25 Aralık 2018

Akşener: Sizin milliyetçiliğiniz bu mu?

Akşener: Sizin milliyetçiliğiniz bu mu?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu. Uygur Türklerinin Çin’de yaşadıklarına değinen Akşener, “Mültecilere 200 katrilyon harcayacaksın havaalanında mahsur kalan 11 Türk’ün hesabını sormayacaksın? Sizin milliyetçiliğiniz bu mu?” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Akşener, Trabzon, Denizli, Erzurum, Çankırı, Nevşehir, Kars, Kırıkkale, Uşak, Osmaniye ve Gümüşhane’nin belediye başkan adaylarını açıkladı.

Meral Akşener’in konuşmasının satır başları şöyle:

“Köprü ve otoyollardan geçmeyen araçlar için 6.2 milyar lira verecekler. Ben diyorum ki gel bu parayı emeklilikte yaşa takılanlara verelim. Para yok değil var ancak bu parayı iktidarın vatandaşa vermeye niyeti yok. İktidarın görevi 81 milyonun tamamına aş tamamına iş vermektir.

Aziz milletim bütçede ne var, cumhurbaşkanına yüzde 26 zam var. İsyanımız millet istediğinde cebinde akrep olanlara. Türkiye değil dolar uçtu. Aylık herkesin evine 11 bin lira girecekti. Şimdi size soruyorum kimin cebine bu kadar para giriyor. 2 bin liraya ayak sürüyorlar.

Tekraren söylüyorum Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına 75 bin de öder 150 bin de öder, mesele vatandaşın cebinde para var mı o. Önce millet deyin, önce milletin cebini düşünün.

Aziz milletim değerli milletvekilleri biz krizin atlatılması için biz her türlü çözüme hazırız. Onlar diyor ki sarı yelekliler, biz diyoruz ki mutfakta yangın var. Kimsenin sokağa çıkmak gibi niyeti yok. Biz iyi ve cesur insanlar biz ayağa kalkarsak cumhuriyeti kuran kırmızı-beyazın irfanıyla ayağa kalkarız. Yolunuz yol değil boşuna nefes tüketmeyin.

Siyasetçiler gelir geçer ancak ülkemiz, milletimiz bakidir. Kim kendisine hangi dili yakıştırıyorsa varsın öyle konuşsun biz iyi dille konuşacağız.”

“ÖNCE MİLLETİN PARASINI DÜŞÜN”

Enflasyona ilişkin konuşan Meral Akşener, isyanımız millet istediğinde bütçesinde akrep olanlardır diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü: “Türkiye değil, enflasyon uçtu. Rakam 5.3 lira. Hanginizin cebine ayda 11 bin lira giriyor?  Geçtim 11 bin lirayı, 2 bin liralık asgari ücrete bile direniyorlar. Siyasetçinin dert etmesi gereken, kendi cebindeki değil, vatandaşın cebinde para olup olmadığıdır. Siyaset milletin cebinde para olsun refahı yükselsin diye yapılır. Önce millet deyin. Önce milletin parasını düşün. Yoksa size zehir zıkkım olur. Biz krizin atlatılması için her türlü desteği vermeye hazırız. Bütün partiler bir araya gelelim krizi çözelim diyoruz. Biz damatla çözeriz diyorlar.”

“1960’DAN BU YANA İŞSİZLİK RAKAMLARI EN KÖTÜ DURUMA GELDİ”

Belediye Başkan Adaylarını açıklayan Akşener, tüm adaylarımıza başarılar diliyorum ifadelerini kullandı. Akşener, “Biz her yanından çekiştirilen devleti yerli yerine oturtacağız. Milletimiz huzur istiyor” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Değerli milletvekilleri sevgili gençler 1960’dan bu yana işsizlik rakamları en kötü duruma geldi. Karşılıksız çek oranı yüzde 60 artmış. Poşeti bile parayla satacaklar. O poşetinde 15 kuruşunu kendileri alacak. Soğan bile alamaz duruma geldik. Tarımı bitirdiniz diyoruz gerekirse soğan ithal ederiz diyorlar.”

İYİ Parti’nin belediye başkan adayları şöyle:

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı: Prof. Dr. Atakan Aksoy

Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı: Ümit Bahtiyar

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı: Mahmut Uykusuz

Çankırı Belediye Başkan Adayı: Raıf Oktay

Nevşehir Belediye Başkan Adayı: Mehmet Özkan

Kars Belediye Başkan Adayı: Settar Kaya

Kırıkkale Belediye Başkan Adayı: Mahir Yılmaz

Uşak Belediye Başkan Adayı: Muhammet Gür

Osmaniye Belediye Başkan Adayı: Davut Çuhadar

Gümüşhane Belediye Başkan Adayı: Mustafa Canlı

 “AYRIM YAPMADAN TEK TİP ASKERLİK ÖNERİYORUZ”

Bedelli askerliğe ilişkin açıklamalarda bulunan Akşener, şunları söyledi: “Acil para bulmak için askerlikle ilgili düzenleme yaptılar. Biz gençlerimizin askerlik sorununu çözeceğiz. Ayrım yapmadan tek tip askerlik öneriyoruz. 3+6 ay formülü ile halledelim. 3 ay herkes zorunlu yapacak. Geriye kalan 6 ay için asgari ücret ödenecek. Yapmak istemeyenler devlete asgari ücreti ödeyecekler ve askerliğini tamamlamış olacaklar. Suriye’nin kuzeyine Fırat’ın doğusuna bir kara harekatı yapılması gerektiğini başından veri savunuyoruz. Amerika elbette çeksin gitsin. Fakat bayram değil seyran değil Türkiye’yi işaret etmesini yadırgıyoruz. ABD başkanı Trump İŞİD’i yendik çekiliyor dedi. dün ‘Erdoğan İŞİD’i bitirecek’ dedi. İŞİD bittiği için mi çekiliyor yoksa Türkiye taşeron olduğu için mi çekiliyor. İŞİD ile mücadele sadece Türkiye’nin sorunu olamaz.”

“SİZİN MİLLİYETÇİLİĞİNİZ BU MU?

“Türkiye’de İYİ Parti dışında Doğu Türkistan’daki olaya ses getiren yok. Türk ailelerin yanına zorla Çinli erkekler yerleştiriliyor. Mültecilere 200 katrilyon harcayacaksın havaalanında mahsur kalan 11 Türk’ün hesabı sormayacaksın, sizin milliyetçiliğiniz bu mu? 11 Türk’ü neden bırakmıyorsunuz diye sorunca, pasaportlarına bakıyoruz diyorlar. 4 milyon Suriyeliyi pasaportla mı Türkiye’ye aldın?”
“AMERİKA’NIN HIZLA ÇEKİLMESİNE ŞÜPHEYLE BAKIYORUZ”
“Suriye’nin kuzeyine, Fırat’ın doğusuna harekat yapılmasını başından beri söylüyoruz. Yalnız Amerika’nın hızla çekilmesine şüpheyle bakıyoruz. Türk milleti karanlık işlerin içine çekilmemeli. IŞİD’le mücadele sadece Türk milletine yüklenemez. Gidiyorsanız, ağır silahlarınızı alıp gidin. Aksi bize düşmanlıktır. Her halükarda ordumuz girsin ve temizlesin.
Aziz milletim 31 Mart’taki seçimler beka meselesi değil, yerel seçimdir. Bir cumhurbaşkanı kendisini eleştirenlerinde cumhurbaşkanıdır. Cumhurbaşkanı milleti birleştirir. Cumhur ittifakı bizi düşmanımız değildir. CHP ile yaptığımız sınırlı iş birliği ayrımcılığı önlemeye yönelik bir anlaşmadır.” (Eren GÜVENDİK)

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ