaparsınız? Cumaları makbuz vermeden milletten para istemekten başka bir yığın işleviniz yok mudur? Atatürk ve Kuva-i Milliyecileri yok saymakla sizlerde Atatürk’e dil uzatanlara meydan vermiş olmuyor musunuz? Atatürk’e taş atanın kolu yorulur kolu, bazı tarikatlar Atatürk’e taş atarken ne zaman sesiniz çıktı “siz bu devleti kurtaran kuran bir lidere taş atamazsınız o kolunuz mahşeri alemde cezasız kalmaz” dediniz mi, diyebildiniz mi? “Ecdadımızı hayırla analım, arkalarından dualar okuyalım” dediniz mi? Diyanet olarak, Atatürk için herhangi bir camide mevlit okuttunuz mu? Soru çok da kalemim boş ver diyor! Yalnız şunu unutmayın ki, oturduğunuz o makamı Atatürk kurdu, bir daha da Diyanetle ilgili bir yazı yazarsam kendimi kınarım, sizi yok sayfasına yazdım, elde kılıç Allah’ın evinde ne işin var, kılıç kan demektir, keşke minbere elinde kuranla çıkmış olsaydın daha anlamlı olmaz mıydı Sayın Diyanet İşleri Başkanı…

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.