DENEME 1 – 2 …

Denenmişin bir daha denenmeyeceğini, kedinin ciğere baktığı gibi Sıla’ya bakan   Ahmet Kural’ın gene aynı Sıla’yı , ulaşamadığından mıdır nedir bilinmez, mundar etmesinden anlamış olduk.

 

Sürekli aynı ilişkiyi “Bu olmadı; dur bir daha deneyelim; yok bu da değil bak şimdi kesin olacak!” diye denememizin nedeni  ya Samuel Beckett’in, herkese gaz veren, “Hep denedin, hep yenildin; olsun. Gene dene, gene yenil. Daha iyi yenil.”  sözüdür ya da sevgilinizin sizinle denemediği süre zarfında başkalarıyla denemesi ve onlara  yenilip size geri gelmesidir.

 

Siz “Ya baksana, bensiz yapamıyor; gene bana geldi. Sevmese gelmezdi.” diye seviniyorken, sevgiliniz “Ulen gene buna kaldık; bunun dışında da kimse beni çekmiyor.” diye düşünüyordur.

 

Tabi bu durum çok yanlış anlaşılmalarla biten ilişkiler için geçerli değildir. Misal, çok iyi yemek yapan bir kadının heyecandan sevgilisinin mutfağında yangın çıkarmasına ramak kala yemeği yakması  sonucu biten bir ilişki artık yemekleri dışarıda yemek kararıyla yeniden denenebilir. Tabi bunun için de her iki tarafın birbirini gerçekten seviyor olması gerekir ki yeniden çıkabilecek bir doğal afet karşısında birbirlerini kaybetmek yerine yangında malı mülkü kaybetmeyi tercih edebilsinler.

 

Özetle sizi bir kere bırakmış ve sevmemiş birinin  ya da sevmiş ama sevgisiyle acıtmış birinin, size gene aynı şeyleri yapma ihtimali çok yüksektir. Kısa bir süre Ediz Hun romantikliğinde sizi mutlu etse de kısacık bir süre sonra gene Erol Taş olacak ve sizi sevgi dillendirecek hale getirecektir.

 

Sözümü gene Samuel Beckett’in bir sözüyle bitirmek isterim.

 

“Bir kişiye gerektiğinden fazla değer verirsen, ya onu kaybedersin ya da kendini mahvedersin.”

 

Kendinizi, mutluluktan unutturacak bir aşk yaşamanız  dileğiyle …

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

06.11.2018

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0
Güçlü Anadolu Gazetesi'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Güçlü Anadolu Gazetesi'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470