Çöpten müzik çıktı!

Çankaya’nın temizlik işçileri, çöpten topladıkları parçaları konteynerlere ve ayaklı çöp tenekesine monte ederek davul ve çeşitli ritim aletleri üretti. Bununla da yetinmeyen işçiler kendi orkestrasını kurdu. Kendilerine “Grup Teneke Temizliğin Ritmi” adını veren orkestra, 3 aylık bir çalışmanın ardından Çankaya Belediyesi Temizlik İşleri Şantiyesi’nde mini konser verdi.

“Müzik bizim tutkumuz”

Dinleyiciler tarafından tam not alan ’Grup Teneke Temizliğin Ritmi’ orkestrasının şefi Yılmaz Eti, “Arkadaşların bir kısmı müzikle zaten ilgiliydi, bir kısmı ise yeni tanıştı. Ancak hepimizin ortak noktası müziğe olan tutkumuz” dedi.

Çöpten topladıkları materyallerle yeni tınılar oluşturmayı çok sevdiklerini belirten Eti, tüm orkestranın mesai saatleri dışında bir araya gelerek müzik yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Strese karşı özellikle hareketli türküler seslendirmeyi sevdiklerini belirten Eti, büyük konserlerde de dinleyicilerle buluşmak istediklerini belirtti.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen de, sadece sokakları süpürmekle yetinmeyen, motosiklet parçasından vurmalı, plastik borudan üflemeli çalgı yaparak müzikle uğraşan iş arkadaşlarıyla gurur duyduğunu ifade etti.

İHA

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Başkent’de Savunma Sanayinin çalıştayı yapıldı

sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
467.730

VAKA

385.480

İYİLEŞME

12.840

ÖLÜM

82.250

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
63.911.555

VAKA

38.623.115

İYİLEŞME

1.418.617

ÖLÜM

25.288.440

AKTİF VAKA

Yazarlar
Video
Galeri
Güçlü Anadolu Gazetesi'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Güçlü Anadolu Gazetesi'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.