a

Ankara Kuyumcular Odası’ndan Halep’e nakdi yardım

Yıllardır süren Suriye savaşında Halep halkı zor günler yaşıyor. Ankaralı kuyumculardan Halep’e 41 Bin TL’li nakti yardım yapıldı. Ankara Kuyumcular Odası Başkanı Hasan H. Çavuşculu, Türk Kızılayı’na insani yardım çalışmalarına katkı amacıyla nakdi yardımda bulunduklarını belirterek, “Kuyumcu esnafı olarak hep ayni yardımlarda bulunuyorduk. Bu kez daha yararlı olacağını düşünerek, Halep için aramızda topladığımız 41 Bin TL’lik sembolik de olsa nakdi yardımı Türk Kızılayı’na teslim ediyoruz.” dedi.

41 BİN TL NAKDİ YARDIM

Başkan Çavuşculu, oda üyesi esnaftan oluşan bir heyetle Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu’nu ziyaret ederek, HALEP için toplam 41 Bin TL’den oluşan nakdi yardımı Genel Müdüre teslim etti. Türk Kızılayı’nın, gerek ülkede gerekse dünyanın çeşitli bölgelerinde ülkemizin bayrağını üst seviyelerde dalgalandıran, insanımızın iyilik ve misafir perverliğini en iyi şekilde temsil eden, milletimiz için çok büyük bir gurur kaynağıdır. Daha önce Suriye’nin çeşitli bölgeleri için organize edilen insani yardım kampanyalarına katılım sağladık. En son olarak da Halep’teki mazlum insanların insani ve sosyal ihtiyaçları düşünülerek gerçekleştirilen kampanyalara yiyecek ve giyim şeklinde yardımlarda bulunduk. Kampanyalarda gönderilen ürünlerin birbirlerinin aynı, bazılarının ise ihtiyaçtan fazla olduğu bir gerçek. Ayrıca, bu ürünlerin muhafaza edilmesi de bir sorun. Oda olarak bu kez ayni destek yerine nakdi bağışta bulunmanın daha doğru olacağını düşünerek, Kuyumcu esnafı olarak aramızda bir miktar para topladık. Toplanan 41 Bin TL’lik sembolik de olsa nakdi yardımı Türk Kızılayı’na teslim ederken, meslektaşlarımızı, halkımızı, kurum ve kuruluşları da nakdi bağış yapmaya davet ediyoruz. Öncülüğünü yaptığımızı düşündüğümüz nakdi yardım kanpanyamızın çığ gibi büyüyeceğine inanıyorum.” şeklinde konuştu.

TÜRK KIZILAY’I GÜCÜNÜ BAĞIŞLARDAN ALIYOR

Kuyumcu esnafının duyarlılık gösterdiğini, Kızılay’ı tercih etmelerinden ve muhtaç insanlara yardım elini uzatmalarından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Türk Kızılayı Genel Müdürü Mehmet Güllüoğlu da yaptığı konuşmada, “Tüm ihtiyaç sahipleri adına nakdi desteğinizi çok önemli buluyor, teşekkür ediyorum. Kurulduğu 1868 yılından bu yana toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmak, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak için önemli görevler üstlenen Türk Kızılay’ı, kan hizmetleri, ulusal afet, uluslararası yardım, göç ve mülteci hizmetleri, sosyal hizmetler, ilk yardım, eğitim ve gençlik alanlarında da önemli faaliyetler sunuyor. Türk Kızılay’ı, bu çalışmaları bağışçılarından aldığı güçle yerine getirmektedir.” ifadelerini kullandı.

Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu, Ankara Kuyumcular Odası Başkanı Hasan H. Çavuşculu’ya teşekkür ederek, plaket verdi. Ardından, Güllüoğlu ve Çavuşculu, destekte bulunan kuyumcu esnafına, Ankara Kuyumcular Odası’nın hazırladığı teşekkür belgelerini takdim etti.

(Kadir GÜRHAN)

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Çankaya Belediyesi’nde İngilizce yazılım

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.