a

Cihan Partisi’nden Halep’e yardım

Cihan Partisi üyeleri Halep’te yaşanan drama sesiz kalmadı. Parti il teşkilatlarınca toplanan bir TIR dolusu yardım malzemesi Genel Başkan Kürşad Emre Öğretmek ve Genel Başkan Yardımcısı İsmail Tektaş’ın denetiminde Haleplilere ulaştırılmak için Yayladağ’a götürüldü. Güçlü Anadolu Gazetesi’ne konuşan Öğretmek ve Tektaş insanlık dramının yaşandığı her yere yardım götürmeye devam edeceklerini söyledi.

“KATKI SUNAN BÜTÜN KİŞİ VE KURUMLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Toplanan yardımları Halep’e ulaştırdıklarını kaydeden Cihan Partisi Genel Başkanı Öğretmek, “Kampanyaya destek veren hayırsever kişi ve kurumlara teşekkürlerimi iletiyorum. Gösterdikleri gayretten ötürü partimizin tüm il başkanlarını ve teşkilat mensuplarını takdir ediyorum. Partimiz adına organizasyonu başarı ile takip eden Genel Başkan Yardımcımız ve MYK Üyemiz İsmail Tektaş’ı da kutluyorum” dedi.

“SİYASİ PARTİLER ARASINDA SADECE CİHAN PARTİSİ YARDIM KAMPANYASI DÜZENLEDİ”

Siyasi partiler arasında sadece Cihan Partisin’in bizzat yardım kampanyası düzenlediğini belirten Öğretmek, “Bir yardım derneği olmadığımız için zorlansak da işimizi başarıyla tamamladık. 2008 yılında Adana Askerlik Dairesinde yedek subaydım. Hatay ve Gaziantep ilçeleri de dahil olmak üzere 33 şubenin inşaat subaylığını yaptım. Yayladağı da dahil şubelere bir çok kez gidip gelmiştim. O yıllarda oralar güllük gülistanlıktı. Oysa şimdi. Yayladağı’na kadar 10’larca çevirme yapıldı. Kamu güvenliği diye bir husus kalmamış. Sosyal Hayat canlılığını kaybetmiş. Yazık olmuş buradaki huzur ortamına” diye konuştu.

“SURİYE’DE BARIŞ TESİS EDİLEBLİR”

Muhalifte olsa hiç bir Suriyelinin artık savaş istemediğini dile getiren Öğretmek konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Psikolojik olarak bitmiş durumdalar. Keşke 6 yıl önceye dönsek. Kimse tek kurşun bile sıkmak istemiyor. Şu an doğru kelimeler kullanılarak doğru niyetle doğru hamlelerle Suriye’de barış tesis edilebilir. Tüm Suriyeliler Türkiye garantörlüğünde ülkelerine geri dönebilirler. Orada şehirlerin yeniden imarı için yapılacak tüm çalışmaları kendi müteahhitlerimize bir iş alanı olarak kazandırabiliriz. Komşunun iç güvenliği ve huzuru sınır güvenliğimizin güçlenmesi demektir. Bu durum da kendi iç güvenliğimizin yeniden tesisi daha kolay olacaktır. Yardımları bizzat ulaştırdık. Buradaki asıl amacımız Türkmen Dağı’nda mücadele eden kardeşlerimizle bizzat irtibat kurmak ve tanışmaktı. İnşallah bundan sonra daha doğru bilgi akışı sayesinde daha doğru politikaları kamuoyu ile yani sizlerle paylaşabileceğiz. Zor oldu ama her zerresi ile anlamlı oldu. İlgi gösteren herkese tekrar teşekkür ederim. “

“HALEP HALKINA DOST ELİMİZİ UZATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Siyasi partilerin birinci görevinin halka hizmet olduğuna dikkat çeken Genel Başkan Yardımcısı İsmail Tektaş,  “Bu hizmet anlayışı ve pratiği kapsamında başlatmış olduğumuz ilk hizmet kampanyasını sahiplerine ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Cihan Partisi olarak başlatmış olduğumuz bu kampanyaya katkısı olan bütün kurum ve kuruluşlara teşekkürlerimi iletiyorum. Millete en zor günlerinde götürülmeyen hizmetin hizmet olmadığının inancındayız. Biz parti olarak seçimden seçime kapı çalıp yardım dağıtan anlayışı karşıyız. Halep halkına dost elimizi uzatmaya devam edeceğiz. Bu değerli yardımın diğer siyasi partilere örnek olması gerekir” şeklinde konuştu.

(Güçlü ANADOLU / Kadir GÜRHAN)

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Polis eşleri unutmadı

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.