Akşener: ‘Her insanımızın canını aziz bileceğiz’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM’deki grup toplantısında konuştu. Toplantıda gündeme dair açıklamalarda bulunan Akşener, milletimiz mutlu, ülkemiz huzurlu, Türkiye iyi olacak. 82 milyonun el ele verince çözemeyeceği sorun yoktur ifadesini kullanarak  ‘’ Her insanımızın canını aziz bileceğiz’’ dedi.

Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, gündemdeki konulara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Millet İttifakı’nın CHP’li adayı Ekrem İmamoğlu’nun kazandığı 23 Haziran sonuçlarına gönderme yaparak, 17 yıldır AKP’nin yönetiminde olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde “17 yıllık tiyatro perdesinin kapandığını” dile getirdi “Millet son sözü söyledi” diyen Akşener, “Bizi birbirimize düşman etmeye çalışanlar gidecek” ifadesini kullandı.

Akşener’in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“İYİ Parti Grup toplantıları milletin nabzının attığı yerdir. Burada milletin acısı dillendirilir, çözüm üretilir, yol gösterilir. Ama burada yalan söylenmez, iftira atılmaz, küfür edilmez. Küçük hesap yapmıyorsak bunları bilmediğimizden değil, Allah’tan korkuyoruz, milletten utanıyoruz. Milletimiz de bu yüzden yanımızda olacak. İyilerin yolu işte budur. Geçtiğimiz hafta yakın tarihimizdeki iki, büyük acının yıl dönümünü andık. Madımak ve Başbağlar. Milletimize kasteden bu alçakça katliamları kınıyorum. Sayın Erdoğan geçtiğimiz hafta Japonya ve Çin’e geçti. Sayın Erdoğan’dan Doğu Türkistan’daki zulme sessiz kalmamasını söyledim. Sayın Erdoğan’ın Doğu Türkistan’da Türklerin mutlu olduğunu söylediğini yazdı Çin medyası. Sayın Erdoğan buna açıklama getirmeli. Türkiye’nin Cumhurbaşkanı zulme sessiz kalmamalı. Bir yerde bir gök bayrak düşse başka yerde bir al bayrak yükselir. Biz Azapayları unutmayacağız, unutturmayacağız. Geçtiğimiz hafta Meclis grubumuz bazı önergeler verdi. 74 yiğidimizin katili bir teröristin araştırılmasını istedik. AKP, MHP ve HDP’nin oylarıyla reddedildi. Teröristbaşı ile mektup arkadaşı olanların HDP ile birlikte bize saldırmaları çok doğal. Mektup arkadaşlığı ile başlayan sürece bakar mısınız? MHP’li yöneticilere sesleniyorum, terörle aranıza mesafe koyun.”

‘’TOPLUMSAL KUTUPLAŞMA MİLLETİMİZİN ÖNÜNDEKİ EN BÜYÜK BELADIR’’

“HDP Grup Başkanvekili HDP’nin oyları ile Meclis’e girdiğimizi söyledi ifadesini kullanan Akşener, ‘’Madem 24 Haziran’da HDP bizi destekledi, HDP’ye kim oy verdi? Biz bu matematik hesabından beynimiz yandığı için demokrasi mücadelesi verdik, yeni parti kurduk. İktidarı ile muhalefeti ile bütün partiler 17 yıldır siyasetteler. Türk siyasetinde tabloyu İYİ Parti değiştirdi. Bu başarımızın birilerine ciro edilmesine müsaade etmeyiz. Toplumsal kutuplaşma milletimizin önündeki en büyük beladır. Biz buna uymayacağız. Türk milletinin kucaklaşmasına engel olamayacaksınız. O anaların umudu olacağız. Er ya da geç o bayram sofrasında buluşacağız. 17 yıldır oynanan tiyatronun son perdesi İstanbul’da kapandı. Her insanımızın canını aziz bileceğiz. Milletimiz mutlu, ülkemiz huzurlu, Türkiye iyi olacak. 82 milyonun el ele verince çözemeyeceği sorun yoktur” dedi.

AKŞENER: KAĞIT ÜZERİNDE DÜŞÜRDÜKLERİ ENFLASYON PAZARDA DÜŞMÜYOR

” Aralık ve Haziran aylarında enflasyonu düşürmüş. Memur ve emekli maaşı zammı döneminde enflasyon pat diye düştü. Oysa pazar gerçek enflasyonu biliyor. Kağıt üzerinde düşürdükleri enflasyon pazarda düşmüyor. Bin 300 lira maaş alan emekliye 70 lira zam yapıyorlar. Anladık vicdanınız yok, utanmanız da mı yok?”

‘’PAKİZE ANA TÜRKİYEDİR!’’

Akşener: “Anlaşılıyor ki bu arkadaşlar ağızlarında gümüş kaşıkla doğmuşlar. Ne zaman dolacaksınız? Milletin halini ne zaman göreceksiniz? Bir ülke ancak değerlerine sahip çıkar, sahip olduklarına değer verirse yükselir. Bütün değerlerimizi hızla tükettiler. Kadınlarımızın durumları da böyle. Vatana şehit vermiş bir annenin, Pakize annenin başına gelenlere bakın!. Pakize ana Türkiyedir! Türk kadınını itip kakamazsınız. Türkiye Cumhuriyeti daha kuruluş günlerinde bile kadın hakları konusunda çok ilerideydi. Mevzuata bakarsan her şey tamam ama bunlar hayata geçiyor mu? Kadın ‘yetti be’ dediğinde cinayete kurban gidiyor. Kadın yalnızsa ayaklarının üzerinde durmaya çalışıyor ama tacize uğruyor. Fazladan süt izni almak hakkın ama vermiyorum işine gelirse diyorlar. Sen çalışmazsan Suriyeli kızlar çalışır diyorlar. Orta kademede çok başarılı olan kadınlarımız yönetim kurullarında genel müdür olarak tercih edilmiyor.”

AKŞENER: ÇOK ÇİRKİN ŞEYLER YAPILDI

Akşener: “Kendi hayatımda 5 yıldır yaşadığım bazı konuları paylaşmak istiyorum. 7 Haziran 2015 seçimleri, damadın kardeşinin yönettiği TV kanalında bir kadına yakışmayacak hareketlerin bulunduğu bir kasetin duyumu var dendi. Lütfü bey arayıp bildirdi bana. Önce bütün vücudum uyuştu, sonra acaba bir hatam mı var diye baktım ve 45 dakika kendimi bilemedim. Saklanmak istedim. Sonra kalktım, ben Hz. Ali’yi çok severim. Medet ya Ali, Allah’ım yardım et dedim. Kalktım ve mücadeleye başladım. 4 gün sonra Sayın Erdoğan aradı, AKP’den insanlar aradı. Sonra Bahçeli bir kadın genel başkan yardımcısını gönderdi. Dedi ki, ‘kaset kumpasları ile ilgili büyük bedeller ödedik, üzülmesin, onunla yollarımızı ayırmayacağız.’ Sonra mücadeleye devam ettim. Sistem yürüdü ama kadınlardan müthiş hikayeler dinledim. O kadınlar için mücadele edip mahkemeyi takip ettim. İmza toplayarak kongre talebi ile yola çıktık. Bütün erkek arkadaşlarımıza çok çirkin iftiralar atıldı biliyorum ama sadece bana kadın olduğum için cinsiyetim üzerinden çok çirkin şeyler yapıldı. Kongreler yaptık başaramadık, 19 Haziran kongresi oldu. MHP Genel Başkanının sekreteri, birinin yeğeni, torunumun gayrimeşru olduğunu yazdı sosyal medyadan. Bunu mahkemeye taşıdım. Sayın Erdoğan’ın iktidarında IP numarasının bulunamayacağını söylediler. Övünün! Semih Yalçın’a çok kızdınız. Celal Adan bize neler söyledi. Ölmüş analarımızın bedeni üzerinden buradan söylemeye ayıp gördüğüm şeyler dedi. Bu kişi beraat etti. Sayın Erdoğan, bir gün devran döner aynı sözler size de söylenir. Ruhlarımız incindi, bize sövüldü ama bir gün çıkıp yakamıza mertçe yapışan olmadı. Onun için geçen hafta bu FETÖ soruşturması için kaos teorisini bilenler anlatsın dedim.”

(Eren GÜVENDİK)

 

 

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Sahte Binbaşı’ya ‘APOLET’ operasyonu

sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
246.861

VAKA

228.980

İYİLEŞME

5.934

ÖLÜM

17.881

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
20.981.939

VAKA

13.039.562

İYİLEŞME

760.461

ÖLÜM

7.942.377

AKTİF VAKA

Yazarlar
Video
Galeri
Güçlü Anadolu Gazetesi'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Güçlü Anadolu Gazetesi'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.