a

Ankara Emniyetinden fuhuş operasyonu

Ankara Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü yaptığı basın açıklaması ile Keçiören Esertepe Mahallesi’nde fuhuş yapılan bir eve baskın yapıldığını bildirdi. İl Emniyet Müdürlüğü Yapılan baskında birçok maddenin ele geçirildiği bildirildi. Yapılan basın açıklamasında şu bilgilere yer verildi: “Ankara Valiliği İl Emniyet Müdürlüğünce yapılan çalışmalar neticesinde; Keçiören Esertepe Mahallesi’ndeki bir adreste, günü birlik kiralık ev olarak kullanılan işyerinde fuhuş yapıldığı, gerçeğe aykırı bildirimlerde bulunulduğu ve yaşı küçük şahısların kalmasına izin verildiği tespit edilmiştir. Konuyla ilgili olarak başlatılan soruşturma kapsamında gerçekleştirilen aramada; G.N., B.I., R.A., Z.B., K.A ve R.A. isimli Kırgızistan uyruklu kadınların fuhuş amaçlı burada tutuldukları, Ö.B. isimli yaşı küçük bir kız çocuğu ile F.M. isimli erkek arkadaşının kayıt dışı olarak bahse konu günü birlik kiralık evde kaldıkları anlaşılmıştır.

Söz konusu adreste bulunan kiralık odalarda yapılan aramada; Sahte kimlikler, Fuhuş amacıyla kullanıldığı değerlendirilen çok sayıda sim kart, cinsel içerikli farklı isimlerde haplar ve malzemeler, 1 adet hassas tartı, 1 adet 9 mm çapında ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ait 61 fişek, 1 adet pompalı tüfek ve bu tüfeğe ait 7 adet kartuş, Fuhuş amacıyla çalıştırılan kadınlara yapılan harcamaların kaydedildiği değerlendirilen 1 adet defter bulunmuştur.  Günü birlik kiralık ev olarak kullanılan bina 3 ay süre ile mühürlenmiş, yabancı uyruklu şahıslar ise sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğüne bildirilmiştir. İşyeri sahibi A.Ö., yapılan işlemlerin ardından adli mercilere sevk edilmiştir.

(Onur BİNGÖL)

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.