Aşkın kaldırma kuvveti

Dünyanın her yerinde geçerli olan bazı  doğrular vardır. Mesela iki kere iki dört eder; bir gün 24 saattir; suyun kaldırma kuvveti  vardır gibi… Bu değişmez doğrulardan biri de “sorun sende değil bende diyen” sevdicektir ve  kesinlikle yalan söylüyordur.

Bazen ilişkiler ekranda büyük harflerle “Son” yazısının yazdığı filmler gibi bitse de bazen Öyle bir son sahne vardır ki aslında film burada bitmemiş gibi hissedersiniz. Filmin büyüsüne o kadar kapılmışsınızdır ki vizyonda muazzam filmler varken siz ikincisi gelecek mi gelmeyecek mi belli olmayan filmi bekler diğer filmlere göz ucuyla bile bakmazsınız.

Devamı olur belki  diye size “coming soon” duygular hissettiren yönetmen sevgiliniz siz onu bomboş salonda tek başınıza beklerken farklı senaryo denemeleri için kendini meydanlara atar. Siz suyun kaldırma kuvvetinden daha fazla kaldırma kuvvetine sahip aşkınızla sevdiceğinize ilah gibi hissettirdiğiniz için o asıl değerli olan sizi zavallı bir aşık gibi görmeye  başlamıştır.

Siz onu tekrar bir araya gelme umuduyla bekler de beklersiniz… İlişkiniz varken yaptığınızı düşündüğünüz hataları yapmamak için büyük çaba sarf edersiniz. Size hissettirdiği bir sürü olumsuz duygu varken siz onda var olan çıplak gözle kimsenin göremediği sizin mikroskobik gözle gördüğünüz iyi özelliklerine odaklanırsınız.

Hadi be kardeşim mısır bitti döneceksen dön artık, diye sevdiceğinize yakındığınızda ise alacağınız cevap “Güzelim on dakika ara değil ki bu, biraz bekle” olur. Daha fazla beklemeyeceğim diye ısrar ederseniz “sorun sende değil bende” sözünü duymanız kaçınılmazdır. Aşkın  kaldırma kuvveti ile bir yerleri kalkan sevdicek sizi maalesef artık önemsemiyordur. Olurda seyirci koltukları boş kalırsa diye sadık bir izleyici olduğunuzdan sizi sadece yedekte tutuyordur.

Sevdiceğiniz size öyle konuşmalar yapar ki aslında sizi sevdiğini ama ilişki yaşayacak bir ruh halinde olmadığını hayatında sizden daha iyi kimseyi tanımadığını ve dünyalar güzeli olduğunuzu söyler. Tanıdığı en mükemmel kadın siz bile olabilirsiniz… Ama o yapış yapış ilişki sevmediğini anlatır. Siz size edilen iltifatlarında etkisiyle söylediği her şeye inanır ve ilişkiye hazır olana kadar bekleme kararı alırsınız; ama şunu düşünmezsiniz siz bu kadar mükemmelseniz neden bekletilesiniz.

Bekletiliyorsanız asıl sebebi  yönetmen koltuğundaki sevdiceğin esas kızı siz olmanız değil, olur da kimseyi bulamaz ve boşlukta kalırsa yedek oyuncu olarak sizi oynatacak olmasıdır.

Kimsenin hayatında figüran ya da yedek oyuncu olmamanız, bir aşk filminin başrolünde o çok sevilen karakter olmanız dileğiyle…

 

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Ankara Hava Durumu

sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
163.942

VAKA

127.973

İYİLEŞME

4.540

ÖLÜM

35.969

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
6.166.978

VAKA

2.641.329

İYİLEŞME

372.035

ÖLÜM

3.525.649

AKTİF VAKA

Yazarlar
Video
Galeri
Güçlü Anadolu Gazetesi'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Güçlü Anadolu Gazetesi'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470