Ankara trafik

Ankara başkent ve Türkiye’nin ikinci başkenti. İç Anadolu için tek merkez. İdari çözümler için herkesin akın akın geldiği yer. Dolayısıyla kentte yaşayanlar hariç, iç turizm nedeniyle gelen halkla beraber yoğun bir trafik söz konusu. İnsan sirkülasyonu fazla. Hafta sonu Anıtkabir için tüm yurttan kafilelerle öğrenciler geliyor.

Araç trafiği sabah 7 ile 10, akşam ise 17 ile 20 arası çok yoğun oluyor. Otomobil sahipliği bu şehirde yüksek. Otopark sorunu çok ciddi boyutlara ulaşmış durumda. Alternatif yol sıkıntısı çok yüksek. Yaya ve toplu taşım yerine otomobil amaçlı bir ulaşım modeli hakim.

Metro uzun yıllar sadece Kızılay ile Batıkent arasında çalıştı. Batı Merkez istasyonunda çok yakın geçtiği gerekçesiyle site sahipleri dava açtı. Batı Merkez ile Mesa istasyonu arasında siyasal sitesi yolun üstüne yapıldı. Bu nedenle Mesa istasyon yeri değişti. Bu davalar işin uzamasına yol açtı.

Batıkent istasyonu dışında Batı Merkez, Mesa, Botanik duraklarından ring düzenlenmeli. Bizzat şahsım metrodan 16 durakla geliyor 14 durakla gidebiliyoruz. İtiraz ettik aklı evvel EGO yöneticileri daha yakın istasyonlar da insinler demiş. Gelin her sabah yürüyelim. Otomobil koltuğuna alışan her yeri yakın zanneder. Mesa istasyonuna beş dakika da gitmek istiyorum. Gece Gimsa önünde terk edilmiş gibi beklemek istemiyorum.

Ankara Servis İşletmecileri Odası başkanı Tuncay Elmadağlı diyor ki ring servislerini ve sabah , akşam pik saatler dışında EGO seferlerini biz yapalım diyor. Haklı çünkü yolcu sayısı az. Otobüs bakım ve personel tasarrufu işin çabası. Özellikle ring şoförleri işten soğumuş ve bir an önce servisi atalım çay içelim havasında.

Yaya üst geçitleri çoğu yerde yok. Mevlana ve Fatih Sultan Mehmet bulvarları üzerinde durakların olduğu yerde karşıya geçişler yok. Balgat köprü yayalar için çok uygun değil. Engelliler için imkansız. Ayrıca Mevlana bulvarından gelip köprüye bağlanma ihtimali yok. İş mahkemelerinden gelip Samsun yoluna inemiyorsunuz. Tekstilciler caddesi bir tünelle YDT binasının arkasında ki caddeye bağlanabilir. Böylece Ziya bey ve Ceyhun Atıf Kansu caddeleri gidiş bu yol dönüş olabilir.

0 0 0 0 0 0

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Yaşlanıyorsun Türkiye!

sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
363.999

VAKA

316.008

İYİLEŞME

9.874

ÖLÜM

47.991

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
43.438.043

VAKA

29.120.115

İYİLEŞME

1.158.596

ÖLÜM

14.317.928

AKTİF VAKA

 • KOÇ
 • BOĞA
 • İKİZLER
 • YENGEÇ
 • KOÇ BURCU

  Bilinçaltınız sizin düşünceleriniz ile şekillenecektir. Olumlu düşüncelerle zihninizi donatırsanız olumlu olayları yaşarsınız.

  Devamı

  BOĞA BURCU

  Arkadaşlık ilişkileriniz, sosyal çevrenizle alakalı geçmişten gelen bazı durumlar ya da şu anki yaşananlardan kaynaklı çeşitli gelişmeler olabilir.

  Devamı

  İKİZLER BURCU

  Bazen olmuyorsa olmuyordur deyip yeni başlangıçlar yapmanız gerekebilir.

  Devamı

  YENGEÇ BURCU

  İlişki kurarken dikkatli olmanız gereken bir süreçtesiniz.

  Devamı
 • ASLAN
 • BAŞAK
 • TERAZİ
 • AKREP
 • ASLAN BURCU

  Kadersel tanışmalar hayatınızda büyük dönüşümlere gebe olabilir.

  Devamı

  BAŞAK BURCU

  Ani kararlar, hızlı durum değişiklikleri, yaşayabilirsiniz. Adım atarken düşünmeniz ve ileriyi görerek davranmanız oluşabilecek sorunları azaltacaktır.

  Devamı

  TERAZİ BURCU

  Haklılık payınız elbet anlaşılacaktır. Herkese tüm her şeyinizi anlatmamaya özen göstermelisiniz.

  Devamı

  AKREP BURCU

  Bu dönemde çevrenizle alakalı bazı durumlar için sizden yardım istenebilir.

  Devamı
 • YAY
 • OĞLAK
 • KOVA
 • BALIK
 • YAY BURCU

  Sert çıkışlardan kaçınmalısınız ve tatsızlıklardan olabildiğince uzak durmalısınız.

  Devamı

  OĞLAK BURCU

  Değişiklik yapmak hayatınızın her alanında size iyi gelecektir. Değişiklikten, farklılıktan çekinmeyin. Buna ihtiyacınız var.

  Devamı

  KOVA BURCU

  Sorunlarınızı iletişim kurma şeklinizle çok rahat çözebileceksiniz. Bugün sadece agresif yaklaşımlardan uzak durun.

  Devamı

  BALIK BURCU

  Yeni bir başlangıç yapabilirsiniz ancak değişken olmamalı kararlarınızda emin olarak yürümelisiniz.

  Devamı
Yazarlar
Video
Galeri
Güçlü Anadolu Gazetesi'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Güçlü Anadolu Gazetesi'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.