a

Bingöl’deki ücretsiz daire çekilişine 20 bin kişi katıldı

Niagara Bingöl Yaşam Evleri Yatırım Projesinin açılışını yapan Van Horne Construction Limited Yönetim Kurulu Başkanı Fesih Zeki Mert, Bingöl’de düzenlenen törende, yapılan çekiliş ile ihtiyacı olan bir aileyi ücretsiz daire sahibi yaptı. Gerçekleşen kura çekimine yaklaşık 20 bin kişi katıldı.

Şeffaf bir şekilde gerçekleştirilen kurayı gazeteci Sibel Yazıcı yaptı. Yapılan kura sonucunda Zehra Yıldız adlı vatandaş kuradan çıkan ücretsiz dairenin sahibi oldu. Yıldız, dairenin anahtarını Bingöl Beldiye Başkanı Erdal Arıkan’ın elinden aldı.

“Türkiye’de her üç ayda bir böyle sosyal sorumluluk projelerine devam edeceğiz”

Törenin açılış konuşmasını yapan Mert, Kanada’da yaptıkları projenin aynısını Bingöl’e yapmak istediklerini ve bunu başardıklarını söyledi. Mert, “Bir Bingöl’ü olarka Kanada’da yaşıyorum. Bu pilot projeyi Bingöl’de başlatarak Türkiye’nin yedi bölgesine yayacağız. Özellikle emeği geçen çalışanlara ayrıca emekleri için teşekkür ediyorum. İnşallah sonraki projelerde aynı arkadaşlarla devam edeceğiz. Belediye Başkanımız projemizle ilgili elimden geleni yaptı. Bugün sosyal sorumluluk projesi olarak bir dairemizi bir vatandaşımıza vereceğiz. Bu projede şu an çekilişi yapılacak arkadaşa satış sözleşmesini ve anahtarını teslim edeceğiz. Sonraki ilk iş gününde de tapusunu vereceğiz. Türkiye’de her üç ayda bir böyle sosyal sorumluluk projelerine devam edeceğiz. Kanada’da kazandığım paranın yüzde 15’ini Türkiye’de ise kazandığım paranın da yüzde 20’sini sosyal sorumluluk projelerinde harcayacağız” dedi.

“Şehrimize değer katacak bir proje” 

Fesih Zeki Mert’ten sonra konuşma yapan Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan ise şunları söyledi: “Hem yurt dışında hem ilimiz hem de ülkemizi en iyi şekilde temsil eden Fesih Zeki Mert’i yürekten kutluyorum. İlimize ciddi anlamda değer katacak bu projenin açılışında sizlerle birlikte olmaktan memnuniyet duyuyorum. Bu güzel projenin ilimize büyük değer katacağına ve sonraki yapılaşmalarda çoğu insana İlham vereceğine ve onları cesaretlendireceğine yürekten inanıyorum. Şehir kimliğine duyarlı bir yapıyı ortaya koyarken, ilimizin mimarisine ve estetiğin büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Kültür Mahallesinde bizleri kırmayarak kendisine tahsis ettiğimiz bir alanı kadın taziye evi ve  kuran kursu yapan Bingöl sevdalısı Fesih Zeki Mert’e tekrardan teşekkür ediyorum.”

Mustafa Atar 

 

 

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Altındağ kütüphaneleri rekora koşuyor

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.