Başkent’te eğlence zamanı

Ankara Büyükşehir Belediyesi ,“Oyun Başlasın Türkiye-OBT” etkinliğiyle, 7’den 70’e herkesi oyun ve eğlenceyle buluşturdu.

Gençlerin öneri ve isteklerini yakından takip ederek bu doğrultuda çalışmalarına devam eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Oyun Başlasın Türkiye” etkinliğiyle oyun ve e-sporsever gençleri bir araya getirdi.

Türkiye’de ilk kez Ankara’da

Türkiye’de ilk kez Ankara’da gerçekleştirilen oyun festivalinde, espor (elektronik spor) tutkunları yarışırken Başkentliler için birbirinden farklı ve eğlenceli etkinlikler düzenlendi.

Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Ankara Atatürk Spor Salonu’nda gün boyunca devam eden “Oyun Başlasın Türkiye” etkinliğinde konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Berkay Gökçınar, düzenlenen ücretsiz oyun ve espor festivali OBT ile Ankara’nın esporun da başkenti olacağını ifade ederek “Kuracağımız espor kulübümüzle birlikte değerli genç arkadaşların uluslararası düzeyde temsil etmelerini Ankara Büyükşehir Belediyesi adına sağlayacağız” dedi.

7’den 70’e çeşit çeşit etkinlik

Oyunseverler, PUBG Mobile Turnuvaları ile hünerlerini sergilerken “Oyun Başlasın Türkiye” etkinliğinde, PUBG Mobile Turnuvalarının dışında çeşitli konularda seminerler de düzenlendi.

Seminerlerde kariyer planlaması, iş olanakları, e-sporcu olma ve oyun oynamanın kişinin sağlığı açısından sağladığı yararlar hem gençlere hem de ailelerine anlatıldı.

Halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilen ve her birine 100 kişinin katıldığı, 3 ayrı turnuvadan oluşan etkinlikte, solo turnuvaların ardından turnuva kazananlarına ödülleri verildi.

Başkan Yavaş’a teşekkür

Büyükşehir’in ev sahipliğinde gerçekleşen ücretsiz oyun ve e-spor festivali, 7’den 70’e herkesi oyun ve eğlenceyle buluştururken Başkentliler, duygularını şu şekilde ifade ettiler:

Ramazan Bingöl, “Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin buna ev sahipliği yapması çok iyi bir şey. Ne kadar sosyal aktivite olursa e-spora destek de o kadar yükseliyor, Böyle turnuvaların devamını bekliyorum. Ankara Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederim”

İrem Eroğlu, “Duyar duymaz kaydımızı yaptırdık. Memnunum böyle bir etkinlik olmasından. E-spora çok fazla ilgi yoktu, bunun da bir spor olduğunun belirtilmesi gayet güzel oldu.”

Talha Ulusoy,”Türkiye’de bir ilk gerçekleştiriliyor bildiğime göre. Bu çok güzel bir şey. Herkesin e-spor etkinliğinde yer alması bizim için çok büyük bir değer. Bunun devamını diliyoruz. Çok güzel bir etkinlik. Günümüzün sporu, espor. Buna önem vermelerini rica ediyoruz”

İHA

0 0 0 0 0 0

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Yargıtay’dan emsal karar: Dava ihbarnamesi kapıya asılınca tebliğ edilmiş sayılacak

sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
158.762

VAKA

121.507

İYİLEŞME

4.397

ÖLÜM

37.255

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
5.550.399

VAKA

2.269.880

İYİLEŞME

348.302

ÖLÜM

3.280.519

AKTİF VAKA

Yazarlar
Video
Galeri
Güçlü Anadolu Gazetesi'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Güçlü Anadolu Gazetesi'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470