Aliusta: ” Sedef ya da egzama hastaları umutsuz olmasınlar”

Bağışıklık sistemi ile bağlantılı olan ve dünya nüfusunun % 2’sinde bulunan bir deri hastalığı olan sedef, ülkemizde de önemli sağlık sorunlarından birini oluşturuyor.  Sedef,egzama tarzı  otoimmun rahatsızlıkların tedavisinde kullanılabilecek bir besin takviyesi hayata geçiren Eczacı Reyhan Aliusta,” Sedef ya da egzama hastaları umutsuz olmasınlar, geliştirdiğimiz bu ürünle önemli başarılar elde ettik” dedi.

Her hastada farklı karakterize olan ve farklı yerlerde tutulum gösteren sedef,egzama ve otoimmun  rahatsızlıkları 7’den 70’e herkesi etkileyebiliyor. Sedef,egzama ve benzer birçok rahatsızlığın tedavisinde kullanılabilen besin takviyesi hayata geçiren Eczacı Reyhan Aliusta’yla keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Reyhan Aliusta, kendisini ve hayata geçirdiği ürününü tanıtarak şunlara değindi:

”Adım Reyhan Aliusta. Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden 1994 yılında mezun oldum. Ürünümüzün adı Devitale Splus. Bu besin takviyesi otoimmün rahatsızlıklar dediğimiz birçok rahatsızlıkta etkili. Bunları sayacak olursak sedef,egzama, hashimoto tiroid  ,lupus, osteoartrit, romatoid artrit,behçet ve diğer oto immün  bütün rahatsızlıklarda destek olarak kullanılabilir. Başta da belirttiğim gibi, Devitale Splus bir ilaç değil daha ziyade besin takviyesidir. ”

”Bu ürünü üzerinde en çok kullandığımız kitle sedef ve egzama hastalarıdır. Vitiligo rahatsızlığında da kullanan hastalarımız var fakat  vitiligo çok dirençli bir hastalık.  Bu yüzden sedef ve egzamada elde ettiğimiz başarılar daha büyük.”

”DÜNYA NÜFUSUNUN YAKLAŞIK YÜZDE 2’SİNİ ETKİLİYOR”

Sedef hastalığına da değinen Aliusta; Bağışıklık sistemi düzenli çalışırken aniden ters tarafa geçiyor ve kendi öz dokularına saldırmaya başlıyor bu dengenin bozulmasıyla da rahatsızlıklar baş gösteriyor. Sedef hastalığı,  dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 2’sini etkileyen bir deri hastalığıdır.Her hastada farklı karakterize olabiliyor.Bazen renginde beyaz plaklar olabiliyor,kızarıklıklar olabiliyor.Dirseklerde ,kafa derisinde özellikle eklem yerlerinde tutulan bir hastalık.  Sedef hastalığında normalden 10 kat daha hızlı çoğalan cilt hücreleriyle karakterize olan bir hastalıktır. Normalde cilt hücrelerimiz devamlı yenilenir, örneğin bronzlaşıyoruz sonra tekrar eski ten rengimize dönüyoruz bu bizim cilt hücremizin yenilendiğini gösteriyor ama sedef hastalarında hücreler  10 kat daha hızlı yeniliyor ve vücut da bu oluşan plakları atamıyor ” şeklinde konuştu.

”BAĞIRSAKLARIMIZ BİZİM İKİNCİ BEYNİMİZDİR”

”Yaklaşık olarak 5 çeşit sedef hastalığı var ama bunların hepsinin kökenine baktığımızda hepsi bağışıklık sistemiyle alakalı diyen eczacı Aliusta, ” Hastanın bağışıklık sistemini belirli bir dengeye getirirsek başarıyı yakalayabiliriz bunda da en önemli etken bağırsaklarımızdır. Bağırsaklarımız bizim ikinci beynimiz. Bağırsak geçirgen bir organdır. Oradan antijenler kan dolaşımına katılıyor. Dolayısıyla doku hasarı verebiliyor. Sedef hastalığı, bağırsak floramızın bozulmasıyla, bağışıklık sisteminin arasındaki bağlantıyla ilgili birçok bilimsel çalışma ve bilimsel literatür var. Bağırsak floramızda da zararlı ve faydalı bakteriler var ama faydalı bakterilerin bağırsak florasında hep tutunması lazım onların beslenmesi de gerekiyor. Bu ürünün en büyük özelliği, faydalı bakterileri bağırsak florasında tutup  onları beslemesidir. Biz buna probiyotik etki diyoruz. Yani Devitale Splus’ın prebiotik etkisi var.Biz bağırsak florasındaki zararlı bakterileri gönderip, faydalı bakterileri tutup bir de onları beslersek zaten hastanın da bağışıklık sistemi düzene girmiş olacak. Tersine çalışma dediğimiz olay düzene girecek ve vücut kendi kendine onaracak”

 ”BU TÜR RAHATSIZLIKLARA BAĞIŞIK SİSTEMİNİ DENGEDE TUTMAK ÇOK ÖNEMLİDİR”

Sedef hastalarında bütün dünyada topikal tedavi,sistemik tedavi ve ışık tedavisi dediğimiz 3 tedavi uygulanıyor diyen Aliusta ” Topikal tedavi dediğimiz daha çok, kortizon kullanımıyla oluyor. Bilindiği gibi kortizonların yan etkisi oluyor.Bu tip hastalarda zaten çoğunda sedef vücudun geniş yüzeyinde tutulmuş oluyor. Örneğin dirseklerde, sırtta, saçta vs. Sistemik tedavide de biyolojik ajanlar, kortizonlar  vs kullanılıyor ama bunların da ciddi yan etkileri var. Bir de ışık tedavisi var. Tüm bunlara baktığımızda hastalığın tekrarlanması kaçınılmaz oluyor. Bu hastalığın tekrarlamaması için, hastanın vücudunun bağışıklık sisteminin çok dengede olması lazım. Bu denge bozulduğu zaman sedef rahatsızlığının dışında otoimmün rahatsızlıklardan biri mutlaka çıkacaktır. Hasta, Devitale Splus’ı bir süre kullandı, hastalığı yendi diyelim bağışıklığı düzenli gittiği sürece  bu hastalığa tekrardan yakalanmaz” dedi.

 ”SEDEF HASTALIĞI BULAŞICI DEĞİLDİR!”

Bu tür cilt hastalıklarında hastalar doğal olarak çok hassas olduklarını belirten Reyhan Aliusta, Bu rahatsızlıklar kişilerin hem sosyal hem de özel hayatını etkiliyor. Kimse temas halinde bulunmak veya tokalaşmak istemiyor. Bu inanç çok yanlış çünkü sedef hastalığı kesinlikle ve kesinlikle bulaşıcı değildir” şeklinde konuştu.

 ALİUSTA: ”YÜZDE YÜZ YERLİ BİR ÜRÜN”

Hayata geçirdikleri ürünün yerli ve sağlığa uygun olduğunu dile getiren Aliusta; ürünümüzün içerisinde 3 ana etken madde bulunmaktadır. Kesinlikle içerisinde ağır metal ve kortizon yoktur. Yüzde yüz yerli bir üründür.  Devitale Splus’ı  bağışıklık sistemini güçlendirmek için kilosuna uygun dozu ayarlayarak 2 ile 6 ay boyunca ilacı kullandırıyoruz .Bağışıklık sistemi güçlenen hasta iyileşmeye başlıyor. Bu ürünün hiçbir yan etkisi yok, aksine hastanın metabolizması hızlanıyor ve kendini iyi hissediyor. Hastalıklara karşı vücudu daha dirençli oluyor.Genellikle ilk 15 günde hastalıkla alakalı olarak olumlu geri dönüşler alıyoruz” dedi.

”ÜRÜN TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI TARAFINDAN ONAYLI”

Eczacı Reyhan Aliusta,  son olarak ürünün Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından onaylı olduğunu belirterek, sedef hastalarına seslendi ‘’ Sedef ya da egzama hastalarına yönelik çözüm var, umutsuz olmasınlar. Biz ürünle çok başarı elde ettik’ diyerek konuşmasını sonlandırdı.

(Ekin Hazal DOĞRUYUSEVER)

(Gökhan CAN)

3 1 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tüm Yorumlar (6)
 • Ben Avrupa icin disbrutorluk istiyor um

 • Bende tedavi olmak istiyorum benimde ellerim ve ayaklarımda egzama var fakat bizler kendimizi zor gecindirmeye insanlarız lütfen maliyeti düşük olsun biliyorum belki maliyeti yüksektir ama en asgari olursa mutlu olurum şahsıma sağlığın fiyatı olmaz ama para olmayınca sağlıkta olmuyor

 • Sevgili Reyhan hanım show tv de haberinizi gördüm internette numaranızı buldum arardım firmanız mis ben 59 yaşında egzamali olan ve bu hastalıkla 5 yıldır uğraşıp muzdarip olmuş biriyim babamdan 550 TL maaş alarak geçimimi sağlamaya çalışıyorum devitale plusun fiyatının 249 TL olduğunu ve ayda 3 adet kulanildigini söylediler telefonda buda ayda 747 TL yapıyor bu şekilde benim almam mümkün olmuyor benim gibi niceleri vardır sağlığın fiyatı olmaz ama parası da sağlık olmuyor böyle olunca sizden ricam fiyat konusunda lütfen biraz daha duyarlı olursanız ben ve benim gibilerde rahat eder şimdiden teşekkürler

 • Reyhan hanım show tv haberlerde gördüm internette bir telefon numarası buldum aradım fiyatının 249 TL olduğu söylendi ve ayda üç şişe kullanılıyordu ben ayda 550 TL ile geçinmeye çalışan biriyim benim gibi niceleri var sağlığın fiyatı olmaz ama parası olmayanın da sağlığı olmuyor lütfen fiyat konusunda biraz daha duyarlı olun yoksa iyilesemeyecekmiyiz

 • Serkan
  0 0

  Reyhan hanım iyi calismalar ben ankadan yazıyorum babamda 1.5 yıldır sedef hastalığı var nasıl iyilestirebiliriz kolayliklar

 • ümit
  0 1

  Basimda sedef var bunun ilaci varmi cok kasiniyo

Sıradaki haber:

Eğitim-Sen’den ‘Öğretmen Dünyayı Değiştirir’ kampanyası

sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
311.455

VAKA

273.282

İYİLEŞME

7.858

ÖLÜM

38.173

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
32.471.119

VAKA

22.374.557

İYİLEŞME

987.593

ÖLÜM

10.096.562

AKTİF VAKA

 • KOÇ
 • BOĞA
 • İKİZLER
 • YENGEÇ
 • KOÇ BURCU

  Bugün yeni insanlarla tanışabilir ve arada bir etkileşim olabilir. Doğal olduğunuz sürece arkadaş gr

  Devamı

  BOĞA BURCU

  Kendinizi bir dönüşümün içerisinde bulabilirsiniz. Ani bir yer değişikliği veya iş değişikliği konus

  Devamı

  İKİZLER BURCU

  İçsel sesiniz sizleri oldukça derinlere götürüyor olabilir. Geçmiş konular, ilişkiler, yaşanan olayl

  Devamı

  YENGEÇ BURCU

  Bugün yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Başlangıcınız da imzaladığınız sözleşmelerinizi ayrıntılı i

  Devamı
 • ASLAN
 • BAŞAK
 • TERAZİ
 • AKREP
 • ASLAN BURCU

  Düşünceleriniz ve duygularınız yalnız olmayı isteyebilir. Partnerinize bu isteğinizi açıkça dile get

  Devamı

  BAŞAK BURCU

  Arkanızdan konuşulan konuları öğreneceğiniz bir gün olabilir. Eski aşklar veya geçmiş konular yenide

  Devamı

  TERAZİ BURCU

  Ruhsal sıkışmışlığınız sağlıklı kararlar almanıza engel oluyor olabilir. Kendinize zaman ayırarak ru

  Devamı

  AKREP BURCU

  Çevrenizdekiler sahiplenme duygunuzu eleştiriyor olabilir. Baskıcı ve kıskançlıkla hareket etmek kiş

  Devamı
 • YAY
 • OĞLAK
 • KOVA
 • BALIK
 • YAY BURCU

  Çocuk ile ilgili gündemler bugün söz konusu olabilir. Yoğun iş temposundan yakınabilirsiniz. Aileniz

  Devamı

  OĞLAK BURCU

  Eski aşkınıza dönmek için adım atmak istiyor olabilirsiniz. Her ne kadar ileriye dönük yaşıyorum diy

  Devamı

  BALIK BURCU

  Partnerinizle ayrı iki şehirde olabilirsiniz. Özleminiz fazlasıyla artmış olabilir. Kısa seyahat pla

  Devamı
Yazarlar
Video
Galeri
Güçlü Anadolu Gazetesi'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Güçlü Anadolu Gazetesi'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.