a

Bilinçaltı terapisti Durak: Doğal taşlarla yaşam kalitenizi artırın

Özel Haber: Kadir Gürhan

Tarihsel olarak estetik niteliği, şifa özelliği ve birçok padişahın çeşitli tehlikelerden korunmak için kullandığı doğal taşların faydaları saymakla bitmiyor. Günümüze kadar önemini koruyarak gelen faydalı doğal taşlar, bilinçaltı terapistler ve spiritüel danışmanlar aracılığıyla insanlığa şifa olmaya devam ediyor. Taşların bedensel, ruhsal ve zihinsel tüm rahatsızlıkları iyileştirme özelliğine sahip olduğuna dikkat çeken Bilinçaltı Terapisti Özben Durak, “Eskiden bu denli önemli olan doğal taşlar zamanla bizlere unutturuldu. Ama yeniden eskiye dönüş başladı. Bu konuda bilgili ve uzman kişiler, dünyanın dört bir yanında doğal taşların önemini yaymaya ve unutturulan bilgileri yeniden hatırlatmaya çalışıyorlar” dedi.

Vatandaşlar tarafından kristal yatak terapisine yoğun ilgi olduğuna vurgu yapan Durak, terapinin yaşam kalitesini arttırdığını söyledi. Durak, “Bu terapide 7 ana çakra üzerine denk gelen özel olarak arındırmış Kristal kuvars taşları kullanılıyor. Kristal kuvars taşlarından yayılan manyetik enerji sağlıksız hücrelere şifa titreşimini aktararak vücudun kendini yeniden yapılandırılması için hücrelere kendisini onarma gücünü hatırlatırken, iyileşmeyi destekler ve süreci hızlandırır. Mutluktuk hormonunun salgısı artar, stres azalır daha mutlu bireyler olmaya başlarız. Hayatımızı istediğimiz gibi yaşamamıza engel olan blokajlar şifalanır. Daha dinç ve genç hissetmeye başlarız. Seratonin dopamin ve melatonin salgısı dengelenir” şeklinde konuştu.

Sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

İsmim Özben Durak, 1987 Muğla doğumluyum. Bilinçaltı terapisti ve Spiritüel Danışmanım. Kendime ait Doğa Kristal Enerji ve Spiritüel Yaşam Merkezim var. Şuan orayı işletiyorum.

Biraz kurumunuzdan bahseder misiniz? Neden böyle bir kuruma ihtiyaç duydunuz?

Bu kurumun açılış amacı insanlara özlerinde kim olduklarını, ne kadar değerli ve özel olduklarını hatırlatmanın yanında hayatın yaşamaya değer olduğunu anlayabilmeleri için onları tüm travmaların, üzüntülerin ve rahatsızlıkların etkisinden arındırmaktır.

Vatandaşlardan gelen talep nasıl? Daha çok hangi durumdaki bireyler burayı tercih ediyor?

Her meslek grubundan danışanımız mevcut. Ev hanımından bilim adamına kadar geniş bir skalamız var. Çünkü her insanın mutlaka bilinçaltında bir travması ve kurtulmak istediği tutsak duyguları vardır.

Tedavi mi? Terapi mi? Müşterilerinize hasta kavramınız kullanıyor musunuz?

Burası bir terapi merkezi. Hasta ve hastalık kelimeleri negatif bir çağrışım yapabileceği için ve burada medikal tanı konulmadığı için danışan terimini kullanıyoruz.

“KENDİMİZİ DAHA GENÇ VE DİNÇ HİSSETMEYE BAŞLARIZ”

Kristal yatak terapisi nedir? Biraz bu terapi şeklinden bahseder misiniz?

Kristal kuvars taşları üzerinde başka gezegenlerde ve farklı zamanlarda deneyler yapılmış ve asla eskimediği deforme olmadığı ve bozulmadığı ortaya çıkmış. Yani değişmeyen tek şey kristal kuvars taşları diyebiliriz. Aynı zamanda kristal kuvars taşları insan ve su ile aynı frekansta. Bu yüzden kristal kuvars taşı yaydığı manyetik enerji ile insanlardaki zihinsel bedensel ve ruhsal tüm rahatsızlıklar için iyileştirme gücüne sahip. Bu terapide 7 ana çakra üzerine denk gelen özel olarak arındırmış Kristal kuvars taşları kullanılıyor. Kristal kuvars taşlarından yayılan manyetik enerji sağlıksız hücrelere şifa titreşimini aktararak vücudun kendini yeniden yapılandırılması için hücrelere kendisini onarma gücünü hatırlatırken, iyileşmeyi destekler ve süreci hızlandırır. Mutluktuk hormonunun salgısı artar, stres azalır daha mutlu bireyler olmaya başlarız. Hayatımızı istediğimiz gibi yaşamamıza engel olan blokajlar şifalanır. Daha dinç ve genç hissetmeye başlarız. Seratonin dopamin ve melatonin salgısı dengelenir. Yaşam kalitesi artar. Aynı zamanda terapi anında biofoton enerjisinden de yararlanılır(ışın terapisi). Bu sayede 1 seansta üzerimizdeki tüm radyasyondan nerdeyse tamamen arınmış oluruz. Seans esnasında kulağa yerleştirilen kulaklık ile bilimsel olarak iyileştirme gücü ispatlanan frekans müzikleri dinletiliyor. Kristal kuvarsın manyetik şifası, ışınların iyileştirme gücü ve ses terapisinden yararlanılıyor.

Kendinizi ve mesleğinizi nasıl tanımlıyorsunuz?

Ben bilinçaltı terapistiyim. Pek çok eğitimim var. İnsanlara çok yönlü yaklaşmayı seviyorum. Spiritüel danışman olmamın yanı sıra nefes terapisti ve enerji uzmanıyım.

“DOĞAL TAŞLARI TENE DEĞEREK VÜCUDA GİREN VİTAMİNLERDİR”

Biraz da doğal taşlardan bahseder misiniz? Taşların hangi görevleri ve faydaları var?

Yeryüzü çekirdeği sürekli hareket hâlindedir. Magma dış yüzeye çıkmaya çalışırken soğuyup çeşitli minerallerle birleşerek doğal taşları meydana getirir. Bu taşlarsın oluşumu milyonlarca yıl sürerken taşlar içlerinde manyetik enerji depolamaya ve bu enerjiyi her an arttırmaya devam ederler. Taşların insanlara iyi gelmesinin sebebi taşlardaki mineraller ve manyetik enerjileridir. Biliyorsunuz ağız yoluyla pek çok vitamin alırız. Ben doğal taşları gerek bileklik gerek kolye, yüzük ya da küpe olsun tene değerek vücuda giren vitaminler olarak nitelendiriyorum. Takı olarak kullanılmadığı zamanlarda taşın ham kütlesi bulunduğumuz odaya, iş yerine veya başucumuza konulduğu zaman da solunum yolu ile de doğal taşın faydasından yararlanılabilir. Her hastalığına iyi gelen mineraller vardır. O mineralleri barındıran doğru doğal taşı kullanmak çok önemlidir. Eskiden Osmanlı zamanında doğal taşlara çok önem verilirdi. Hatta padişahların kavuklarında yakut ve zümrüt taşı olurdu. Bu taşların enerjisi gücü ve iktidarı sağlardı. Ayrıca kalkan gibi kişiyi psişik saldırılardan korurdu. Parmaklarında çeşitli doğal taş yüzükler olurdu. En çok da lâl taşı kullanılırdı. Lâl taşı takan kişinin arkasından kimse iş çeviremez ve kimse o kişiye yalan söyleyemezdi. Ayrıca lâl taşının bilgi çekme özelliği vardır. Öğrenilmek istenen her bilginin cevabını bir şekilde kişinin karşısına çıkartır. Osmanlı padişahları yabancı heyetlerle görüşlerken, çeşitli törenlerde, önemli anlaşmalar yapılırken kaşıkçı elmasını el ve boyun bölgesinde aksesuar olarak bulundururlardı. Doğal taşların öneminden ve faydalarından Mevlana’nın Mesnevi’sinde, Erzurumlu İbrahim Hakkı’nın Marifetnâme’sinde ve başka eserlerde de bahsedilmektedir.  Eskiden bu denli önemli olan doğal taşlar zamanla bizlere unutturuldu. Ama yeniden eskiye dönüş başladı. Bu konuda bilgili ve uzman kişiler dünyanın dört bir yanında, özelikle Türkiye’de doğal taşların önemini yaymaya ve unutturulan bilgileri yeniden hatırlatmaya çalışıyorlar.

“İNSANLAR BURAYA GELMEYİ İPLE ÇEKİYOR”

Ekonomik kriz ve pandemi sizi de olumsuz etkiledi mi?

Ekonomik kriz kişilerin düzenli seansa katılımını etkileyebiliyor elbette. Ama danışanlarımın çoğu oldukça bilinçli. Çünkü en büyük yatırım kendine yaptığın yatırımdır. Pandemiden dolayı da insanlar psikolojik açıdan sıkıntılı döneme girdiler. Aynı evde uzun günler yan yana aile bireyleri ile olmak aile problemlerini ve geçimsizliği arttırdı. Boşanmalar çoğaldı. İşten çıkarılmalar oldu. Sosyal hayat kısıtlandı. İnsanlar bunlardan çok olumsuz etkilendi. Bu sıkıntılardan arınmak, ruhsal olarak rahatlamak ve kendilerine alan yaratmak için bana çok danışan geldi bu süreçte. Ekonomik kriz düzenli seans için zorlamış olsa da insanlar buraya gelmeyi iple çekiyor. Çünkü onlar için bir nefes oluyor burası. Ben de mümkün olduğunca fiyatları düşük tutmaya çalışıyorum Çok kişiye katkı olabilmek için.

“ONLARIN KENDİLERİNİ İYİ HİSSETMELERİ BENİ MUTLU EDİYOR”

Müşterilerimizden ne tür geri dönüşler alıyorsunuz? Bu size nasıl hissettiriyor?

Seanslara düzenli katılım sağlayan danışanlarım hangi konuda şifaya geldilerse umduklarından fazlasını bulduklarını söylüyorlar. Genel ruh sağlığına da çok iyi geldiği için hiç bir sıkıntısı olmayan danışanlarım bile düzenli aralıklarla buraya geliyorlar. Çünkü stresten yorgunluktan arınmak iyi geliyor. Onların kendilerini iyi hissetmeleri ve mutlu olmaları benim için inanılmaz bir ruhsal tatmin oluşturuyor. Bu mutluluğu hiçbir şey veremez sanırım bana.

“TUZ YATAĞININ ARINDIRICI VE TEMİZLEYİCİ ETKİSİ VAR”

En çok tercih edilen tedavi şekli hangisidir?

Merkezimizde Kristal yatak terapisi, tuz yatağı terapisi ve bilinçaltı terapisi birlikte tercih ediliyor. Çünkü bilinçaltı terapisi ile sorunun kaynağı temizleniyor. Böylelikle alınan şifa anlık değil kalıcı oluyor. Tuz yatağının arındırıcı ve temizleyici etkisi var. Bel fıtığı boyun fıtığı boyun düzleşmesi vücut ağrıları fibromiyalji romatizma ağrıları astım koah ve cilt rahatsızlıkları gibi durumlara iyi geliyor. Vücuttaki radyasyonu temizlerken tüm negatif enerjileri sünger gibi çekiyor iç organlara kadar temizlik yapıyor. Kristal yatak terapisi ise kişileri yaşam enerjisi ile dolduruyor ve olmaları gereken duruma getiriyor. Hepsi bir arada çok güçlü etki ediyor.

“MUTLU, HUZURLU, SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN ADIM ATIN”

Vatandaşlara ve burayı tercih etmek isteyen kişilere nasıl bit mesaj vermek istersiniz?

Ünlü psikiyatrist Carl Gustav Jung’ un çok sevdiğim bir sözü var. “Bilinçaltının farkında olmayan kişi, başına her gelen şeyi kader zanneder.” der. Başınıza gelen talihsizliklerin etkilerini ömür boyu taşımak zorunda değilsiniz. Rahatsızlıkların sebebinin %90’ı duygusal travmalardır. Yaşamınıza yön vermek sizin elinizde. Yunus Emre’nin de dediği gibi “Kader gayrete aşıktır.”  Mutlu, huzurlu, sağlıklı bir yaşam için adım atın. Biz sizleri burada tüm samimiyetimiz ile bekliyoruz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Pakistan Büyükelçiliği’nde “Mango Festivali” düzenlendi

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.