a

Aydınsoy: Halimiz vaktimiz yerinde

Türkiye’de yetişip halimize gelmeyen meyve sebzenin olmadığını belirten Toptancılar Muhasebe Finans Sorumlusu Bilal Aydınsoy, halimiz hakkında basında çıkan haberlerin çoğu spekülasyondur ifadelerini kullandı. Halimiz standart olduğunu ve her zaman arz talep meselesine göre idare dildiğini kaydeden Aydınsoy, “Ürünler şehir dışından, ilgili yerlerden gelir ve burada arz edilir, satılır. İşlerimiz bu şekilde yürütülüyor. Halimiz gece saat üçte çalışmaya başlar öğlen 12’ye kadar sürer. Halimizin içerisinde toplam 195 dükkanımız var. Bunlar üç perondan oluşur her bir peronda 65 dükkan ve bir wc bulunuyor. Birçok büyük marketin dükkanları da burada bulunur. Çünkü toptancı halin içine girmek zorunda. Büyük marketler halin içinde alışverişlerini yaparak şubelerine ulaştırıyorlar” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE’DEN YETİŞİP HALİMİZE GELMEYEN MEYVE SEBZE YOKTUR”

Türkiye’de yetişip de hale gelmeyen meyve sebzenin olmadığını belirten Aydınsoy, “Sadece yurtiçinde değil, yurtdışından yetişen meyve sebzelerde halimize gelir. Yani bu olay da dediğimiz gibi; arz talep meselesi üzerine şekillenir. Basında çıkan olumsuz haberlerin çoğu spekülasyondur. Mandalina, portakalın daha tam mevsimi gelmedi. Tatları daha tam oturmadı. Fakat bizim dal mandalina diye tabir ettiğimiz mandalina tam lezzetine gelmiş bulunuyor. Yaklaşık bir ay sonra hepsinin lezzeti tam oturmuş olacaktır. Her yörenin ürünleri halimizde bulunabilir. Arz talep meselesine bağı olarak gelişiyor” dedi.

“İÇ PİYASAYA YÖNELİK ÇALIŞIYORUZ”

Halin Türkiye-Rusya ilişkilerinin bozulmasından fazla etkilenmediğini söyleyen Aydınsoy, “Çünkü halin tamamı ithalat ve ihracat yapmıyor. İç piyasaya yönelik ürünler yapıyoruz. Ama ithalat ve ihracatımız azda olsa etkilendi. Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek ile görüşmelerimiz devam ediyor. Halimizi taşıyacağız. Etimesgut Bağlıca tarafına taşınacağız. Taşınacağımız yerin alt yapısı filan yapılıyor. Bulunduğumuz yer bize yetersiz geldiği için, daha büyük bir yere ve daha modern bir yere taşınacağız. Her şeyimizin Avrupa standartlarında olduğu bir yer düşünüyoruz. İçerisinde; otelinden, konaklamasına kadar her şeyin olduğu bir yer olacak. Melih Bey bunu daha önce kendisi de belirtmişti” diye konuştu.

“HALLE İLGİLİ OLUMSUZ HABERLERE İTİBAR ETMEYİN”

Halle ilgili olumsuz yönde haberler çıktığını ifade eden Aydınsoy sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bu haberlere hiç kimsenin hiçbir şekilde aldırış etmemesini temenni ediyoruz. Çünkü her şeyden önce bizde meyvemizi sebzemizi buradan alıp evimize götürüyoruz. Olumsuz bir şey olursa biz kendimiz buradan meyve sebze yemiş olmayız. Sağlıksız gibi haberler dolaşıyor. Bu haberlerin hiçbirine itibar etmeyin. Bütün ürünler buraya yıkanmış ve paketlenmiş şekilde geliyor. Burada kimse tereddüt etmeden meyve ve sebzesini alıp gönül rahatlığıyla tüketebilir.”

(Güçlü ANADOLU / Kadir GÜRHAN)

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

50 Bini Aşkın Çiftçiye Son Gün Uyarısı

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.