a

Altındağlı hak sahipleri

Yapı denetim firmaları ve mimari proje büroları, Altındağlı hak sahiplerinin refah düzeyini arttırmak için Altındağ Belediyesi ile bir araya geldi.

İlçenin hızla yapılaşması için sık sık iş ortaklarıyla toplantılar düzenleyen Altındağ Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, düzenlenen toplantıda önemli konular üzerinde duruldu.
HAK SAHİPLERİ GÖZ ARDI EDİLMEDİ
Toplantı Altındağ Belediyesi’nde gerçekleşti. Mimari projelerdeki ve inşaat uygulamalarındaki sorunların konuşulduğu toplantıda hak sahipleri yine göz ardı edilmedi. Yapılan görüşmelerde mevzuata uygun mimari projelerin yapım aşamasında uğradığı değişikliklerin önüne geçilmek istendi. Bu kapsamda hak sahiplerinin refah düzeyini arttırmak temel amaç olarak belirlendi.
TAM YETKİ BELGESİ ARANACAK
Toplantının bir diğer konusu bina temellerinin kontrol edilmesi oldu. Böylece olası tehlikelerin önüne geçildi. Yapı denetim firmalarından hak ediş dosyalarının eksiksiz bir şekilde ve zamanında tamamlanması istendi. Bundan sonra tam yetki belgesi aranacak.
TİCARETHANELER HANGİ BÖLGELERDE YER ALACAK
Görüşülen konulardan birisi de, estetik komisyonu kapsamında yer alan binaların alt kısmındaki ticarethaneler oldu. Ticarethanelerin hangi bölgelerde yer alması gerektiği, bu işletmelerin silueti ve metrekareleri hakkında planlama yapıldı. Yapı denetim firmalarına, ruhsat aldıktan ve inşaat başladıktan 3 gün sonra iş yeri teslim tutanağını Altındağ Belediyesi’ne getirmeleri gerektiği hatırlatıldı. Toplantıda geçici ustalık belgesinin 1 Ocak 2017 tarihine kadar geçerli olduğu ve bundan sonra tam yetki belgesiyle çalışılabileceği ifade edildi.

(Eyüp SARİ)

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Çankaya Belediyesi’nden 7/24 denetim

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.