a

Ankara’da koronavirüs için alınan önlemler

13 Mart 2020
Ankara’da koronavirüs için alınan önlemler
NO 1
Ankara Büyükşehir Belediyesi, tüm dünyaya yayılan ve ölümlere neden olan koronavirüs salgını vakasına ilişkin yaptığı açıklamayla alınan ve alınacak olan bir dizi önlemi kamuoyu ile paylaştı. Belediyeden yapılan açıklamada, ülkemizde şüpheli bir kişide test sonuçlarının pozitif çıktığı hatırlatılarak,  Covid-19 ve diğer solunum yolu virüslerinin neden olduğu solunum yolu hastalığından korunma ve kontrol önlemlerinin alınmasına yönelik il genelinde çalışmaların devam ettiği belirtildi.
Belediyeden yapılan açıklamada salgını önleme çalışması kapsamında 6 madde ile yapılacak çalışmalar belirtildi.
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden koronavirüs ile ilgili yapılan açıklamalada şu ifadelere yer verildi:
Tüm dünyaya yayılan ve ölümlere neden olan koronavirüs salgını vakasına ilişkin Sağlık Bakanlığı tarafından ül-kemizde şüpheli bir kişide test sonuçlarının pozitif çıktığına yönelik açıklamalar yapılmıştır.
BEĞENDİM 0
NO 2
Covid-19 ve diğer solunum yolu virüslerinin neden olduğu solunum yolu hastalığından korunma ve kontrol önlemlerinin alınmasına yönelik il genelinde çalışmalarımız devam etmekte olup, Belediyemiz yerleşkelerinde de gerekli hijyen çalışmaları yapılmaktadır. Bu kapsamda;
BEĞENDİM 0
NO 3
Salgın hastalıklara karşı alınacak tedbir ve önlemler hususunda koordinasyonu sağlamak üzere Genel Sekreter Yardımcımız Mustafa Kemal ÇOKAKOĞLU başkanlığında Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Seyfettin ASLAN, ASKİ Çevre Ko-ruma ve Su Havzaları Dairesi Başkanı Güven ULUSOY, Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Tuncay AYDIN, EGO İş Sağlığı Güvenliği Şube Müdürü Orhan COŞKUN, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı'nda görevli Hatice BAYRAK-TAR’dan oluşan bir komisyon kurulmuştur.
BEĞENDİM 0
NO 4
Halkın yoğun olarak kullandığı toplu taşıma ulaşım araçları başta olmak üzere Belediyemize bağlı iştiraklerin top-lu hizmet alanlarında başlatılan dezenfeksiyon işlemleri artırılarak sürdürülecektir.
BEĞENDİM 0
NO 5
Ankara halkının salgın hastalıklar ve özellikle koronavirüs riskine karşı etkin bir şekilde mücadele edebilmesi ve bu hastalıklar hakkında doğru bilgilendirilmesi için broşür (el broşürü ve çift kıvrımlı broşür) dağıtılırken, pano, raket pano ve afiş çalışmaları devam etmektedir.
BEĞENDİM 0
NO 6
Covid-19 ile ilgili Sağlık Bakanlığı'nın bilgilendirme metinleri toplu taşıma araçlarında bulunan ekranlarda yayın-lanmaya başlanmıştır.
BEĞENDİM 0
NO 7
Ankara İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile alınması gereken tedbirler konusunda gerekli giri-şimlerde bulunulmuştur.
BEĞENDİM 0
NO 8
Ankara halkını koronavirüsü ve salgın hastalıklara karşı korumak amacıyla Belediyemizce düzenlenen kültür sa-nat faaliyetleri geçici olarak durdurulmuştur." (Haber Merkezi)
BEĞENDİM 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.