a

Çankaya, Zafer Bayramı’nı coşkuyla kutladı

Çankaya Belediyesi, 30 Ağustos Zaferinin 97’nci yılını, Çankaya’nın dört bir yanında bando geçişleri ve coşkuyla kutladı. İlk olarak Çankaya Belediyesi Başkanlık Binası önünde yapılan kutlamalarda söz alan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Ulusları ulus yapan şehitleri, gazileri, bayrakları ve milli bayramlarıdır. Bizler ulusal bayramlarımızı ülkemizin, Başkentimizin, Çankaya’mızın dört bir yanında büyük bir coşkuyla kutlamaya devam edeceğiz” dedi.

Çankaya Belediyesinin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları Kızılay’da bando konseri ve halk dansları gösterileriyle başladı. Çankaya Belediyesi Başkanlık Binası önündeki kutlamalarda ilk olarak sahneye Çankaya Belediyesi Bandosu çıkarak seslendirdikleri marşlarla Çankayalılara büyük bir coşku yaşattı. Bando geçişi ve gösterisinin ardından Çankaya Belediyesinin Dünya Şampiyonu halk dansları Topluluğu HOYTUR, Ziya Gökalp Caddesi’ni büyük bir sahneye çevirdi. Karadeniz bölgesinden halk oyunlarıyla Çankayalıları coşturan HOYTUR’un danslarına vatandaşlar da eşlik etti.

‘’HER YIL DAHA BÜYÜK BİR ÇOŞKUYLA KUTLAYACAĞIZ’’
Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen törende yaptığı konuşmada, “Her yıl daha da büyük bir coşkuyla, daha da büyük bir heyecanla karşıladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramınızı kutluyorum. Başta bu büyük zaferin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu toprakları bize vatan yapan tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyorum” dedi.

‘’ULUSLARI ULUS YAPAN ŞEHİTLERİ, GAZİLERİ, BAYRAKLARI VE MİLLİ BAYRAMLARIDIR’’
Mustafa Kemal’in Çankaya’sına layık olmak için gece gündüz demeden hiç durmadan çalıştıklarını vurgulayan Taşdelen, “Bazıları Mustafa Kemal’in adını her yerden silmeye, milli bayramlarımızı kutlamamaya çalışıyorlar. Ama bilmelidirler ki ulusları ulus yapan şehitleri, gazileri, bayrakları ve milli bayramlarıdır. O yüzden biz, Mustafa Kemal’in adını her yerde, her alanda yaşatmaya devam edeceğiz. Bizler ulusal bayramlarımızı ülkemizin, Başkentimizin, Çankaya’mızın dört bir yanında büyük bir coşkuyla kutlamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

‘’ATATÜRK’ÜN ADI 80 MİLYONUN KALBİNİN ATIŞINDA…’’
Çankaya’nın dört bir yanında hizmete açtıkları kalıcı eserlere ulusal simgelerin isimlerini verdiklerini vurgulayan Taşdelen, şöyle devam etti:

“Ahlatlıbel’deki en büyük parkımızın adı Atatürk Parkı… Lozan ile uğraşanlara inat Birlik’te Lozan ve İsmet İnönü parklarımız 30 Ağustos’un simgesi olan Zafer Parkımızla yan yana… Bu yüzden onlar Mustafa Kemal’in ismini bu memleketten asla silemeyecekler. Çünkü Atatürk’ün adı 80 Milyonun kalbinin atışında, aldığı her nefeste var. Hiç kimsenin gücü bu ülkeyi bölmeye yetmeyecek. Hiç bir terör örgütünün gücü bağımsızlığımızı ortadan kaldırmaya yetmeyecek. O yüzden diyorum ki yaşasın bağımsızlık, yaşayın Cumhuriyet, yaşasın Mustafa Kemal Atatürk aydınlığı.”

KUTLAMALAR BAŞKENTİN DÖRT BİR YANINDA

Öte yandan, Çankaya Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı başta Birlik Mahallesi’nde hizmete açtığı Zafer Park’ı olmak üzere Çankaya’nın dört bir yanında bando eşliğinde Başkentlilerle birlikte kutladı.

(Ekin Hazal DOĞRUYUSEVER)

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Başkent’in dört bir tarafında yeni yol, alt geçit ve kavşak çalışmaları devam ediyor

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.