Bilgisayar kampanyası

Covid-19 pandemisi nedeniyle eğitim öğretimde yeni bir dönem başladı. Aslında bazı okullar tarafından kullanılan uzaktan eğitim artık herkesin hayatının bir parçası oldu. Bu dönemde yalnızca okula gidenler değil, çeşitli branşlarda eğitim almak isteyen herkes online eğitimlere yöneldi. Online eğitimlerle alınan sertifikalar büyük avantaj sağladı. Bu eğitim modeli disiplinli bir şekilde uygulandığında ne kadar faydalı hepimiz biliyoruz. Yüz yüze eğitim ne kadar etkili olsa da alıştıktan sonra uzaktan eğitim aslında daha verimli gerçekleştirilebilir. Burada önemli olan düzeni oturtabilmek. Okullar için başlatılan uzaktan eğitimde en büyük açık her öğrencinin bilgisayarı olmadığı gerçeği. İmkanı olanlar için faydalarını konuşsak da Türkiye’de bilgisayarı olmayan binlerce öğrenci var. Bu herkesin alabileceği bir ürün maalesef hala değil. Bilgisayar fiyatlarını da göz önüne aldığımızda – özellikle son dönemde- bilgisayara ulaşamamak çok da ilginç bir durum değil. Bazıları henüz bunu anlamasa da… Bu durum doğal olarak fırsat eşitsizliğini açığa çıkarıyor. Her çocuk eşit imkanlara sahip değil. Deyim yerindeyse parası olan eğitimin de en iyisini alıyor. Hayatı da bu düzenle bir şekilde istediği gibi ilerliyor. İmkanı olmayan çocuklar ise didinip durmak zorunda. Pandemi mart ayında ilan edildi. O dönemden beri Türkiye’de okullar kapalı ve uzaktan eğitim modeli deneniyor. Öğrenciler zar zor da olsa bu sürece bir şekilde ayak uydurdular. Fakat her öğrencinin bilgisayarı olmadığı yeni fark edildi. Bu konuyla ilgili Acun Ilıcalı bir kampanya başlatarak bizlere bu durumu tekrardan hatırlattı. Bu zamana kadar fark etmemiş olmamız da komik bir durum. Acun Ilıcalı’nın düzenlediği kampanya ile bilgisayarı olmayan öğrenciler için bağış kampanyası yapıldı. Toplanan bağışlar ile alınan dizüstü bilgisayarlar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere dağıtılacak. Düzenlenen gecede 7.5 milyon lira bağış toplandı. Geçenlerde bir futbol takımı için de yardım kampanyası düzenlendi. Birçok ünlü isim de kampanya için çağrılarda bulundu. O kampanyadan o takıma 60 milyon lira bağış toplandı. Öğrencilere yardım kampanyası 7.5 milyon, futbol takımına yardım kampanyası 60 milyon… Uzaktan eğitim mart ayından beri uygulanıyor. Acun Ilıcalı olmasa henüz kimsenin aklına da gelmezdi bu durum. Her öğrencinin bilgisayarı olmadığı yeni düşünüldü. Söyleyeceklerim bu kadar…

Covid-19 pandemisi nedeniyle eğitim öğretimde yeni bir dönem başladı. Aslında bazı okullar tarafından kullanılan uzaktan eğitim artık herkesin hayatının bir parçası oldu. Bu dönemde yalnızca okula gidenler değil, çeşitli branşlarda eğitim almak isteyen herkes online eğitimlere yöneldi. Online eğitimlerle alınan sertifikalar büyük avantaj sağladı. Bu eğitim modeli disiplinli bir şekilde uygulandığında ne kadar faydalı hepimiz biliyoruz. Yüz yüze eğitim ne kadar etkili olsa da alıştıktan sonra uzaktan eğitim aslında daha verimli gerçekleştirilebilir. Burada önemli olan düzeni oturtabilmek.
Okullar için başlatılan uzaktan eğitimde en büyük açık her öğrencinin bilgisayarı olmadığı gerçeği. İmkanı olanlar için faydalarını konuşsak da Türkiye’de bilgisayarı olmayan binlerce öğrenci var. Bu herkesin alabileceği bir ürün maalesef hala değil. Bilgisayar fiyatlarını da göz önüne aldığımızda – özellikle son dönemde- bilgisayara ulaşamamak çok da ilginç bir durum değil. Bazıları henüz bunu anlamasa da… Bu durum doğal olarak fırsat eşitsizliğini açığa çıkarıyor. Her çocuk eşit imkanlara sahip değil. Deyim yerindeyse parası olan eğitimin de en iyisini alıyor. Hayatı da bu düzenle bir şekilde istediği gibi ilerliyor. İmkanı olmayan çocuklar ise didinip durmak zorunda.
Pandemi mart ayında ilan edildi. O dönemden beri Türkiye’de okullar kapalı ve uzaktan eğitim modeli deneniyor. Öğrenciler zar zor da olsa bu sürece bir şekilde ayak uydurdular. Fakat her öğrencinin bilgisayarı olmadığı yeni fark edildi. Bu konuyla ilgili Acun Ilıcalı bir kampanya başlatarak bizlere bu durumu tekrardan hatırlattı. Bu zamana kadar fark etmemiş olmamız da komik bir durum. Acun Ilıcalı’nın düzenlediği kampanya ile bilgisayarı olmayan öğrenciler için bağış kampanyası yapıldı. Toplanan bağışlar ile alınan dizüstü bilgisayarlar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere dağıtılacak. Düzenlenen gecede 7.5 milyon lira bağış toplandı.
Geçenlerde bir futbol takımı için de yardım kampanyası düzenlendi. Birçok ünlü isim de kampanya için çağrılarda bulundu. O kampanyadan o takıma 60 milyon lira bağış toplandı. Öğrencilere yardım kampanyası 7.5 milyon, futbol takımına yardım kampanyası 60 milyon… Uzaktan eğitim mart ayından beri uygulanıyor. Acun Ilıcalı olmasa henüz kimsenin aklına da gelmezdi bu durum. Her öğrencinin bilgisayarı olmadığı yeni düşünüldü. Söyleyeceklerim bu kadar…

0 0 0 0 0 0
  YORUMLAR

  En az 10 karakter gerekli

  Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  Sıradaki haber:

  Mamak’ta  çöp konteyneri yenileniyor

  sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
  355.528

  VAKA

  310.027

  İYİLEŞME

  9.584

  ÖLÜM

  45.501

  AKTİF VAKA

  sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
  41.809.596

  VAKA

  28.400.061

  İYİLEŞME

  1.138.802

  ÖLÜM

  13.409.535

  AKTİF VAKA

  • KOÇ
  • BOĞA
  • İKİZLER
  • YENGEÇ
  • KOÇ BURCU

   Partnerinize karşı rekabet içinde olmamalısınız Onaylanma isteğiniz sizleri hataya sürükleyebilir. K

   Devamı

   BOĞA BURCU

   Sezgilerinizin doğruluğunu teyit etmek isteyebileceğiniz bir gün olacaktır. Şüphelerinizde haklı çık

   Devamı

   İKİZLER BURCU

   Bugün kısa seyahatler sizlere iyi gelecektir. Yeni bir kurs eğitimi almayı düşünmeniz boş vakitlerin

   Devamı

   YENGEÇ BURCU

   Çalışma ortamınızda arkanızdan bazı konular sizlerin ağzından söylenmiş gibi iletilmeye çalışılıyor

   Devamı
  • ASLAN
  • BAŞAK
  • TERAZİ
  • AKREP
  • ASLAN BURCU

   Kardeşleriniz veya kardeş kadar yakın olduğunuz dostlarınıza sinirli ve öfkeli konuşmalar yapabilirs

   Devamı

   BAŞAK BURCU

   Sağlığınız duygusal tepkilerinizden etkileniyor olabilir. Geçici zaman da sorunları büyüterek sağlığ

   Devamı

   TERAZİ BURCU

   Tatil planlarınızı yabancı ülkeye yapmanız ertelenmeye sebep olabilir. Değişikliğe gitmeniz boş vakt

   Devamı

   AKREP BURCU

   Sosyal çevrenizdeki kişilere karşı aşırı sahiplenici davranışlarınız insanlar üzerinde yanlış etki b

   Devamı
  • YAY
  • OĞLAK
  • KOVA
  • BALIK
  • YAY BURCU

   Sağlığınız bağışıklık düşüklüğüne bağlı olarak sarsılabilir. Beslenmenize dikkat etmemeniz tetikleyi

   Devamı

   OĞLAK BURCU

   Öfkenizi aile üyelerinden çıkarmak gibi bir hataya düşmüş olabilirsiniz. Her zaman her koşulda sizle

   Devamı

   BALIK BURCU

   Maddi harcamalarınızın aşırı olduğunu fark ederek kendinize göre bir önlem almak isteyebilirsiniz. B

   Devamı
  Yazarlar
  Video
  Galeri
  Güçlü Anadolu Gazetesi'e üye olun

  Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

  Güçlü Anadolu Gazetesi'e giriş yapın

  Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.