Başkent’te ‘EVET’ yürüyüşü

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından birçok ilde “Türkiye için evet yürüyüşü” düzenlendi. TÜGVA Ankara Temsilciliğince Abdi İpekçi Parkı’nda düzenlenen etkinliğe, 61 sivil toplum kuruluşu destek verdi. Abdi İpekçi Parkı’nda basın açıklaması düzenleyen gurup daha sonra guruplar halinde Kızılay AVM’ye yürüdü. Abdi İpekçi Parkı’nda toplanan grup adına açıklama yapan Platform Sözcüsü Abdülkadir Kocatepe, halk oylamasına kısa bir zaman kaldığını, 16 Nisan’da ülkenin istikrar ve bekası için oy kullanılacağını belirtti. Hem ülke içinde hem de dışında düşmanların kılıç kuşandığını, Batı ülkelerinin, FETÖ ve PKK’nın birleşerek “hayır” kampanyaları yaptığını dile getiren Kocatepe, “Biz hayrın ve şerrin yalnızca Allah’tan geldiğine inanarak, ezilmiş, sömürgeleştirilmiş tüm coğrafyaların ümidi olan liderimizi, çıktığı yolda yalnız bırakmamak için ‘evet’ diyoruz.” Şeklinde konuştu.

ÖZ VATANIMIZDA PARYA OLMAMAK İÇİN ‘EVET’ DİYORUZ

Yarım asırdır oynanan oyunun 15 Temmuz gecesi vatanına sevdalı milyonlar ve onların lideri Recep Tayyip Erdoğan tarafından bozulduğuna dikkat çeken Kocatepe, “Ülkemizin kaderini halkına saldıran, devlet kurumlarını işgal eden, gençleri ve liderleri asan, hapseden ve şehit eden vatan hainlerine bırakmamak ve öz vatanımızda parya olmamak için ‘EVET’ diyoruz” dedi.

“PARLAMENTER SİSTEM ÜLKEYİ KRİZE MAHKUM EDİYORDU”

Parlamenter sistemin ülkeyi kriz ve kavgalara mahkum ettiğini belirten Kocatepe, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Şimdi bizler her türlü gerici müdahaleye karşı, bu ülkenin gerçek sahiplerinin arasından çıkacak milli liderlerimizle sonuna kadar yürümek için ‘evet’ diyoruz. Binlerce yıllık devlet geleneğimizde var olan tek liderlik yerine, başka medeniyetlerden devşirilme parlamenter sistemle serpilmesi için önünde hiçbir engel olmayan Türkiye Cumhuriyeti, kavgalara ve krizlere mahkum edildi. Çift başlılık milletin vekillerinin görevlerini yapmalarına engel olmakla kalmadı, vefalı milletimizin şahlanması her seferinde Çankaya tarafından veto edildi. Şimdi bizler, her türlü gerici ve durdurmacı müdahaleye karşı bu ülkenin gerçek sahiplerinin arasından çıkacak milli liderlerimizle sonuna kadar yürümek için ‘EVET’ diyoruz.”

Kadir GÜRHAN

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Güzelliğin “modern” sırları

sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
165.555

VAKA

129.921

İYİLEŞME

4.585

ÖLÜM

35.634

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
6.679.668

VAKA

2.859.681

İYİLEŞME

380.319

ÖLÜM

3.819.987

AKTİF VAKA

Yazarlar
Video
Galeri
Güçlü Anadolu Gazetesi'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Güçlü Anadolu Gazetesi'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470