Emlak danışmanlarının büyük buluşmasında; sektörle ilgili yaşanan gelişmeleri aktardığını ve yaşanan haksız rekabetin içinde kesinlikle olmadıklarını ve bundan sonra da olmayacaklarını ifade ettiğini belirten Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Esnaf Odası Başkanı Hakan Akçam, toplantıyla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti: "Ankara'daki emlak danışmanları bilgilendirme toplantısını büyük bir katılımla gerçekleştirdik. Yaklaşık 600 emlak danışmanı meslektaşımızın hazır bulunduğu toplantıda, ülkemizin 11 ilini etkisi altına alan deprem felaketi sonrasında meslektaşlarımızın depremzedelere verdikleri destek ve yapılan çalışmalar ile yaşanan sıkıntılar konusunda görüş alışverişinde bulunduk.

Kahramankazan Belediyesinden deprem bölgesi Malatya'da iftar yemeği Kahramankazan Belediyesinden deprem bölgesi Malatya'da iftar yemeği

Meslektaşlarımız da; emlak kiralamada/satışta meydana gelen fahiş fiyat artışlarının içerisinde kesinlikle bulunmadıklarını, tam aksine zaman zaman kira bedelini bile kendilerinin ödediklerini, bundan sonra da depremzede vatandaşların yardımına koşmak adına aynı anlayış ve kararlılıkla faaliyetlerini sürdüreceklerini ifade ettiler.

Bir de son zamanlarda sektörümüz ile ilgili olarak haksız rekabet iddiaları var. Şunu açık yüreklilikle ifade ediyorum ki; meslektaşlarımız yaşanan haksız rekabetin içinde asla olmadı ve olmayacak. Haksız rekabet halleri ve usulsüz yol ve yöntemlerle faaliyet göstermek, sektörümüz için bir dezavantaj unsurudur."

Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Esnaf Odası Başkanı Hakan Akçam, toplantıda ayrıca, son zamanlarda yapılan denetimlerde dikkat edilmesi gereken hususların da konuşulduğunu bildirdi.