Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, “Lale Orta, Ali Koç’a VAR görüntülerini verdi” diyen Galatasaray Sportif AŞ Başkan Vekili Erden Timur’a cevap verdi.

ali koç 2-1

'‘BU KURGUYU ERDEN TİMUR'LA PLANLAYANLAR...’'

Ali Koç, yaptığı yazılı açıklamasında, “Bu şekilde bir görüntü gönderme olayı kesinlikle yaşanmadı. Ama burada asıl konu bu yalanı nasıl bu kadar kolaylıkla dillendirebildikleri. Çünkü ‘kayıt var, olayı biliyoruz’ diyorlar, bu kayıt ya da görüntüler varsa Erden Timur'a kimlerden servis ediliyor? Bu servis edilme olayı varsa, bunu servis edenler bu kurguyu Erden Timur ile planlayanlar mıdır? Kendileri de her zaman olduğu gibi bizi şaşırtmayacak şekilde bir yalanın parçası olmuşlardır. Bu kadar büyük yalana da akıl sır erdirmek çok zor, çok güç” ifadelerini kullandı.

Ali Koç 1

'‘GEÇEN SEZON BUNU GÖRDÜK’'

Ali Koç, TFF'ye de şu çağrıyı yaptı: “Erden Timur'un iddiaları, ispatı zor olmayan hatta incelenmesi, araştırılması ve gerçeklerinin ortaya konması çok kolay söylemlerdir. TFF harekete geçerek ilgilileri görevlendirip araştırma yaptırarak bu iddia ve söylemlere yönelik gerçekleri ortaya koyabilir. Keza bu konuya karşı da duyarsız kalınırsa bu tarz manipülatif söylemlerin önü iyice açılmış olacak. Nitekim geçen sezon bunu gördük. Türk futboluna karşı sorumluluk sahibi bir yaklaşımda olmak bunu gerektirir.”

Ali Koç 3

ERDEN TİMUR'UN İDDİALARI

Erden Timur, katıldığı canlı yayında, “Lale Orta'nın VAR görüntüsünü Ali Koç'a göndermesi… Bunun kaydı var. Nerede olduğunu söyleyeceğim. Bunlar sokak dedikodusu değil. 3 Şubat 2023'te gerçekleşiyor. Lale Orta'nın MHK Başkanı olmasından 5 gün sonra. VAR odasına girişleri bildirmek zorundasınız. Orta, 3 Şubat sabah Adana Demirspor-Fenerbahçe maçının kayıtlarını izlemek istiyor. Mert Hakan'ın attığı güzel bir gol iptal edilmişti. Lale Orta, VAR hakemi Koray Gençerler'e iptal nedenini soruyor. Elle temastan iptal ettiğini söylüyor. O görüntü sadece VAR odasında var. Cep telefonuyla o pozisyonu çekiyor. Lale Orta'nın 3 Şubat gününde yaptıkları incelensin. Çünkü odadaki kayıtlar 1 yıl saklanıyor. Lale Orta ‘Bu pozisyonu Ali Koç'a gönderdim' demiş mi? Koray Gençerler 1.5 ay maç almadı. Lale Orta bu maçta ciddi hatalar olmadığını söyledi ama neden maç vermedi? Bu VAR görüntüsü yollamanın başka maçlarda olmadığını nereden bileceğiz. TFF bunu incelesin.” demişti.

Real Madrid - Napoli maçı hangi kanalda yayınlanacak? Real Madrid - Napoli maçı hangi kanalda yayınlanacak?

erden timur1

Haber Merkezi