a

Danışma Merkezi kadınların sesi oldu

Keçiören Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne bağlı Kadın Danışma Merkezi kadınların ve çocukların korunması için çalışmalar yapmaya devam ediyor.

Keçiören, kadına yönelik şiddetin, ayrımcılığın önlenmesi ve kadınların toplumsal yaşamın her alanında güçlendirilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Hukuksal, sosyal, psikolojik destek hizmetlerinin de verildiği mağdur kadınların çocuklarıyla birlikte geçici barınmasına da imkân tanınıyor. Son bir yıl içerisinde şiddete maruz kalan 300 kadın Merkeze başvururken, sağlık hizmeti ve psikolojik destek verilen kadın ve çocuk sayısı ise 51 oldu. 16 kadına danışma merkezi vasıtasıyla istihdam imkânı sunulurken, birçok kadın da eğitim ve kreş etüt, sosyal yardım desteği, hukuksal destek, kültürel etkinlikler ve meslek edindirme kurslarından yararlandı.

Kadın ve çocukların korunmasının önemine dikkat çeken Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, ” Ayakları üzerinde durarak kendine güvenen, sorumluluk alan “güçlü kadınlar”la toplumun ve ailenin daha refah içinde yaşayacağını biliyor ve kadınlarımızı hayatın her alanında desteklemeyi sürdürüyoruz. KEÇMEK kurslarımızla meslek edinmelerine katkı sağlıyor ve 1071 kadın girişimci projemizle de kendi işlerinin patronu olmasına çalışıyoruz.” dedi.

Mesut KETE

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

İABB’de toplu sözleşme sevinci

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.