21 Mart 2018

Yiğit dava adamı ve gönül insanı Sayın Hasan Celal Güzel

Yiğit dava adamı ve gönül insanı Sayın Hasan Celal Güzel

Çok değerli bir siyasetçi, dava adamı olan Hasan Celal Güzel’i kaybettik. Farklı siyasi fikirlere sahip olan insanlarında her zaman takdir ile tanımladığı değerli bakanımız Gaziantep’in yetiştirdiği ender isimlerden birsisiydi.

Rahmetli Hasan Celal Güzel ağabey ile ilgili bir hatıramı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Sene 2004 idi, Asım Güzelbey başkanın seçim çalışmaları esnasında o günlerde Ak Parti Gençlik Kolları İl Başkanı olan kardeşim Av. Ertuğrul Kaya “abi seni Sayın Bakanımız Hasan Celal Güzel beyle tanıştırayım” dedi ve birlikte yanına gittik.

Ertuğrul beni Rahmetli Hasan ağabeye takdim edince rahmetli bana bir ” Elense” çekti, bir Elense çekti ki inanın gözüm karardı, fevrim döndü. Rahmetli Hasan ağabeyin böyle meşhur bir elense çekme hamlesi varmış. Bende bu şekilde öğrenmiş olmuştum.

Rahmetli bana “sen benimle yürü” dedi ve hep birlikte Gaziler caddesi, Mütercim Asım caddesinde esnaf ziyareti için karagahdan yola çıktık . Rahmetli yakaladığı her vatandaşı elenseyle kendisine çekip öpüyor, halini hatırını soruyordu. Bir ara öptüğü kişileri sayayım dedim kendi kendime ancak saymaya yetişemedim.

Bir ara göğsünde CHP rozeti olan bir vatandaşı kucakladı, halini hatırını sordu ve ona “gel sana Ak Parti rozeti takayım, sende aramıza katıl” dedi. Vatandaş gülümseyerek, ‘tamam sayın bakanım, sen neredeysen bende oradayım’ diyerek Ak Parti rozetini sayın Bakana taktırdı. Benim için işin güzel tarafı Sayın Bakan Ak Parti rozetini benim yakamdan çıkarıp o vatandaşımıza takmasıydı.

Rahmetli Hasan Celal Güzel ağabey tam bir dava adamı, yiğit, korkusuz bir insandı. Yiğitliğinin yanı sıra bir o kadar da sevecen, samimi, cana yakın bir insandır. Benim için en özel yanı ise benim hayatımı karartan 28 Şubat sürecinde darbeci hainlere karşı dimdik duran, bu uğurda bedel ödeyen ender kahramanlardan birisi olmasıydı.

Ya Rabbim sen Hasan Celal Güzel ağabeyimin mekanını cennet eyle, sen ailesine Sabr-ı Cemil İhsan eyle.

Resul Kaya

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ