a

Çankaya İlçesinde Okul ve Derslik İhtiyacı Görüşüldü

Vali Ercan Topaca, Çankaya ilçesinin okul ve derslik ihtiyacının görüşüldüğü toplantıyı yönetti.
Toplantıya Çankaya Kaymakamı Kadir Çakır, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Millî Eğitimden sorumlu Vali Yardımcısı Ali Sözen, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığından sorumlu Vali Yardımcısı Bilal Bozdemir, İl Millî Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, Defterdar Vekili Tacettin Öztaş, Yatırım İzleme Müdürü Mehmet Turgutlu, Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürü ve diğer ilgililer katıldı.
İl Millî Eğitim Müdürü, bir sunum yaparak Çankaya ilçemizde bulunan temel eğitim ve ortaöğretim okullarının mevcut öğrenci ve derslik sayıları hakkında bilgiler verdi.
Sunumda verilen bilgiler doğrultusunda, öncelikli olarak ihtiyaç duyulan bölgelerde inşa edilecek okullar, yapılacak yeni derslikler ile ilgili planlamalar yapıldı.
Toplantı sonunda Ankara Valisi Sayın Ercan Topaca, toplantıda Çankaya ilçemizde okul ve derslik sayıları ile ilgili mevcut durumu tespit ettiklerini ve ihtiyaçları ele aldıklarını belirtti.
Değerlendirmesinde şunları ifade etti: ” Tüm ilgililerle konuyu ortaya koyup alınacak tedbirleri konuştuk. İlçemizin farklı bölgelerindeki acil olduğunu değerlendirdiğimiz derslik ihtiyaçlarını, Çankaya Belediyesinin de desteğiyle en kısa sürede giderecek tedbirleri alıyoruz. Bu toplantıda ortaya çıkan sonuçlar ve yapılan planlamalar ışığında, önümüzdeki süreçte ihtiyaç duyulacağı öngörülen yeni okullarımız ile ilgili çalışmalarımıza başlıyoruz.
Hedefimiz, 2017 yılı sonuna kadar diğer ilçelerimizde olduğu gibi Çankaya ilçemizde de tüm okullarımızın tekli eğitime geçebilmesine olanak sağlayacak fiziki altyapıyı hazırlamaktır.
Bu konuda bize destek veren Belediye Başkanı Sayın Alper Taşdelen’e ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ederim.” dedi.
Vali Ercan Topaca, toplantının ardından Çankaya İlçe Kaymakamı ve Çankaya Belediye Başkanı’nı ziyaret etti.
Rozita Merve HAMİDİ

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Ardahanlı öğrenciler Altındağ’a hayran kaldı

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.