Diyanet İşleri Başkanı ne iş yaparsın

Rahmetli cennet-mekan Atatürk’ün tekke ve zaviyeleri neden kapattırdığını tarih yazar. Atatürk Diyanet İşleri Başkanlığını da neden kurduğunu, sayın Diyanet İşleri Başkanı da pek ala bilir! Peki Diyanet İşleri Başkanlığı varda, tekke, zaviye, tarikatlar neyin nesi?

Rahmetli cennet-mekan Atatürk’ün tekke ve zaviyeleri neden kapattırdığını tarih yazar. Atatürk Diyanet İşleri Başkanlığını da neden kurduğunu, sayın Diyanet İşleri Başkanı da pek ala bilir! Peki Diyanet İşleri Başkanlığı varda, tekke, zaviye, tarikatlar neyin nesi?
Yunus Emre, Tapduk Emre, Ahmet Yesevi, Hacı Bektaşi Veli, Hacı Bayram Veli gibi pirler olsaydı bizde o dergahlardan feyz alır, vatan sevgisinin, insan sevgisinin, mahlukat sevgisinin özünü yaşardık. Her ne hikmetse bu memleket de alnı iki rekât secdeye gelen, Müslümanlığın özel kalem müdürü kesiliyor. Ne acıdır ki, çoğu tarikatın yaşamında öncelik holdingleşme ve şirketleşmektir. Bazılarında da ne ararsan mevcuttur… Taciz, istismar 32 kısım tekmili birden… Hadi kuldan (müritlerinizden) utanmıyorsunuz sizde hiç mi Allah sevgisi ve korkusu yoktur. Ey Diyanet İşleri Başkanlığı, sizler görevinizi tam yapmış olsaydınız meydan din bezirgânlarına kalmazdı… Elin sabileri de seks kölesi olmazdı. Tarikatlarla ilgili hazırlamış olduğunuz rapor dört dörtlük fakat gereğini yapacak sizlersiniz. Minberlere çıkıp da, Allah’la aranıza kimseyi sokmayın, yüce Allah peygamberimize “Ya Muhammed biz seni icbarcı olarak değil, teblici olarak gönderdik.” Buyruğunu neden anlamıyorsunuz? Sizler ne iş yaparsınız? Cumaları makbuz vermeden milletten para istemekten başka bir yığın işleviniz yok mudur? Atatürk ve Kuva-i Milliyecileri yok saymakla sizlerde Atatürk’e dil uzatanlara meydan vermiş olmuyor musunuz? Atatürk’e taş atanın kolu yorulur kolu, bazı tarikatlar Atatürk’e taş atarken ne zaman sesiniz çıktı “siz bu devleti kurtaran kuran bir lidere taş atamazsınız o kolunuz mahşeri alemde cezasız kalmaz” dediniz mi, diyebildiniz mi? “Ecdadımızı hayırla analım, arkalarından dualar okuyalım” dediniz mi? Diyanet olarak, Atatürk için herhangi bir camide mevlit okuttunuz mu? Soru çok da kalemim boş ver diyor! Yalnız şunu unutmayın ki, oturduğunuz o makamı Atatürk kurdu, bir daha da Diyanetle ilgili bir yazı yazarsam kendimi kınarım, sizi yok sayfasına yazdım, elde kılıç Allah’ın evinde ne işin var, kılıç kan demektir, keşke minbere elinde kuranla çıkmış olsaydın daha anlamlı olmaz mıydı Sayın Diyanet İşleri Başkanı…

0 0 0 0 0 0
  YORUMLAR

  En az 10 karakter gerekli

  Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  Sıradaki haber:

  Vaka artışları

  sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
  363.999

  VAKA

  316.008

  İYİLEŞME

  9.874

  ÖLÜM

  47.991

  AKTİF VAKA

  sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
  43.421.678

  VAKA

  29.098.191

  İYİLEŞME

  1.157.802

  ÖLÜM

  14.323.487

  AKTİF VAKA

  • KOÇ
  • BOĞA
  • İKİZLER
  • YENGEÇ
  • KOÇ BURCU

   Bilinçaltınız sizin düşünceleriniz ile şekillenecektir. Olumlu düşüncelerle zihninizi donatırsanız olumlu olayları yaşarsınız.

   Devamı

   BOĞA BURCU

   Arkadaşlık ilişkileriniz, sosyal çevrenizle alakalı geçmişten gelen bazı durumlar ya da şu anki yaşananlardan kaynaklı çeşitli gelişmeler olabilir.

   Devamı

   İKİZLER BURCU

   Bazen olmuyorsa olmuyordur deyip yeni başlangıçlar yapmanız gerekebilir.

   Devamı

   YENGEÇ BURCU

   İlişki kurarken dikkatli olmanız gereken bir süreçtesiniz.

   Devamı
  • ASLAN
  • BAŞAK
  • TERAZİ
  • AKREP
  • ASLAN BURCU

   Kadersel tanışmalar hayatınızda büyük dönüşümlere gebe olabilir.

   Devamı

   BAŞAK BURCU

   Ani kararlar, hızlı durum değişiklikleri, yaşayabilirsiniz. Adım atarken düşünmeniz ve ileriyi görerek davranmanız oluşabilecek sorunları azaltacaktır.

   Devamı

   TERAZİ BURCU

   Haklılık payınız elbet anlaşılacaktır. Herkese tüm her şeyinizi anlatmamaya özen göstermelisiniz.

   Devamı

   AKREP BURCU

   Bu dönemde çevrenizle alakalı bazı durumlar için sizden yardım istenebilir.

   Devamı
  • YAY
  • OĞLAK
  • KOVA
  • BALIK
  • YAY BURCU

   Sert çıkışlardan kaçınmalısınız ve tatsızlıklardan olabildiğince uzak durmalısınız.

   Devamı

   OĞLAK BURCU

   Değişiklik yapmak hayatınızın her alanında size iyi gelecektir. Değişiklikten, farklılıktan çekinmeyin. Buna ihtiyacınız var.

   Devamı

   KOVA BURCU

   Sorunlarınızı iletişim kurma şeklinizle çok rahat çözebileceksiniz. Bugün sadece agresif yaklaşımlardan uzak durun.

   Devamı

   BALIK BURCU

   Yeni bir başlangıç yapabilirsiniz ancak değişken olmamalı kararlarınızda emin olarak yürümelisiniz.

   Devamı
  Yazarlar
  Video
  Galeri
  Güçlü Anadolu Gazetesi'e üye olun

  Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

  Güçlü Anadolu Gazetesi'e giriş yapın

  Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.