BİR IŞIK SÖNDÜ

Kapılarda zil vardır veya tokmak, hiçbirisi işe yaramazsa yumrukla vururlar kapıya “Hayırdır” der açarsın. Tanıdık veya tanımadık… Bir el vardır ki, ne zile basar nede tokmağa vurur. Girer evin içine “vakit doldu” der kaybolur… Ne yaşa bakar nede başa… Eminim ki, Bekir Coşkun davetsiz misafirine gülücükler atmıştır, kalemini, saçtığı ışığı düşünmüştür. Dostlarına veda edememenin üzüntüsünü yaşamıştır.

Kapılarda zil vardır veya tokmak, hiçbirisi işe yaramazsa yumrukla vururlar kapıya “Hayırdır” der açarsın. Tanıdık veya tanımadık… Bir el vardır ki, ne zile basar nede tokmağa vurur. Girer evin içine “vakit doldu” der kaybolur… Ne yaşa bakar nede başa… Eminim ki, Bekir Coşkun davetsiz misafirine gülücükler atmıştır, kalemini, saçtığı ışığı düşünmüştür. Dostlarına veda edememenin üzüntüsünü yaşamıştır. Vefalıydı, dosttu, sırtını tereddütsüz dayayabileceğin arkadaştı. İnsani yönü çok kuvvetli, karıncayı düşünen bir yapıya sahipti… Açıkçası adam gibi adamdı. Kendisini 1972 yılından bu yana tanır, bilirim. “Nasıl bilirdiniz” diye sorar ya imam, “vallahide, billahi de çok iyi insandı” diyecek dostları… Sonbahar hüzün verir, yaprak döker ve de arada bir ışık da söndürürmüş meğer… Kalemi soyadı gibi Çoşkun’du, yazılarında ince bir espriyi mutlaka kondurur hem düşündürür hem de güldürürdü…
Bundan altı yedi ay önce bizim büroda sohbetler etmiştik. Kıymetli ağabeyim Emin Çölaşan, kardeşim Saygı Öztürk ile … Günün anısına da bu fotoğrafı çektirmiştik.
Güle güle Bekir Coşkun, mekan’ın cennet olsun.

 

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Çıkış bulan var mı?

sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
494.351

VAKA

400.242

İYİLEŞME

13.558

ÖLÜM

94.109

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
62.838.150

VAKA

40.248.672

İYİLEŞME

1.461.249

ÖLÜM

22.589.478

AKTİF VAKA

 • KOÇ
 • BOĞA
 • İKİZLER
 • YENGEÇ
 • KOÇ BURCU

  Bir karar almadan önce iyice düşünüp hareket etmelisiniz. Koşarken düşününce yolun yarısında geri dönmek zorunda kalabilirsiniz.

  Devamı

  BOĞA BURCU

  Yatırım kaynaklarınızı tekrar gözden geçirmeniz ve iş ortamınızda bazı hızlı değişimler bugün şaşırtıcı olabilir.

  Devamı

  İKİZLER BURCU

  Bugün sizin burcunuzda gerçekleşecek olan ay tutulması sizleri duygusal bağlamda biraz huzursuz hissettirebilir.

  Devamı

  YENGEÇ BURCU

  Kendinize yapacağınız yatırımın ya da eğitim planlarının çok önemli olacağını unutmadan hareket etmelisiniz.

  Devamı
 • ASLAN
 • BAŞAK
 • TERAZİ
 • AKREP
 • ASLAN BURCU

  İş hayatınızda bazı önemli sorumluluklar söz konusu olabilir. Artık liderliğinizi daha güçlü bir şekilde ortaya sunuyor olacaksınız.

  Devamı

  BAŞAK BURCU

  Hayal kırıklıklarınızın canınızı acıttığı bir günde gerçeklere yoğunlaşmak sizleri yorabilir. Kendinize zaman vermelisiniz.

  Devamı

  TERAZİ BURCU

  Bugün yaptığınız işlerde takdir görmek ya da onaylanmak isteyebilirsiniz. Kimseden onaylanma ihtiyacı duymadan kendi kararlarınızı vermeye çalışmalısınız.

  Devamı

  AKREP BURCU

  Finansal kaynaklarınızı anlık bir öfke ile heba etmek isteyebilirsiniz. Kızgınlığınız her ne ise sonucunda sizlerin zarar göreceğini hesap etmelisiniz.

  Devamı
 • YAY
 • OĞLAK
 • KOVA
 • BALIK
 • YAY BURCU

  Hayatınızda radikal bir karar almak üzere olabilirsiniz. Önemli olan bu kararda sizleri destekleyen kişilerin görüşleri düşüncenizi netleşmesinde rol oynayabilir.

  Devamı

  OĞLAK BURCU

  Ruhunuz ve bedeniniz sizlere karşı koymaya çalışsa de siz istemediğiniz müddetçe değişim olamayacaktır.

  Devamı

  KOVA BURCU

  Bugün iletişim biçiminizde öfkeli algılanmamaya ayrıca özen gösterin.

  Devamı

  BALIK BURCU

  Disiplinli çalışmanız yaptığınız işe duygularınızı yansıtmanız ve kendinize has tarzınız sizlere başarının anahtarını kazandırmış olabilir.

  Devamı
Yazarlar
Video
Galeri
Güçlü Anadolu Gazetesi'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Güçlü Anadolu Gazetesi'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.