a

Çok katlı sorun!

Sıhhiye Çok Katlı Otopark, Haziran 2016’dan bu yana hizmet vermiyor. Çevrede bulunan en büyük otopark kapatılınca, Sıhhiye bölgesinde otopark sorunu yaşanmaya başladı. Araç sahipleri, araçlarını otopark çevresine ve ara sokaklara gelişi güzel park etmek zorunda kalıyorlar.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Çankaya Belediyesi arasında el değiştirip duran Sıhhiye Çok Katlı Otopark, son olarak Büyükşehir’e bırakılmıştı. 1987 yılında yanlışlıkla Çankaya’ya verildiği belirtilerek Ocak 2016’da yapılan Meclis toplantısında geri alınmıştı. Gerekçe olarak, 1992 yılında Çankaya Belediye Meclisi’nde çıkan ve yıllar sonra ulaşılan karar gösterilmişti. Haziran 2016 tarihinden bu yana hizmete kapatılan Sıhhiye Çok Katlı Otopark’ın, çevresinde otopark sorunu yaşanıyor. Sıhhiye Bölgesi’nin en büyük otoparkı olma özelliği taşıyan Sıhhiye Çok Katlı Otopark hizmet dışı bırakılınca, araç sahipleri araçlarını otopark çevresine ve ara sokaklara park etmeye başladılar.

ARAÇLAR GELİŞİ GÜZEL SOKAKLARA PARK EDİLİYOR

Sıhhiye Çok Katlı Otopark’ın arka sokağı otopark olarak kullanılmaya başlandığı gözlemleniyor. Çift taraflı olarak araçların park edildiği bölgede bulunan esnaflar durumdan oldukça şikayetçiler. İş yerlerine mal geldiğinde büyük sıkıntı yaşadıklarını belirten çevre esnafı, “Kamyonla mal geliyor. Dükkanımızın önü kapalı. İki saat araç sahibini bekliyoruz. Ya da sabahtan dükkanlarımızın önünün kapatıyor” diye konuştular. Olası bir yangında itfaiye araçlarının müdahalesinin çok zor olduğuna dikkat çeken çevre esnafı, otopark sorununa bir an önce çözüm üretilmesini talep ettiler.

ARAÇ SAHİPLERİDE ŞİKAYETÇİ

Çevre esnafı kadar, araç sahipleri de otopark sorunundan şikayetçiler. Çoğu çevrede iş yerlerini olduğunu ifade eden araç sahipleri, otoparkın bir an önce faaliyete geçmesini bekliyorlar. Faaliyetinin tam olarak neden durdurulduğu hakkında bir fikirleri olmadığı belirten araç sahipleri, durumdan oldukça şikayetçi olduklarını ifade ettiler. Otopark açıkken, araçlarını gönül rahatlığı ile park ettiklerini anlatan araç sahipleri, araçlarını park edecek yer bulamamaktan yakınıyorlar.

HERKES ÇÖZÜM BEKLİYOR

Otopark kapatıldıktan sonra güvenlik görevlisi olmadığı için uzun süre güvenlik sorunu yaşandığını belirten esnaf, güvenliğin yaklaşık 1 ay önce göreve başladığını söylediler. Otoparkın alt kısmında bulunan iş yerlerinin tek bir kısma toplatıldığını ve boşaltılan yerlerin yıkıldığını ifade eden otopark esnafı, “Boşaltılan yerler yenilenmesi için bir şirkete verildi. Şirket boş dükkanları yıktı ve öylece bırakıp gittiler” diye konuştular. Hala metruk halde bulunan otoparkın açılıp açılmayacağı hakkında bilgi sahibi olmadıklarını söyleyen esnaf, çözüm bekliyorlar.

(Güçlü ANADOLU / Mehmet Ali AKKUM)

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

‘Milli Paramız, Milli Davamız Kampanyasında’ talihliler belli oldu

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.