a

Dernekler güçlü ‘’gelir idaresi’’ için bir araya geldiler

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın tamamına yakınını temsil eden dernek yöneticileri, Ankara’da bir araya geldi.

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın tamamına yakınını temsil eden dernek yöneticileri, Ankara’da biraraya gelerek, güçlü ve etkin bir gelir idaresi oluşturulabilmesi adına toplantı yaptı.Toplantıya katılan Gelir İdaresi Gelir Uzmanları ve Yardımcıları Derneği (GUYADER), Gelir İdaresi Müdür ve Müdür Yardımcıları Derneği (GİMDER), Gelir Uzmanları Derneği (GUDER), Tüm Maliye Memurları Derneği (TÜMMAMDER) ve Yeterliğe Tabi Gelir Uzmanları Derneği (YGUD) yöneticileri, etkin bir Gelir İdaresi oluşturulabilmesi amacıyla stratejiler geliştirmek için daha fazla çaba sarf edilmesini kararlaştırdı.

Toplantı sonrası yapılan açıklamada, Mali Hizmetler Sınıfının ihdasının önemi ifade edildi. Gelir İdaresi Başkanlığı’ndaki görevlendirmelerde, kariyer ve liyakat kurallarının uygulanmasına daha fazla özen gösterilmesi ve yasal düzenlemelerin yapılması gerektiği vurgulandı. Dernek yöneticileri, Gelir İdaresinde, kurumsal aidiyetin artırılması, vekaleten yürütülen görevlendirmelerin sona erdirilerek, asaleten atamaların yapılabilmesi, taşrada mükelleflerden , meslek mensuplarından elde edilen tecrübe ve deneyimlerin merkeze taşınarak merkez-taşra arasında uyumun sağlanması için köprü kurulması gerektiği, merkezi yönetim kadrolarında taşra biriminden gelenlere ağırlık verilmesi, ‘daha etkin ve güçlü bir gelir idaresi’ temalı bir Çalıştay yapılması, gelir idaresini temsil eden dernekler olarak bir platform kurulması konusunda görüş alışverişinde bulundu.
Rozita Merve HAMİDİ

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

ABD’den yeni askeri üs

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.