a
  • Güçlü Anadolu Gazetesi
  • Genel
  • 100.Yıl’da güzellik salonu işleten Melek Ercan ve Hatice Ceylan: ‘’ ÇALIŞKAN KADINI KİMSE DURDURAMAZ’’

100.Yıl’da güzellik salonu işleten Melek Ercan ve Hatice Ceylan: ‘’ ÇALIŞKAN KADINI KİMSE DURDURAMAZ’’

Dünyada bitmeyen bir sektör olan güzellik sektörü, yıllardır kadınların ilk ihtiyaçları ve tercihleri arasında yer alıyor. Sosyal medyadan, toplumun her kesimine kadar inen güzellik sektörü gün geçtikçe daha da ileri gidiyor ve yeni yöntemlerle karşımıza çıkıyor. Bunun yanında kadınların kendi işletmeleri ile güzellik sektörüne olan katkıları her geçen gün daha fazla büyüyor. 100.Yıl’da kendi güzellik salonlarını işleten Melek Ercan ve Hatice Ceylan, gazetemize güzellik sektörünü ve kadın olarak işletme sahibi olmanın getirilerini anlattılar.

GÜZELLİK SEKTÖRÜ HAYATIMIZIN HER ALANINDA
Güzellik sektörünün son yıllarda revaçta olması ve kadınların ilgisinin artmasıyla birlikte, hayatımızın her alanında yer almaya başladı. Sektörün başrollerini çoğu zaman kadınlar oluşturuyor. Teknolojinin de sektörün içine girmesiyle birlikte, imkanlar gelişti ve ekonomik alanda da önemli bir yer almaya başladı. Melek Ercan ve Hatice Ceylan 10 yıldır bu sektörün içindeler. Aynı zamanda akraba olduklarını belirten işletme sahipleri güzellik sektörünün ölmeyecek bir sektör olduğunu vurguladılar. Melek Ercan, ‘’ 10 yıldır bu sektördeyim, ilk zamanlar Bahçelievler’de bir güzellik salonunda eleman olarak çalışıyordum. Daha sonra Hatice ile birlikte kendi işimizi kurmamız gerektiğine karar verdik.’’. Hatice Ceylan, ‘’ Ben de önceleri Tunalı’da bir güzellik merkezinde çalışıyordum. Melek ile kardeş gibi olduğumuz için bunu iş hayatında birleştirmeye ve kendi işimizi kurmaya karar verdik.’’ diye konuştu.

‘’İŞİNİ SEVEREK YAPTIKTAN SONRA HER ŞEYİN ÜSTESİNDEN GELİNİR’’
Kadınların kendi bakımlarına ve güzelliklerine, her dönem önem verdiğini ve vermeye de devam edeceklerinin, farkında olacaklarını belirten işletme sahipleri, ‘’Güzellik sektörü hiç bitmeyecek. Kadınlar güzelliklerine önem verdikleri ve bu artık bir ihtiyaç haline geldiği için bu sektörde olmak mutluluk verici. Kadınlara kendilerini güzel ve özel hissettirmek çok önemlidir. Bu alanda hizmet vermek zor fakat işini severek yaptıktan sonra her şeyin üstesinden gelinir.’’ şeklinde konuştular.

‘’KENDİ İŞİNİ YAPMAK İNSANA ÖZGÜVEN VERİYOR’’
Kadın olarak iş hayatının zorluklarına değinen Melek Ercan ve Hatice Ceylan, ‘’Bayanlar her sektörde sıkıntı çekiyorlar fakat kadın isterse her şeyin üstesinden gelir. Hem çalışmak hem evi idare etmek, hem çocuklarla ilgilenmek tabi ki zorluyor. Ama çalışkan ve işini severek yapan bir kadını kimse durduramaz. Kendi işini yapmak, insana güven ve özgüven veriyor. İstediklerini yapmak için kararları insanın kendisinin alması, kişinin kendine olan özgüveni de arttırıyor. Bu zamana kadar bir sıkıntıyla karşılaşmadık, her şeyin üstesinden geldik. İşimizi severek ve başarılı olma azmiyle sürdürüyoruz’’ dediler. İşletme sahipleri kadınların çalışma hayatında desteklenmesinin önemini de vurguladılar.

Rozita Merve HAMİDİ

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tüm Yorumlar (1)
  • sidelya
    5 sene önce
    0 0

    Evet cok haklilar koca parasiyla bir yerlere gelmek gercekten cok kolay :))

Sıradaki haber:

WhatsApp’a beklenen özellik geldi!

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.