a

Ankara Valisinden müjdeli haber

Ankara Altındağ’da inşa edilecek yeni okulların tespiti için gerçekleştirilen toplantıda, inşa edilecek yeni okullarla birlikte Altındağ’daki tüm okullarda hızla tekli eğitime geçileceği belirtildi.

Altındağ ilçesinin okul sorunu Ankara Valisi Ercan Topaca başkanlığındaki toplantıda mercek altına alındı. İlçenin okul ve derslik ihtiyacını tespit ederek, ihtiyaç doğrultusunda nerelere okul yapılacağı karalaştırıldı.Toplantı Altındağ Belediye Binası’nda yapıldı.
Toplantıya, Ankara Valisi Ercan Topaca’nınyanı sıra, Altındağ Belediye Başkanı Dr. Veysel Tiryaki, Milli Eğitim’den sorumlu Vali Yardımcısı Ali Sözen, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’ndan sorumlu Vali Yardımcısı Bilal Bozdemir, Altındağ Kaymakamı Erol Karaömeroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, Defterdar Vekili Tacettin Öztaş, Yatırım İzleme Müdürü Mehmet Turgutlu, Altındağ Belediye Başkan Yardımcıları, Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü ve diğer ilgililer katıldı.
İl Milli Eğitim Müdürü tarafından yapılan sunumda Altındağ İlçesinin sınırlarında bulunan ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki okulların mevcut öğrenci ve derslik sayıları hakkında bilgi verdi.

HEDEF TEKLİ EĞİTİM

Yapılan sunum üzerinde öncelikli olarak ihtiyaç duyulan bölgelerde inşa edilecek okullar ile ilgili planlamalar yapıldı. Hedeflerinin Altındağ’daki tüm okullarda tekli eğitime geçilecek fiziki altyapıyı hazır hale getirmek olduğunu söyleyen Ankara Valisi Ercan Topaca, bu konuda kuvvetli bir destek veren Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’ye teşekkür etti. Gerçekleştirilen toplantıda Altındağ’ın tamamına yeni okullar yapılması kararlaştırıldı.

AMAÇ 2019 YILI SONUNDA ANKARA’NIN TAMAMINDA TEKLİ EĞİTİME GEÇMEK

Derslik başına düşen öğrenci sayısının 25’i geçmeyecek şekilde planlama yapmaya gayret ettiklerini belirten Vali Topaca, Altındağ Belediyesi’nin yürüttüğü kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilçede okul ihtiyacı doğduğunu hatırlattı. 2019 yılı sonuna kadar Ankara’nın tamamında tekli eğitime geçmeyi arzuladıklarını ifade eden Ercan Topaca, Altındağ’ın farklı bölgelerindeki acil olan derslik ihtiyaçlarını, Altındağ Belediyesi’nin de desteğiyle en kısa sürede giderecek tedbirleri aldıklarını söyledi.

HER KONUDA YARDIMA HAZIRIZ

Altındağ’ın okul ihtiyacını gidermek konusunda yürüttüğü hassas ve kararlı çalışma için Vali Topaca’ya teşekkür eden Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, “Sayın Valimize ve ekibine gösterdikleri hassasiyet ve gayret için gönülden teşekkürlerimizi iletiyorum. Her konuda yardıma hazırız” dedi. Altındağ Belediyesi’nin eğitimle ilgili her konuda hiç tereddütsüz tüm imkanlarını seferber ettiğini, bundan sonra da edeceğini ifade eden Başkan Tiryaki, Altındağlı çocukların daha iyi eğitim şartlarına kavuşması için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi. Yeni okullardan bazılarının Altındağ Belediyesi kaynakları ile yapılması sözünü de veren Başkan Tiryaki, yeni yapılacak tüm okullar için gerekli altyapı ve fiziki şartların sağlanacağını da sözlerine ekledi.

(Eyüp SARİ)

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Başkent’te Kanlı Nigar rüzgarı

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.