Bütün karanlıklara inat…

‘’Kar tanеlеri gibi yaşıyoruz şu sıra. Birbirimizе dеğmеdеn ayrı ayrı еriyеrеk.’’ Dolayısıyla düşününce ne kadar çok ortak yanımız var.  Malumunuz Ankara kara teslim oldu. Sokaklar, caddeler, yollar, ağaçlar beyazlıktan göz kamaştırır halde. Bugün işe gelirken çoğu ağacın devrildiğini gördüm. Habere giderken arabaların üzerine devrilen o kadar çok ağaç gördüm ki  düşünmeden edemedim sordum soruşturdum bu denli bir kar yağışının ağaçların devrilmesine sebebiyet verebileceğini aklımın ucundan geçirmedim. Meğer yanlış budamanın kurbanı olmuş o güzelim ağaçlar. Ne yazık…

 

Güzel yanlarından bakmak gerekirse kar,  başka hiçbir yere yakışmadığı kadar yakışıyor Ankara’ya…Bu gri şehre renk veriyor. Tüm grilikleri silip, bir sokak lambasının sarı ışığında eski, güzel günleri özletiyor. Ankara’nın karı, bütün karanlıklara inat ışıklardan daha çok aydınlatıyor.

 

Kışın kar sayesinde gizli bir bahar etkisini görürsünüz aslında soğuğu kırar;mikropları öldürür;temizliktir insanın içini de dışını da ferahlatan bir yürek temizliğidir. Kar, bütün “kara”lıkları kaplayan bir örtüdür. Sanki insanın kirlettiği doğanın ayıplarını örter gibi…

 

Her mevsimi ayrı ayrı severim ama kış mevsimi nedense insana insan olma vazifesini hatırlatır nitelikte.  Soğukta kalana çare olmak, ona barınak, yiyecek, giyecek temin etmek, sokak hayvanlarına sahip çıkmak, onları aç bırakmamak yani kısaca  “insan olma” sınavı için bir “fırsat”tır.

 

‘Kendine müslüman’ olarak yaşamamanın gerekliliğini anlatır. Kendinizi daha yakından tanımak için bu kış kendinize fırsat verin. Kendinize fırsat verirken de şu 1 -2 ayın güzelliğini göz ardı etmeyin. Havaların soğukluğunu bahane edip AVM’lere, kapalı alanlara tıkanıp kalmayın. Bu kış, Eymir Gölü, Kuğulu Park’a uğrayıp kuğuların dansına şahit olun.

 

Hayata ortak olun. Siz siz olun, bugün aklınızdan geçen güzellikleri asla yarına bırakmayın.

‘’Daha kaç bahar olacak ki hayatınızda? Yaşamı ertelemeyin, beklediğiniz “o gün” işte “Bugün! ‘’

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Mutluluğu umut etmek

sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
164.769

VAKA

128.947

İYİLEŞME

4.563

ÖLÜM

35.822

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
6.679.668

VAKA

2.859.681

İYİLEŞME

379.820

ÖLÜM

3.819.987

AKTİF VAKA

Yazarlar
Video
Galeri
Güçlü Anadolu Gazetesi'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Güçlü Anadolu Gazetesi'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470