BİR ELMANIN İKİ YARISI

Bir efsaneye göre yıllar yıllar önce insanlar diğer yarılarıyla yani sevdicekleriyle yapışık olarak dünyaya gelirlermiş. Sonra bir felaket olmuş ve tüm sevdicekler birbirinden ayrı düşmüşler. O günden sonra herkes diğer yarısını aramaya başlamış. Bu acıklı efsane Instagram filtreleri gibi gerçekçi olmasa da diğer yarımızı bulma içgüdüsüyle yaşadığımız ve bunun için çabaladığımız bir gerçek.

Bu bir elmanın iki yarısı olma arayışında başınıza gelmiş ya da gelebilme ihtimali olan bazı talihsizliklerden bahsetmek istiyorum. Efsane doğruysa ve herkesin sadece bir diğer yarısı varsa tek bir yanlış eşleşme tüm dengeyi bozmuş olabilir. Bu durumda Ey Ahali herkes bir ayrılsın eşleşme de yanlışlık olmuş her şeye baştan başlayacağız diyemeyiz ve eşsiz kalabiliriz.

Diğer yarım elmamız olduğunu düşündüğümüz kişi gidip yanlışlıkla bir armutla eşleşmiş olabilir. O armut öyle bir şekil almış ve kendini eşimizin diğer yarısı olduğuna inandırmışsa o armut değil senin diğer yarın benim diye karşımızdakini ikna edemeyebiliriz.

Bir gün karşımıza elma şekeri gibi tonton ve tatlı biri çıkabilir işte benim diğer yarım dediğimiz bu kişinin ilk ısırıktan sonra içinde çürük elma olduğunu anlayabiliriz. O çürük bir elmadır ve içindeki kurtları sizden saklayarak şekeriyle sizi kandırmaya çalışmış olabilir.

Bir başkasının ısırık aldığı tarafını arkasına alıp sizi yalnız olduğuna inandırmış olabilir ama birde bakarsınız ki o elmayı yemekte olan başka birisi zaten vardır ve siz gene yanlış yarımda vakit kaybetmişsinizdir.

Kafanızdaki size öğretilen ve inandığınız bazı değerlerden dolayı aslında bir bütün olsanız mutlu olabileceğiniz diğer yarınızı kurallarınız yüzünden elinizden kaçırmış olabilirsiniz. Kendileri mutlu olmadığı halde size verdikleri akılla, çevreniz sizi sevdiceğinizi tam bulmuşken kaybetmenize yol açabilir.

Böyle talihsizlikler sizi bir yarınız olmadığına inandırıp umutsuzluğa sürükleyebilir. Kendinizi kötü kalpli kraliçenin zehirli elmasını yemiş ve sonsuz uykuya dalmış pamuk prenses gibi hissedebilirsiniz. Ama unutmamanız gerekir ki pamuk prenses o uykuya dalmasaydı prens onu asla bulamazdı.

Öperek uyandıran diğer yarınızı bulmanız dileğiyle…

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

11.05.2019

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0
Güçlü Anadolu Gazetesi'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Güçlü Anadolu Gazetesi'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470