a

Çankaya Belediyesi’nden 5 Yeni Kreş

Hizmet verdiği 11 kreş ve 4 etüt merkezine yenilerini ekleyen Çankaya Belediyesi, 5 kreşi daha Çankayalıların hizmetine sunuyor.
Ata ve Yıldızevler Mahallelerinde yapımı süren kreşlerin inşaatı hızla yükselirken, Zafertepe’deki “Martı” kreşi tamamlanmak üzere, açılış için gün sayıyor.
Okulöncesi eğitimde Türkiye’nin en büyük yerel yönetimi olan Çankaya Belediyesi, 2017’de Çankayalılara beş yeni kreş daha armağan etmeye hazırlanıyor. Ata ve Yıldızevler Mahallelerinde yapımı süren kreşlerin inşaatı hızla yükselirken, Zafertepe’deki “Martı Kreşi” neredeyse tamamlandı. Tüm inşaat çalışmaları biten, sadece iç mekan tasarım çalışmaları süren “Martı” açılış için gün sayıyor.
2 BİN ÇOCUĞA OKULÖNCESİ EĞİTİM VERİLMESİ HEDEFLENİYOR
Çankaya Belediyesi, Yıldızevler ve Ata Mahallelerinde temelini attığı ve yapımına devam ettiği kreşler ile yakın zamanda açılışını yapacağı Zafertepe Martı Kreşi’nin yanı sıra 2017 yılı içinde de Çamlıtepe ve Sevgi kreşlerinin temelini atacak. Böylece kreş sayısını 16’ya çıkaracak Belediye, toplamda 2 bin çocuğa okulöncesi eğitim vermeyi hedefliyor.
“TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ İLKELERİ GÖZÖNÜNDE BULUNDURUYORUZ”
Belediye olarak kadınların sosyal ve çalışma hayatına katılabilmesini, çocukların çağdaş ve modern bir eğitim alabilmesini çokönemsediklerini ifade eden Taşdelen, “Kadınlar hem sosyal hem de ekonomik hayata katılabilmek için en çok da çocuklarını emanet edebilecekleri güvenli bir çatı ararlar. Biz, belediyemizin sosyal hizmetlerini planlarken toplumsal cinsiyet eşitliği ilkelerini gözönünde bulundurarak hareket ediyoruz. Kreşlerimizin varlığı ve çoğaltma amacı da bu çalışmalarımızın bir parçası. O nedenle bu dönem boyunca kapasitemizi 2 bin çocuğa hizmet verebilecek şekilde artırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.
Taşdelen, kapasite arttıkça daha çok kadının çalışma yaşamına katılabileceğini ve böylece hem kendi geleceğine hem de ev ekonomisine katkıda bulunabileceğini de sözlerine ekledi.
(Rozita Merve HAMİDİ)

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Halep’in sesi Bana Alabed Kızılay Toplum Merkezi’ne geldi

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.